Zuid-Afrika op de Olympische Zomerspelen 2024
Zuid-Afrika op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Zuid-Afrika | ||||||||||||||||
IOC-landcode | RSA | ||||||||||||||||
NOC | South African Sports Confederation and Olympic Committee externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zuid-Afrika op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Zuid-Afrika op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | |||||||||||||||||
|
Zuid-Afrika zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek | 19 | 5 | 24 |
Badminton | 0 | 1 | 1 |
Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Gymnastiek | 0 | 1 | 1 |
Hockey | 16 | 16 | 32 |
Kanovaren | 2 | 3 | 5 |
Klimsport | 2 | 2 | 4 |
Paardensport | nog te bepalen | 1 | |
Roeien | 2 | 1 | 3 |
Rugby | 0 | 12 | 12 |
Schermen | 1 | 0 | 1 |
Schoonspringen | 0 | 1 | 1 |
Surfen | 2 | 1 | 3 |
Synchroonzwemmen | 0 | 2 | 2 |
Triatlon | 2 | 1 | 3 |
Wielersport | 3 | 4 | 7 |
Worstelen | 1 | 0 | 1 |
Zwemmen | 6 | 6 | 12 |
totaal | 57 | 56 | 114 |
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Akani Simbine | 100 m | ||||||||
Luxolo Adams | 200 m | n.v.t. | |||||||
Shaun Maswanganyi | n.v.t. | ||||||||
Benjamin Richardson | n.v.t. | ||||||||
Zakithi Nene | 400 m | n.v.t. | |||||||
Lythe Pillay | n.v.t. | ||||||||
Wayde van Niekerk | n.v.t. | ||||||||
Adriaan Wildschutt | 5000 m | n.v.t. | |||||||
10000 m | n.v.t. | ||||||||
Elroy Gelant | marathon | n.v.t. | |||||||
Stephen Mokoka | n.v.t. | ||||||||
4x100m | n.v.t. | ||||||||
4x400m | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Prudence Sekgodiso | 800 m | ||||||||
Marione Fourie | 100 m horden | ||||||||
Irvette van Zyl | marathon | n.v.t. | |||||||
Gerda Steyn | n.v.t. | ||||||||
Cian Oldknow | n.v.t. |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Jovan van Vuuren | verspringen | ||||
Francois Prinsloo | discuswerpen |
Badminton
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Johanita Scholtz | enkelspel |
Boogschieten
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
individueel |
Gymnastiek
Turnen
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Caitlin Rooskrantz | meerkamp |
Hockey
- Mannen
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Zuid-Afrikaanse mannen hockeyploeg Nog te bepalen |
Mannen |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Nederland | ||||||||
2 | Duitsland | ||||||||
3 | Groot-Brittannië | ||||||||
4 | Spanje | ||||||||
5 | Frankrijk | ||||||||
6 | Zuid-Afrika |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 12:45 | Nederland | Zuid-Afrika | ||||
28 juli 2024 | 20:15 | Zuid-Afrika | Groot-Brittannië | ||||
30 juli 2024 | 10:30 | Zuid-Afrika | Duitsland | ||||
31 juli 2024 | 19:45 | Spanje | Zuid-Afrika | ||||
2 augustus 2024 | 19:45 | Frankrijk | Zuid-Afrika | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Zuid-Afrikaanse vrouwen hockeyploeg Nog te bepalen |
Vrouwen |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Australië | ||||||||
2 | Argentinië | ||||||||
3 | Groot-Brittannië | ||||||||
4 | Spanje | ||||||||
5 | Verenigde Staten | ||||||||
6 | Zuid-Afrika |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 12:45 | Australië | Zuid-Afrika | ||||
29 juli 2024 | 17:30 | Zuid-Afrika | Argentinië | ||||
31 juli 2024 | 10:30 | Zuid-Afrika | Groot-Brittannië | ||||
1 augustus 2024 | 17:30 | Spanje | Zuid-Afrika | ||||
3 augustus 2024 | 13:15 | Verenigde Staten | Zuid-Afrika | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren
Slalom
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-1 slalom |
Sprint
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-2 500 m |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
K-2 500 m |
Klimsport
Boulder & Lead combined
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boulder | Lead | Totaal | Rang | Boulder | Lead | Totaal | Rang | ||||||||
Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | ||||||
Mel Janse van Rensburg | mannen |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boulder | Lead | Totaal | Rang | Boulder | Lead | Totaal | Rang | ||||||||
Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | ||||||
Lauren Mukheibir | vrouwen |
Speed
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Rang | ||
Joshua Bruyns | mannen |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Rang | ||
Aniya Holder | vrouwen |
Paardensport
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel |
Roeien
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
John Smith Christopher Baxter |
twee-zonder |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Courtney Westley | skiff |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Rugby
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Schermen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Harry Saner | degen |
Schoonspringen
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
3 m plank |
Surfen
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Rang | ||
Jordy Smith | mannen | |||||||||
Matthew McGillivray |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Rang | ||
Sarah Baum | vrouwen |
Synchroonzwemmen
atlete | onderdeel | technische routine | vrije routine (voorronde) | vrije routine (finale) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | ||
duet |
Triatlon
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | ||||||||
Vrouwen |
Waterpolo
Het Zuid-Afrikaanse nationale waterpoloteam kwalificeerde zich voor de Olympische Spelen door het enige Afrikaanse team te zijn op de Wereldkampioenschappen zwemmen in 2024, dit zowel voor de dames- als de herencompetitie. Na de Wereldkampioenschappen trokken beide teams zich terug.
Wielersport
Baanwielrennen
- Keirin
atleet | onderdeel | ronde 1 | herkansing | kwartfinale | halve finale | finale |
---|---|---|---|---|---|---|
rang | rang | rang | rang | rang | ||
keirin (mannen) |
- Sprint
atleet | onderdeel | kwalificaties | ronde 1 | herkansing 1 | ronde 2 | herkansing 2 | ronde 3 | herkansing 3 | kwartfinale | halve finale | finale/BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
sprint (mannen) |
BMX
- Race
atleet | onderdeel | kwartfinale | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | uitslag | rang | ||
race (vrouwen) |
Mountainbiken
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
Worstelen
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Nicolaas de Lange | −97 kg |
Zwemmen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
100 m vrijeslag | |||||||
100 m rugslag | |||||||
200 m rugslag | |||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m wisselslag |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
100 m schoolslag | |||||||
200 m schoolslag | |||||||
100 m vlinderslag | |||||||
200 m wisselslag | |||||||
Amica de Jager | 10km open water | n.v.t. |