Wikipedia:Gewenste artikelen/Sport/Uitgebreid
In navolging van Wikipedia:Gewenste artikelen/Sport zal er op deze pagina een groter geheel aan gewenste artikelen gepubliceerd en gesorteerd worden per categorie. Dit is gedaan omdat het sjabloon te omvangrijk werd en het overzicht minder duidelijk zichtbaar was. Vermeld, indien aanwezig, links naar anderstalige artikelen over hetzelfde onderderwerp in de vorm (en | de)
A
Algemeen
Sporten
Alpineskiën
Mannen
Vrouwen
American football
Atletiek
Atletiekverenigingen
Atleten (mannen)
Iwan van Breemen - Sergio Gallardo - Gheorghe Guset - Ivan Hesjko Sandor Iharos - Juan de Dios Jurado - Mohamed Khouaja - Charles Kibowott - Samson Kimobwa - Oleksander Korchmid - Kemal Koyuncu - James Kwalia C'Kurui - Giovanni Lanaro - John Landy - Robert Leavitt - Nico Lutkeveld - Christopher Lukezic - Ngonidzdashe Makusha - Luvo Manyonga - Pascal Martinot-Lagarde - Dmitrijs Milkevics David Moorcroft - André Niklaus - Donals Quarrie - Kristjan Rahnu - Samson Ramadhani - David Ramard - Luis Antonio dos Santos - Nobuyuki Sato - Michael Schrader - Fabian Schulze - Amr Ibrahim Mostafa Seoud - William Sigei - Sergej Sjoebenkov - Konstantin Smirnov - Raul Spank - Igor Spasovchodskij - Steve Spence - William Steele - Andrei Teresjin - Ysbrand Visser -
Atleten (vrouwen)
Truus van Amstel - Gerda Blokziel - Monique Bogaards - Stans Brehm - Saskia Brouwer - Marjo Bus - Natalja Choroneko - Marianne Dickerson - Joke van Gerven - Kalkidan Gezahegne - Nicoleta Grasu - Hatima Hachlaf - Heidi Hanula - Elly Henzen - Martina Hrašnová - Joelia Ignatkina - Raisa Katyukova-Smekhnova - Tineke Kluft - Yvonne van der Kolk - Riet Kruiswijk - Svetlana Ladochina - Anneke de Lange - Carolien Lucas - Karin Mey Melis - Heidi van der Plas - Dawit Seyaum - Olesia Sireva - Cathleen Tshirch - Jocelyne Villeton
Evenementen
Veldlopen
Wereldkampioenschappen veldlopen 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2015 - 2017 - 2019 - zie categorie Engels
Auto/motorsport
Coureurs (mannen)
Marcel Albers - André de Azevedo - Guerlain Chicherit - Alain Duclos - Franz Echter - Ruben Faria - David Fretigne - Gianluigi Galli - Carlo de Gavardo - Fridaus Kabirov - Thierry Magnaldi - Mark Miller - Thomas Radström - Peter Reif - Karl Sadlauer - Giovanni Sala - Carlos Sousa - Teruhito Sugawara - Yoshimasa Sugawara - Giniel de Villiers - Giacomo Vismara
B
Badminton
Badmintonners (mannen)
Saber Afif - Norbert van Barneveld - Gerben Bruijstens - Jordy Halapiry - Dennis van Daalen De Jel - Jelle de Keijzer - Rikkert Suijkerland -
Badmintonners (vrouwen)
Rachel Geertsen - Betty Krab - Lisa Malaihollo - Claudia Saleming - Yvonne Sie - Maartje Verheul - Ilse Vooren -
Bandy
- Bandy op de Aziatische Winterspelen 2011 (en)
- Wereldkampioenschap bandy (en)
- Wereldkampioenschap bandy vrouwen (en)
- Europees kampioenschap bandy (en)
- Bandy op de Olympische Winterspelen 1952 (en)
- Nederlands bandyteam (en)
- Federation of International Bandy (en)
Basketbal
Basketbalspelers
Clubs
Biatlon
Biatleten (mannen)
Roman Dostál (wd) - Olli Hiidensalo (wd) - Philipp Horn (wd) - Felix Leitner (wd) - Viktor Maygurov (wd) - Gilles Marguet (wd) - Wilfried Pallhuber (wd) - Paavo Puurunen (wd) - Oleg Ryzhenkov (wd) - Tero Seppälä (wd) - Alexandr Syman (wd) - Rustam Valiullin (wd) - Zdeněk Vítek (wd)
Biatleten (vrouwen)
Baiba Bendika (wd) - Lucie Charvátová (wd) - Susan Dunklee (wd) - Matvey Eliseev (wd) - Ivona Fialková (wd) - Aita Gasparin (wd) - Eva Puskarčíková (wd) - Galina Visjnevskaja (wd)
Biljart/Pool/Snooker
Snooker
Snookerseizoen 2011-2012 (wd) - Snookerseizoen 2012-2013 (wd) - Snookerseizoen 2013-2014 (wd)
Masters: Masters 1975 (snooker) (wd) - 1976 (wd) - 1977 (wd) - 1978 (wd) - 1979 (wd) - ... - 2010 (wd) - 2011 (wd) - 2012 (wd) - 2013 (wd) - 2014 (wd) - ...
World Snooker Championship:
Bobsleeën
Bobsleeërs (mannen)
Steve Anderhub - Todd Hays - Garrett Hines - Mike Kohn - Christian Reich - Bill Schuffenhauer - Doug Sharp - Brian Shimer - Dan Steele -
Bobsleeërs (vrouwen)
Boksen
Hermanus Antonius Henrich Corman - Cor Eversteijn - Hennie Quentemeijer - Jan Remie - Frits Wijngaard
Bowls
Bowlers (mannen)
Paul Foster - Jason Greenslade - Greg Harlow - Jamie Hill - Kelvin Kerkow - Mervyn King (bowls) - Richard Morgan (bowls) - John Price (bowler) - Stephen Rees - Graham Smith - Andy Thomson
Bowlers (vrouwen)
Carol Ashby - Gemma Broadhurst - Caroline Brown - Theresa Darnell-Langton - Ellen Falkner - Jo Morris - Rozanna Muriwai - Judy Penfold
C
Curling
Curlingspelers (mannen)
Don Bartlett - Sean Becker - Euan Byers - Flemming Davanger - Markus Eggler - Pete Fenson - Stefano Ferronato - Damian Grichting - Andy Kapp - Peja Lindholm - Kevin Martin - Ewan McDonald - Bent Aanund Ramsfjell - Marco Ramstein - Carter Rycroft - Andreas Schwaller - Christof Schwaller - Warwick Smith - Ralph Stöckli - Tore Torvbraaten - Ken Tralnberg - Pål Trulsen - Lars Vaagberg - Don Walchuk - Craig Wilson
Curlingspelers (vrouwen)
Shinobu Aota - Binia Beeli - Laurence Bidaud - Lynn Cameron - Luzia Ebnöther - Tanya Frei - Dorthe Holm - Cassandra Johnson - Shannon Kleibrink - Manuela Kormann - Deborah Knox - Kelley Law - Jacqueline Lockhart - Fiona MacDonald - Rhona Martin - Margaret Morton - Michèle Moser - Diane Nelson - Cheryl Noble - Dordi Nordby - Ludmila Privivkova - Janice Rankin - Nadia Röthlisberger - Julie Skinner - Valeria Spälty - Georgina Wheatcroft - Kelly Wood
D
Darts
Darters (mannen)
Erwin Extercatte - Dennis Harbour - John Kuczynski - Gary Mawson - Brian Sørensen - Gary Welding - Brian Woods
Darters (vrouwen)
E
F
Freestyleskiën
G
Golf
Golfers (mannen)
Keng-Chi Lin - Thammanoon Sriroj -
Golfers (vrouwen)
Gymnastiek
H
Handbal
Clubs
Handballers (mannen)
Ivano Balić (wd) · Domagoj Duvnjak (wd) · Talant Duyshebaev (wd) · Henning Fritz (wd) · Bertrand Gille (wd) · Rafael Guijosa (wd) · Niklas Landin Jacobsen (wd) Kang Jae-won (wd) · Filip Jícha (wd) · Yoon Kyung-shin (wd) · Finn Lemke (wd) · Maximilian Rolka (wd) · Uwe Schwenker (wd) · Dragan Škrbić (wd) · Daniel Stephan (wd) · Stéphane Stoecklin (wd) · Sławomir Szmal (wd) · Magnus Wislander (wd) ·
Handballers (vrouwen)
Zhai Chao (wd) · Anita Görbicz (wd) · Kim Hyun-mee (wd) · Svetlana Kitić (wd) · Anita Kulcsár (wd) · Cecilie Leganger (wd) · Katharina Meier (wd) · Nina Müller (wd) · Bojana Radulović (wd)
Hockey
Spelers
Honkbal
Perfect game (honkbal) (en) - Inning (sportterm) (en) - Relief pitcher (en) - Save (honkbal) (en) - Triple play (honkbal) (en) - Pickoff (en) - Stolen base (en) - Fast ball (en) - Buzzie Bavasi (en) - Nate Colbert (en) - Jerry Coleman (en) - Joe Girardi (en) - Tony Gwynn (en) - Dave Winfield (en) - Joba Chamberlain (en) - Phil Hughes (en)
I
IJshockey
Daniel Alfredsson - Per Johan Axelsson - Niklas Bäckström - Aki Berg - Jan Bulis - Petr Čajánek - Patrik Eliáš - Martin Erat - Niklas Hagman - Mika Hannula - Niclas Hävelid - Milan Hejduk - Aleš Hemský - Jukka Hentunen - Milan Hnilička - Tomas Holmström - Jussi Jokinen - Olli Jokinen - Jörgen Jönsson - Kenny Jönsson - František Kaberle - Tomáš Kaberle - Niko Kapanen - Aleš Kotalík - Niklas Kronwall - Filip Kuba - Pavel Kubina - Lasse Kukkonen - Antti Laaksonen - Robert Lang - Jere Lehtinen - Nicklas Lidström - Henrik Lundqvist - Toni Lydman - Marek Malík - Fredrik Modin - Antti-Jussi Niemi - Ville Nieminen - Antero Niittymäki - Fredrik Norrena - Petteri Nummelin - Teppo Numminen - Rostislav Olesz - Mattias Öhlund - Ville Peltonen - Samuel Påhlsson - Václav Prospal - Martin Ručínský - Dušan Salfický - Sami Salo - Mikael Samuelsson - Daniel Sedin - Jaroslav Špaček - Martin Straka - Ronnie Sundin - Mikael Tellqvist - Kimmo Timonen - Daniel Tjärnqvist - Tomáš Vokoun - David Výborný - Marek Židlický
Inline-skaten
Inline-skaters (mannen)
Scott Arlidge - Wayne Begg - Jorge Botero - Kalon Dobbin - Nick Eigler - Ioseba Fernandez - Arnaud Gicquel - Yann Guyader - Mark Horsten - Andres Felipe Muñoz - Tony Muse - Claudio Naselli - Nicolas Pelloquin - Andrea Peruzzo - Massimiliano Presti (de) - Matthias Schwierz (de) - Patrizio Triberio - Andrea Zanetti
Inline-skaters (vrouwen)
Arianna Arcidiacono - Nathalie Barbotin - Nicole Begg - Sabine Berg (de) - Theresa Cliff (de) - Desire Contenti - Simona di Eugenio - Nicoletta Falcone - Jana Gegner (de) - Andrea González - Anniek ter Haar - Sheila Herrero (en | de) - Jercy Puello - Woo Hyo-sook - Erika Zanetti
Wedstrijden
Europese kampioenschappen
Europese kampioenschappen inline-skaten 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 Zie ook artikel in het Duits
Wereldkampioenschappen
Wereldkampioenschappen inline-skaten 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2009 Zie ook artikelen in het Italiaans, Spaans en vooral Duits
J
Judo
Budokan Rotterdam - Top Judo Nijmegen
K
Kanovaren
Kanovaarders (vrouwen)
Nicole Bulk - Femke Roos - Tamara Yousef
Kickboksen
Nederlanders
Ricardo van den Bos (en) - Mourad Bouzidi (en) - Dave Dalgliesh (en) - William Diender (en) - Brian Douwes (en) - Ricardo Fyeet (en) - Aalviar Lima (en) - Joerie Mes (en)
Korfbal
Korfbalclubs
Blauw Wit (korfbalclub) - KVS (vereniging) - Mid Fryslân
Kunstrijden
Kunstrijders (paren)
Maria Aganina/Artem Knyazev - Brooke Castile/Benjamin Okolski - Rena Inoue/John Baldwin - Laura Magitteri/Ondřej Hotárek - Dominika Piatkowska/Dmitri Khromin - Angelika Pylkina/Niklas Hogner - Mari Vartmann/Florian Just
Kunstrijders (ijsdansen)
Nicolette Amie House - Katherine Copely/Deividas Stagniūnas - Patrice Lauzon - Christa-Elizabeth Goulakos/Eric Neumann-Aubichon - Grethe Grünberg/Kristian Rand - Zintong Huang/Xun Zheng - Laura Munana/Luke Munana - Barbora Silná/Dmitri Matsjuk - Nozomi Watanabe/Akiyuki Kido - Alexander Gazsi
L
Langlaufen
Noordse Combinatie
Nordic Combineders
M
N
O
P
Paardensport
Ruiters (mannen)
Kees Benedictus-Lieftinck - Hans Brugman - Adam Hendrik ten Cate - Rob Eras - Maarten Jurgens - Daniël Adolf Camerling Helmolt - Charles Henri Labouchere - Martin Lips - Ernest van Loon - Max van Loon - Piet van der Schans - Wout Jan van der Schans - Wim Schröder - Idzard Louis Douwe Sirtema van Grovestins - John Swaab
Amazones (vrouwen)
Marlies van Baalen - Anny van Doorne - Marjolijn Greeve - Jessica Kürten - Louky van Olphen-van Amstel - Anchela Rohof - Fieps van Tuijl van Serooskerken -
Q
R
Rodelen
Rodelaars (mannen)
Markus Prock (en | de) -
Rodelaars (vrouwen)
S
Schaatsen
Schaatsers (mannen)
Simon van Beek (de) - Aleksej Beljajev - Per Bengtsson (en) - Hasse Börjes (en) - Pat Bouchard/Patrick Bouchard - Paul Dyrud - Lasse Efskind (en) - Stian Elvenes - Ivar Eriksen (en) - Christian Falger - Fangyi Liu - Tyler Goff - Rudolf Gundersen (en) - Bas van Hest - Liu Hongbo - Toshihiko Itokawa - Yunlong Jiao - Patrick Kelly - André Klompmaker - Aleksandr Komar - Sergej Kornilov - Vladimir Kostin - Michael Künzel - Kweon Sun-cheon - Charles Leveille (en) - Changyu Li - John Loquai - Mart Markus - Rob van Meggelen - Thierry Mijsters - Yukinori Miyabe (en) - Kesato Miyazaki - Clay Mull (en) - Cristian Mustatea - Seitaro Otoge - Cornel Pop - Eric Rauschenbach - Miel Rozendaal - Jevgeni Sanarov - Kazuhiro Sato - Jonas Schön (en) - Roman Smirnov (en) - Donald Stewart - Guy Thibault - Günter Traub (de) - Takahiro Ushiyama - Stefan Verlaan - Vadim Vysotski - Jin Xin - Naoki Yasuda - Nikita Jevtejev - Cheng Yue - Gerhard Zimmermann (de)
Schaatsers (vrouwen)
Kamila Danaj - Jia Ji - Changyu Li - Betty Lotz - Jekaterina Loekoanova - Oana Opincariu - Natalja Polozkova - Natalja Rybakova - Xiaomei Sheng (de) - Jelena Tioesjniakova - Claudia Wallin (en) - Yoo Sun-hee - Xiaolei Zhang - Karoline Zillmann
Schaken
Algemeen
Wereldkampioenschap schaken voor jeugd - Europees kampioenschap schaken voor jeugd - Mitropacup (schaken) - 39e Schaakolympiade - 40e Schaakolympiade
Competitie
1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07
Schakers (mannen)
Pieter Hopman (wd)
Dmitrij Kollars (de, wd) - Ralf Lau (de, wd) - Arnd Lauber (de, wd)
Igor Bondarevsky (wd)
Schaakverenigingen
Schaakvereniging Almelo · Schaakvereniging Almere · Alphense schaakclub · Alternatieve Aalsmeerse Schaakvereniging · Schaakvereniging Alteveer · Arnhemse Schaakvereniging · Jeugdschaakvereniging Bobby Fischer/Wassenaar · Schaakvereniging Botwinnik · De Combinatie · Dion Hardenberg · Schaakvereniging Doetinchem · Schaakclub Dordrecht · DSC Drachten · Dubbelschaak '97 · NSI De Eenhoorn · Emanuel Lasker (schaakvereniging) · Schaakvereniging ENO · Heemsteedse Schaakclub · Helmondse Schaakclub · Schaakcombinatie HTV · RSR Ivoren Toren · Schaakvereniging Het Kasteel (Escharen) · Schaakvereniging Krimpen aan den IJssel · Dam- en Schaakvereniging Kijkuit · Schaakvereniging Leiderdorp · Schaakvereniging Lewenborg · Schaakvereniging Lonneker · Schaakvereniging Moerkapelle · Moira-Domtoren · Schaakclub Nieuwendam · Oegstgeest '80 · Christelijke Schaakvereniging Ons Genoegen · Schaakgenootschap Overschie · PION Groensbeek · Schaakvereniging Het Probleem · Schaakvereniging Promotie · Schaakclub Purmerend · Schaakvereniging Rokado · Schaakvereniging S.O. Rotterdam · Schaakgenootschap Rijswijk · Soester SC 1922 · Spassky's · Schaakvereniging Spijkenisse · Schaakgezelschap Staunton · DJC Stein · Schaakvereniging Tal/DCG · De Twee Kastelen · Schaakvereniging De Toren Arnhem Zuid · Schaak Vereniging Veenendaal · SchaakVereniging Voerendaal · Schaakvereniging Voorschoten · De Waagtoren · Schaakvereniging Wageningen · Westlandse Schaak combinatie · Schaakvereniging Het Witte Paard Haarlem · De Wijker Toren · HWP Zaanstad · Schaakclub Zeist · Schaakvereniging Zevenaar ·
Schansspringen
Schansspringers (mannen)
Damjan Fras (en | de) - Alexander Herr (en | de) - Risto Jussilainen (en | de) - Veli-Matti Lindström (en | de) - Georg Späth (en | de) -
Schermen
Schermers (mannen)
Benjamin Steffen - Siebren Tigchelaar
Schermers (vrouwen)
Schoonspringen
Schoonspringers (vrouwen)
Shorttrack
Shorttrackers (mannen)
An Yulong – Michele Antonioli – Thomas Bauer – Matthieu de Boisset – Maxime Chataignier – Simon Cho – Mark Gagnon – Volodymyr Grygoriev – Guo Wei – Andre Hartwig – Tyson Heung – Feng Kai – Li Ye – Jean Charles Mattei – Jaco Mos – Sergei Prankevitsj – Sebastian Praus – Richard Sluyten – Sun Dandan – Charles Veldhoven –
Shorttrackers (vrouwen)
Stéphanie Bouvier – Marta Capurso – Isabelle Charest – Rozsa Darazs – Nina Evteeva – Lana Gehring – Myrtille Gollin – Amélie Goulet-Nadon – Bernadett Heidum – Jessica Hewitt – Erika Huszar – Alanna Kraus – Celine Lecompere – Liu Qiuhong – Patrycja Maliszewska – Gabriella Monteduro – Barbara Mussio – Maria Cristina Sciolla – Shin Sae-bom – Sun Dandan – Katia Zini – Mara Zini
Skeleton
Skeletonracers (mannen)
Martin Rettl (en | de) - Gregor Stähli (en | de) -
Skeletonracers (vrouwen)
Alex Coomber (en | de) - Lee Ann Parsley (en) -
Snowboarden
Snowboarders (mannen)
Chris Klug (en) - Richard Richardsson (sv) - Jarret Thomas (en) -
Snowboarders (vrouwen)
Squash
Squashers (vrouwen)
Toernooien
Synchroonzwemmen
T
Tennis
Rolstoeltennissers
Mannen
Stefan Olsson (en se) - Peter Vikström (en) - Frédéric Cattanéo - Ricky Molier - Nick Taylor - Peter Norfolk (en) - Noam Gershony (en) - Shraga Weinberg (en) -
Vrouwen
Tennissers (mannen)
José Luis Clerc (wd) - Amer Delić (wd) - Brian Gottfried (wd) - Marc Kimmich (wd) - Lee Hyung-taik (wd) - Jean-René Lisnard (wd) - Juan Antonio Marin (wd) - Shuzo Matsuoka (wd) - Alex Metreveli (wd) - Markus Naewie (wd) - Boris Pashanski (wd) - Sun Peng (wd) - Björn Rehnquist (wd) - Răzvan Sabău (wd) - John Sadri (wd) - Cyril Saulnier (wd) - Yuri Schukin (wd) - Pavel Šnobel (wd) - Harold Solomon (wd) - Jiří Vaněk (wd) - Robin Vik (wd) - Kim Warwick (wd) - Tomáš Zíb (wd) -
Tennissers (vrouwen)
Patricia Canning-Todd (wd) - Renata Kochta (wd)
Trainers
Hugo Ekker - Dean Goldfine (wd) - Glenn Schaap
Toernooien
Torneo Godó - Demonstratietoernooi Ede (of Audi Dutch Open / Gies Pluim)
Triatlon
Triatleten (mannen)
Alessandro Alessandri - Luca Barzaghi - Martin Breedijk - Matt Brick - Stepan Chroustovsky - Shane Cleveland - Hans Dieben - Stephen Foster - Jonathan Hall - Stefan Holzer - Frank Huls - Michael Krijnen - Anssi Lehtinen - Macedo Leondro - Maximilian Longrée - Nick Marijnissen - Yann Millon - Andrew Noble - Benjamin Paredes - Kenny Souza - Marcel Swart - Craig Walten -
Triatleten (vrouwen)
Jenny Alcorn - Virginia Berasategui - Nicole Best - Tiina Boman - Andis Bow - Sybille Blersch - Pauline Cound - Marie-Jose Dam - Christel van Eesbeek - Michelle Fangmann - Edith Gerards - Sarah Harrow - Nicole Hacket - Joy Hansen - Gabriele Hirsemann - Gabriele Keck - Gerda de Koning - Tamara Kozulina - Lisebeth Kristensen Joy Leutner - Kristin Lie - Melissa Mantak - Suzanne Nedergaard - Doina Nugent - Anete Pedersen - Minouche van der Plas - Jo-Anne Ritchey - Jan Ripple - Robin Roocke - Gonny Rosendaal - Lauri Samuelson - Terry Smith-Ross - Lucy Smith - Maddy Tormoen - Geurie Vastenburg - Jacqueline van Vliet - Christine de Wit -
U
V
Volleybal
Aon hot Volleys Wenen (en) - Burevestnik Alma-Ata - CH Bratislava - Dukla Liberec (de) - Dynamo Boekarest (volleybal) (it) - EMU RPA Perugia (de) - evivo Düren (de) - Hypo Tirol Innsbruck (de) - Levski Siconco Sofia (de) - Olympiakos Piraeus (volleybal) (en) - Paris UCV (en) - Parma (volleybal) (en) - Plantina Longa - Plomien Milowice (it) - Rapid Boekarest (volleybal) (it) - Ravenna (volleybal) (it) - VC Leipzig (volleybal) (de) - Taurus (volleybal) - Torino (volleybal) (en) - Tours VB (en) - Unicaja Almeria (en) - Voléro Zürich (en) - volleyball.cz Kladno (it) - Zetor Zbrojovka Brno (en) -
Albert Christina - Allan van de Loo - Joram Maan - Richard Rademaker (de) - Kim van de Velde (de) - Renzo Verschuren (de) - Desi van Waaijen - Kristian van de Wel -
W
Wielersport
Locaties: Jebel Hafeet · Jebel Jais · Mont Faron (berg) (d) · Willunga Hill (d) · Civiglio · Colle del Melogno (en) · Strada Statale 1/Strada Statale 1 Via Aurelia (en) · Côte de Mont-le-Soie · Côte de Sprimont · Côte de Ny
Wielertermen: Begijnendijk (wielerwedstrijd) (fr) · Brussel-Zepperen (fr) · Marcel Indekeu Cup/Schaal Marcel Indekeu (fr) · eendagswedstrijd (wielrennen) · Klimtijdrit · rit in lijn · Fietsbaarheid (es) · Wegkapitein
Wedstrijden (baan):
Naar jaartal:
Wereldkampioenschappen baanwielrennen 1972 ·
1973 ·
1974 ·
1975 ·
1976 ·
1977 ·
1978 ·
1979 ·
1980 ·
1981 ·
1982 ·
1983 ·
1984 ·
1985 ·
1986 ·
1987 ·
1988 ·
1989
Wedstrijden (veld):
Naar jaartal:
Superprestige veldrijden 1988-1989 ·
1989-1990 ·
1990-1991 ·
1991-1992 ·
1992-1993 ·
1993-1994 ·
1994-1995 ·
1995-1996 ·
1996-1997 ·
1997-1998
Belgische kampioenschappen veldrijden 1910 · 1912 · 1913 · 1914 · 1921 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1941 · 1942 · 1943 · 1944 · 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006
Nederlandse kampioenschappen veldrijden 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 ·
Wedstrijden (weg):
Naar jaartal:
Ronde van het Abu Dhabi 2015 · 2016 · 2018
Brixia Tour 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009
Ronde van Catalonië 1911 · 1912 · 1913 · 1920 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1939 · 1940 · 1941 · 1942 · 1943 · 1944 · 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998
Challenge Mallorca 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2005 · 2008 · 2009 · 2010 · 2013
Critérium du Dauphiné Libéré 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1969 · 1970 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001
Driedaagse van De Panne-Koksijde 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2009
Driedaagse van West-Vlaanderen 2003 · 2004 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010
Dwars door Vlaanderen 1968 · 1969 · 1970 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009
Eschborn-Frankfurt 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013
Gent-Wevelgem 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003
Grote Prijs van de Etruskische Kust 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2013
Ronde van de Algarve 1960 · 1961 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997
Ronde van Groot-Brittannië 2008 · 2010 · 2013 · 2015 · 2016
Ronde van Japan 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2012 · 2013 · 2015 · 2016
Ronde van Langkawi 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2008 · 2013
1909 · 1910 · 1911 · 1912 · 1913 · 1914 · 1915 · 1916 · 1917 · 1918 · 1919 · 1920 · 1921 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1940 · 1941 · 1942 · 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000
Luik-Bastenaken-Luik 1893 · 1894 · 1908 · 1909 · 1911 · 1912 · 1913 · 1919 · 1920 · 1921 · 1922 · 1923 · 1924 · 1925 · 1926 · 1927 · 1928 · 1929 · 1930 · 1931 · 1932 · 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1943 · 1945 · 1946 · 1947 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1967 · 1968 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998
Milaan-San Remo 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983
Omloop Het Volk 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993
Parijs-Nice 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1946 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1970 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002
Ronde van Picardië 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2009
Ronde van Polen 1928 · 1929 · 1933 · 1937 · 1939 · 1947 · 1948 · 1949 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991
Ronde van het Qinghaimeer 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011
Ronde van Romandië 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002
Rund um den Henninger-Turm 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007
Ronde van Taiwan 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2013
Tirreno-Adriatico 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999
Ronde van Turkije 2002 · 2003 · 2004 ·
HEW-Cyclassics-Cup 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · EuroEyes Cyclassics 2016
Waalse Pijl 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1941 · 1942 · 1943 · 1944 · 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1991 · 1992 · 1993
Ronde van Zwitserland 1933 · 1934 · 1935 · 1936 · 1937 · 1938 · 1939 · 1941 · 1942 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 · 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 · 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 · 1970 · 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001
Ronde van Italië voor vrouwen 1988 · 1989 · 1990 · 1993 · 1994 · 2002 ·
Wielrenners (mannen): Salvador Botella · Benjamin Édelin · Hubert Godaert · Alfons Hermans · Nick Kergozou · Jevgeni Kovaljov · Kwok Ho Ting · Bobby Lea · Mathias Møller · Maurits Mortiz · Mitchell Mulhern · Carlos Oquendo · Julien Palma · Wojciech Pszczolarski · José Recio · Andrew Tennant · Karel Thijs · Andrij Vynokoerov · Rohan Wight · Nicholas Yallouris
Wielrenners (vrouwen): Sofia Arreola · Katherine Bates · Laura Brown · Kaytee Boyd · Sandie Clair · Kimberley Geist · Lisandra Guerra · Kirsti Lay · Jenny MacPherson · Olga Panarina · Caroline Ryan · Clara Sanchez · Alison Shanks · Minami Uwano · Sarah Walker · Kimberley Wells
Veldrijders: Ludo De Rey · Christian Hautekeete · Walter Marijnissen · Dirk Pauwels · Gustaaf Van Bouwel · Daniel Van Den Bosch · Jan Van Donink · Paul Van Loon · Pascal Van Riet · Kris Wouters
Managers, ploegleiders en verzorgers: Roberto Amadio · Berten De Kimpe · Jos Elen · Roberto Reverberi · Gianni Savio · Arend Scheppink · Koen Terryn · Eusebio Unzué · Francis Van Londerseele · Milan Eržen
Wielerploegen: Capri Sonne · Safir
()
X
Y
Z
Zeilen
uitsplitsing zeilschip en Zeilboot (d:Q1075310) 25 interwiki's
Bemanning
Hans Bouscholte - Brad Butterworth (en) - Andrew Cape - Paul Cayard (en) - Grant Dalton (en) - Bruno Dubois - Serge Kats - Pleun van der Lugt - Neal McDonald (zeiler) - Dirk Nauta - Rudy den Outer (en) - Henny Scholtz -
Wedstrijden
Clipper Round The World Yacht Race (en) - Cowes Week (en) - Global Challenge (en) - Louis Vuitton Cup (en) - Round Britain and Ireland Race (en) -
Diversen
Flyer (boot) - Mean Machine (zeilen) (en) - Rolf Vrolijk (de) - Volvo Open 60 (en) – IMOCA (en) -
Zwemmen
Zwemmers
Lars Conrad (wd) - Steffen Driesen (wd) - Aleksey Markovsky (wd) - Otto Scheff (wd)
Zwemsters
Janine Belton (wd) - Nicola Jackson (wd) - Karen Legg (wd) - Celine Rieder (wd) - Ana Sršen (wd) - Allison Wagner (wd) - Wu Yanyan (wd)