Wereldkampioenschappen zwemmen 2022
Gehouden in
Boedapest
Jaar
2022
Data
22 & 23 juni
Sport
Zwemmen
Accommodatie(s)
Donau-arena
Deelnemers
44 atleten uit 40 landen
Medailles
De 200 meter schoolslag voor mannen op de wereldkampioenschappen zwemmen 2022 in Boedapest vond plaats op 22 en 23 juni 2022 . De zestien snelste zwemmers in de series kwalificeerden zich voor de halve finales, de snelste acht uit de halve finales gingen door naar de finale.
Records
Voorafgaand aan het toernooi waren dit het wereldrecord en het kampioenschapsrecord:
Uitslagen
Series
Rang
Serie
Baan
Naam
Land
Tijd
Bijz.
1
5
4
Zac Stubblety-Cook
Australië
2.09,09
Q
2
5
6
Caspar Corbeau
Nederland
2.09,15
Q
3
3
6
Charlie Swanson
Verenigde Staten
2.09,36
Q
4
3
5
Erik Persson
Zweden
2.09,58
Q
5
3
7
Anton McKee
IJsland
2.09,69
Q
6
4
3
Yu Hanaguruma
Japan
2.09,86
Q
7
3
4
Matti Mattsson
Finland
2.10,05
Q
8
4
5
Ryuya Mura
Japan
2.10,20
Q
9
5
5
Nic Fink
Verenigde Staten
2.10,27
Q
10
4
4
Arno Kamminga
Nederland
2.10,33
Q, WD [1]
11
4
6
Cho Sung-jae
Zuid-Korea
2.10,69
Q
12
4
7
Dawid Wiekiera
Polen
2.10,86
Q
13
5
3
James Wilby
Verenigd Koninkrijk
2.11,29
Q
14
5
7
Lyubomir Epitropov
Bulgarije
2.11,52
Q
15
5
1
Denis Petrashov
Kirgizië
2.11,88
Q
16
3
3
Matthew Wilson
Australië
2.11,89
Q
17
3
0
Amro Al-Wir
Jordanië
2.11,99
Q
18
3
2
Antoine Viquerat
Frankrijk
2.12,27
19
3
1
Caio Pumputis
Brazilië
2.12,72
20
4
2
Andrius Šidlauskas
Litouwen
2.13,13
21
2
7
Maksym Ovchinnikov
Oekraïne
2.13,33
22
5
2
Qin Haiyang
China
2.13,35
23
2
3
James Dergousoff
Canada
2.13,89
24
2
6
Daniils Bobrovs
Letland
2.13,96
25
3
8
Maximillian Wei Ang
Singapore
2.14,14
26
5
8
Savvas Thomoglou
Griekenland
2.14,20
27
2
5
Cai Bing-rong
Chinees Taipei
2.15,46
28
2
8
Constantin Malachi
Moldavië
2.16,25
29
5
0
Phạm Thanh Bảo
Vietnam
2.17,34
30
4
9
Taichi Vakasama
Fiji
2.17,49
31
2
4
Bernhard Tyler Christianson
Panama
2.18,77
32
2
9
Liam Davis
Zimbabwe
2.19,62
33
2
1
Jonathan Cook
Filipijnen
2.19,95
34
3
9
Adriel Sanes
Amerikaanse Maagdeneilanden
2.20,41
35
1
5
Abdulaziz Al-Obaidly
Qatar
2.21,82
36
1
2
Saud Ghali
Bahrein
2.23,68
37
1
4
Jonathan Chung Yee
Mauritius
2.24,36
38
2
0
Arnoldo Herrera
Costa Rica
2.24,46
39
1
6
Brandon Schuster
Samoa
2.25,04
40
1
3
Andrej Stojanovski
Noord-Macedonië
2.26,11
41
4
0
Adam Chillingworth
Hongkong
8 DSQ
4
1
Christopher Rothbauer
Oostenrijk
4
8
Carles Coll
Spanje
5
9
Ron Polonsky
Israël
1
7
Luis Sebastian Weekes
Barbados
9 DNS
2
2
André Klippenberg Grindheim
Noorwegen
↑ Arno Kamminga trok zich om medische redenen terug voor de halve finales.
Halve finales
Rang
Serie
Baan
Naam
Land
Tijd
Bijz.
1
2
4
Zac Stubblety-Cook
Australië
2.06,72
Q
2
2
3
Anton McKee
IJsland
2.08,74
Q
3
1
3
Yu Hanaguruma
Japan
2.08,75
Q
4
1
5
Erik Persson
Zweden
2.08,84
Q
5
2
6
Matti Mattsson
Finland
2.09,04
Q
6
1
4
Caspar Corbeau
Nederland
2.09,17
Q
7
2
2
Nic Fink
Verenigde Staten
2.09,23
Q
8
1
6
Ryuya Mura
Japan
2.09,69
Q
9
1
2
Cho Sung-jae
Zuid-Korea
2.09,81
10
1
7
James Wilby
Verenigd Koninkrijk
2.09,85
11
2
5
Charlie Swanson
Verenigde Staten
2.09,89
12
1
1
Denis Petrashov
Kirgizië
2.11,00
13
1
8
Amro Al-Wir
Jordanië
2.11,05
14
2
1
Lyubomir Epitropov
Bulgarije
2.11,01
15
2
8
Matthew Wilson
Australië
2.11,44
–
2
7
Dawid Wiekiera
Polen
DSQ
Finale
Bronvermelding