Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 2024
Verenigde Staten op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Verenigde Staten | ||||||||||||||||
IOC-landcode | USA | ||||||||||||||||
NOC | United States Olympic Committee externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
De Verenigde Staten zullen deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek | 50 | 54 | 104 |
Badminton | 3 | 4 | 7 |
Basketbal | 16 | 16 | 32 |
Boksen | 4 | 4 | 8 |
Boogschieten | 1 | 3 | 4 |
Breakdance | 1 | 1 | 2 |
Gewichtheffen | 2 | 3 | 5 |
Golf | 4 | 0 | 4 |
Gymnastiek | 6 | 7 | 13 |
Hockey | 0 | 16 | 16 |
Kanovaren | 3 | 2 | 5 |
Klimsport | 3 | 3 | 6 |
Moderne vijfkamp | 0 | 1 | 1 |
Paardensport | nog te bepalen | 9 | |
Roeien | 18 | 24 | 42 |
Rugby | 12 | 12 | 24 |
Schermen | 8 | 12 | 20 |
Schietsport | 7 | 9 | 16 |
Schoonspringen | 5 | 7 | 12 |
Surfen | 2 | 3 | 5 |
Synchroonzwemmen | 0 | 8 | 8 |
Taekwondo | 2 | 2 | 4 |
Tafeltennis | 1 | 3 | 4 |
Tennis | 6 | 6 | 12 |
Triatlon | 2 | 3 | 5 |
Voetbal | 18 | 18 | 36 |
Volleybal | 16 | 16 | 32 |
Waterpolo | 12 | 12 | 24 |
Wielersport | 10 | 13 | 23 |
Worstelen | 9 | 6 | 15 |
Zeilen | 6 | 7 | 13 |
Zwemmen | 29 | 30 | 59 |
totaal | 258 | 306 | 570 |
Deelnemers en Resultaten
Atletiek
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Kenneth Bednarek | 100 m | ||||||||
Fred Kerley | |||||||||
Noah Lyles | |||||||||
Nog te bepalen | 200 m | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. | |||||||||
Christopher Bailey | 400 m | n.v.t. | |||||||
Quincy Hall | n.v.t. | ||||||||
Michael Norman | n.v.t. | ||||||||
* | 800 m | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. | |||||||||
Cole Hocker | 1500 m | n.v.t. | |||||||
Hobbs Kessler | n.v.t. | ||||||||
Yared Nuguse | n.v.t. | ||||||||
nog te bepalen, meer dan 3 atleten liepen de limiet | 5000 m | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. | |||||||||
Grant Fisher | 10000 m | n.v.t. | |||||||
Woody Kincaid | n.v.t. | ||||||||
Nico Young | n.v.t. | ||||||||
* | 110 m horden | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. | |||||||||
* | 400 m horden | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. | |||||||||
Kenneth Rooks | 3000 m steeplechase | n.v.t. | |||||||
Matthew Wilkinson | n.v.t. | ||||||||
CLeonard Korir | marathon | n.v.t. | |||||||
Conner Mantz | n.v.t. | ||||||||
Clayton Young | n.v.t. | ||||||||
4x100m | n.v.t. | ||||||||
4x400m | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Melissa Jefferson | 100 m | ||||||||
Sha'Carri Richardson | |||||||||
Twanisha Terry | |||||||||
* | 200 m | ||||||||
Aaliyah Butler | 400 m | ||||||||
Kendall Ellis | |||||||||
Alexis Holmes | |||||||||
Nia Akins | 800 m | ||||||||
Juliette Whittaker | |||||||||
Allie Wilson | |||||||||
* | 1500 m | ||||||||
Elise Cranny | 5000 m | n.v.t. | |||||||
Karissa Schweizer | n.v.t. | ||||||||
Elle St. Pierre | n.v.t. | ||||||||
Weini Kelati | 10000 m | n.v.t. | |||||||
* | 100 m horden | ||||||||
Nog te bepalen, meer dan 3 atleten liepen de limiet | 400 m horden | ||||||||
* | 3000 m steeplechase | n.v.t. | |||||||
n.v.t. | |||||||||
n.v.t. | |||||||||
Dakotah Lindwurm | marathon | n.v.t. | |||||||
Fiona O'Keeffe | n.v.t. | ||||||||
Emily Sisson | n.v.t. | ||||||||
4x100m | n.v.t. | ||||||||
4x400m | n.v.t. |
- nog te bepalen, aangezien meer dan 3 atleten de limiet liepen
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4x400m | n.v.t. |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Donald Scott | hinkstapspringen | ||||
JuVaughn Harrison | hoogspringen | ||||
Shelby McEwen | |||||
Sam Kendricks | polsstokspringen | ||||
Chris Nilsen | |||||
Jacob Wooten | |||||
Joseph Brown | Discuswerpen | ||||
Andrew Evans | |||||
Reggie Jagers III | |||||
Rudy Winkler | hamerslingeren | ||||
Daniel Haugh | |||||
Ryan Crouser | kogelstoten | ||||
Joe Kovacs | |||||
Payton Otterdahl | |||||
Curtis Thompson | speerwerpen | ||||
Capers Williamson |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Vashti Cunningham | hoogspringen | ||||
Rachel Glenn | |||||
Charity Hufnagel | |||||
Katie Moon | polsstokspringen | ||||
Sandi Morris | |||||
Bridget Williams | |||||
Quanesha Burks | verspringen | ||||
Tara Davis-Woodhall | |||||
Jasmine Moore | |||||
Valarie Allman | discuswerpen | ||||
Veronica Fraley | |||||
Lagi Tausaga-Collins | |||||
Annette Echikunwoke | hamerslingeren | ||||
DeAnna Price | |||||
Erin Reese | |||||
* | kogelstoten | ||||
Maggie Malone | speerwerpen |
- nog te bepalen, aangezien meer dan 3 atleten de limiet behaalden
Meerkamp
atleet | onderdeel | 100 m | vs | ks | hs | 400 m | 110 h | dw | ph | sw | 1500 m | totaal | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Heath Baldwin | tienkamp | res. | ||||||||||||
pnt. | ||||||||||||||
Harrison Williams | res. | |||||||||||||
pnt. | ||||||||||||||
Zach Ziemek | res. | |||||||||||||
pnt. |
atlete | onderdeel | 100 h | hs | ks | 200 m | vs | sw | 800 m | totaal | rang | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Taliyah Brooks | zevenkamp | res. | |||||||||
pnt. | |||||||||||
Anna Hall | res. | ||||||||||
pnt. | |||||||||||
Chari Hawkins | res. | ||||||||||
pnt. |
Badminton
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Howard Shu | enkelspel | |||||||||
Vinson Chiu Joshua Yuan |
dubbelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Beiwen Zhang | enkelspel | |||||||||
Annie Xu Kerry Xu |
dubbelspel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Vinson Chiu Jennie Gai |
dubbelspel |
Basketbal
3x3
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Canyon Barry Jimmer Fredette Kareem Maddox Dylan Travis |
3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | Servië | |||||||
2 | Verenigde Staten | |||||||
3 | Litouwen | |||||||
4 | China | |||||||
5 | Nederland | |||||||
6 | Frankrijk | |||||||
7 | Letland | |||||||
8 | Polen |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 30 juli 2024 | 22:35 | Verenigde Staten | Servië | ||
31 juli 2024 | 22:35 | Verenigde Staten | Polen | |||
1 augustus 2024 | 19:05 | Litouwen | Verenigde Staten | |||
1 augustus 2024 | 23:05 | Letland | Verenigde Staten | |||
2 augustus 2024 | 18:35 | Verenigde Staten | Frankrijk | |||
2 augustus 2024 | 22:35 | China | Verenigde Staten | |||
4 augustus 2024 | 19:05 | Verenigde Staten | Nederland | |||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Cameron Brink Cierra Burdick Rhyne Howard Hailey Van Lith |
3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | China | |||||||
2 | Verenigde Staten | |||||||
3 | Frankrijk | |||||||
4 | Duitsland | |||||||
5 | Canada | |||||||
6 | Spanje | |||||||
7 | Azerbeidzjan | |||||||
8 | Australië |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | 30 juli 2024 | 17:30 | Verenigde Staten | Duitsland | ||
31 juli 2024 | 21:30 | Verenigde Staten | Azerbeidzjan | |||
1 augustus 2024 | 13:00 | Verenigde Staten | Australië | |||
1 augustus 2024 | 21:30 | Verenigde Staten | Spanje | |||
2 augustus 2024 | 13:00 | Frankrijk | Verenigde Staten | |||
2 augustus 2024 | 18:00 | Canada | Verenigde Staten | |||
3 augustus 2024 | 19:05 | China | Verenigde Staten | |||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Mannenteam
Groep C | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Servië | ||||||||
2 | Zuid-Soedan | ||||||||
3 | |||||||||
4 | Verenigde Staten |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 17:15 | Servië | Verenigde Staten | ||||
31 juli 2024 | 21:00 | Verenigde Staten | Zuid-Soedan | ||||
3 augustus 2024 | 17:15 | Verenigde Staten | |||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Vrouwenteam
Groep C | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Duitsland | ||||||||
2 | Verenigde Staten | ||||||||
3 | Japan | ||||||||
4 | België |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
29 juli 2024 | 21:00 | Verenigde Staten | Japan | ||||
1 augustus 2024 | 21:00 | België | Verenigde Staten | ||||
4 augustus 2024 | 17:15 | Duitsland | Verenigde Staten | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Jahmal Harvey | vedergewicht | ||||||
Omari Jones | weltergewicht | ||||||
Joshua Edwards | superzwaargewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Jennifer Lozano | vlieggewicht | ||||||
Jajaira Gonzalez | lichtgewicht | ||||||
Morelle McCane | weltergewicht |
Boogschieten
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Brady Ellison | individueel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Catalina Gnoriega | individueel | |||||||||
Casey Kaufhold | ||||||||||
Jennifer Mucino-Fernandez | ||||||||||
Catalina Gnoriega Casey Kaufhold Jennifer Mucino-Fernandez |
team | n.v.t. |
- Gemengd
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
team |
Breakdance
Victor Montalvo wist zich te kwalificeren voor het Olympisch Breakdancetoernooi door goud te behalen op het wereldkampioenschap breaking 2023 in Leuven, België.[2] Bij de B-Girls wist Sunny Choi zich te kwalificeren door de overwinning te pakken op de Pan-American Games in Santiago, Chili.
- Mannen
Atleet | Nickname | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | Rang | Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Rang | |||
Victor Montalvo | Victor | B-Boys |
- Vrouwen
Atleet | Nickname | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punten | Rang | Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Rang | |||
Sunny Choi | Sunny | B-Girls |
Gewichtheffen
- Mannen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Hampton Morris | -61 kg | ||||||
Wesley Kitts | -102 kg |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
Jourdan Delacruz | -49 kg | ||||||
Olivia Reeves | -71 kg | ||||||
Mary Theisen-Lappen | +81 kg |
Gymnastiek
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
team | n.v.t. | ||||||||||||||||
Totaal |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Team | n.v.t. | ||||||||||||
Totaal |
Ritmisch
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
individueel |
Trampoline
- Mannen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
trampoline |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
trampoline |
Hockey
- Vrouwen
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Amerikaanse vrouwen hockeyploeg Nog te bepalen |
Vrouwen |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Australië | ||||||||
2 | Argentinië | ||||||||
3 | Groot-Brittannië | ||||||||
4 | Spanje | ||||||||
5 | Verenigde Staten | ||||||||
6 | Zuid-Afrika |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren
Slalom
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 slalom |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 slalom |
Sprint
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-1 200 m |
Klimsport
Boulder & Lead combined
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boulder | Lead | Totaal | Rang | Boulder | Lead | Totaal | Rang | ||||||||
Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | ||||||
Colin Duffy | mannen | ||||||||||||||
Jesse Grupper |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Boulder | Lead | Totaal | Rang | Boulder | Lead | Totaal | Rang | ||||||||
Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | Resultaat | Rang | Hold | Tijd | Rang | ||||||
Natalia Grossman | vrouwen |
Speed
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Rang | ||
Samuel Watson | mannen |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Ronde 1 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Tegenstander Tijd |
Rang | ||
Emma Hunt | vrouwen | |||||||
Piper Kelly |
Moderne vijfkamp
- Vrouwen
atlete | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Jessica Davis | moderne vijfkamp |
Paardensport
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
individueel | ||||||||||
zie hierboven | team |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
team |
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | ||||||
team |
Roeien
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
William Bender Oliver Bub |
twee-zonder | ||||||||||
Justin Best Liam Corrigan Michael Grady Nick Mead |
vier-zonder |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Kara Kohler | skiff | ||||||||||
Sophia Vitas Kristina Wagner |
dubbel-twee | ||||||||||
Molly Reckford Michelle Sechser |
lichte dubbel-twee | ||||||||||
Azja Czajkowski Jessica Thoennes |
twee-zonder | ||||||||||
vier-zonder | |||||||||||
acht |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Rugby
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
mannen |
- Vrouwen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
vrouwen |
Schermen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Nick Itkin | floret | |||||||
Alexander Massialas | ||||||||
Gerek Meinhardt | ||||||||
Nick Itkin Alexander Massialas Gerek Meinhardt |
floret team | n.v.t. | ||||||
Eli Dershwitz | sabel | |||||||
Colin Heathcock | ||||||||
Mitchell Saron | ||||||||
Eli Dershwitz Colin Heathcock Mitchell Saron |
sabel team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Anne Cebula | degen | |||||||
Hadley Husisian | ||||||||
Margherita Guzzi Vincenti | ||||||||
Anne Cebula Hadley Husisian Margherita Guzzi Vincenti |
degen team | n.v.t. | ||||||
Jackie Dubrovich | floret | |||||||
Lee Kiefer | ||||||||
Lauren Scruggs | ||||||||
Jackie Dubrovich Lee Kiefer Lauren Scruggs |
floret team | n.v.t. | ||||||
Tatiana Nazlymov | sabel | |||||||
Magda Skarbonkiewicz | ||||||||
Elizabeth Tartakovsky | ||||||||
Tatiana Nazlymov Magda Skarbonkiewicz Elizabeth Tartakovsky |
sabel team | n.v.t. |
Schietsport
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Ivan Roe | 10 m luchtgeweer | ||||
25 m snelvuurpistool | |||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
skeet | |||||
trap | |||||
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Sagen Maddalena | 10 m luchtgeweer | ||||
Mary Tucker | |||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
Katelyn Abeln | 10 m luchtpistool | ||||
Alexis Lagan | |||||
25 m pistool | |||||
skeet | |||||
trap | |||||
- Gemengd
atlete | onderdeel | kwalificatie | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
10 m luchtgeweer team | |||||||
skeet team | |||||||
Schoonspringen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
3 m plank | |||||||
3 meter plank synchroon | n.v.t. | ||||||
10 m toren |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
3 m plank | |||||||
3 m plank synchroon | n.v.t. | ||||||
10 m toren | |||||||
10 m toren synchroon | n.v.t. |
Surfen
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Rang | ||
Griffin Colapinto | mannen | |||||||||
John John Florence |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Rang | ||
Carissa Moore | vrouwen | |||||||||
Caroline Marks | ||||||||||
Caitlin Simmers |
Synchroonzwemmen
atlete | onderdeel | technische routine | vrije routine (voorronde) | vrije routine (finale) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | ||
Jamie Czarkowski Megumi Field |
duet | ||||||||
Anita Alvarez Jamie Czarkowski Megumi Field Keana Hunter Audrey Kwon Jacklyn Luu Daniella Ramirez Ruby Remati |
team | n.v.t. |
Taekwondo
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Carl Nickolas | -80 kg | |||||||
Jonathan Healy | +80 kg |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Faith Dillon | -57 kg | |||||||
Kristina Teachout | -67 kg |
Tafeltennis
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Kanak Jha | enkelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Amy Wang | enkelspel | |||||||||
Lily Zhang | ||||||||||
Rachel Sung Amy Wang Lily Zhang |
team | n.v.t. |
Triatlon
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | ||||||||
Taylor Knibb[3] | Vrouwen | |||||||
- Gemengd
Atleet | Evenement | Zwemmen (250 m) | Rang 1 | Fietsen (7 km) | Rang 2 | Lopen (1.5 km) | Totaal Groeps tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mixed relay | n.v.t. | |||||||
Totaal | n.v.t. |
Voetbal
- Mannen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | mannen | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
- Vrouwen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | vrouwen | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Volleybal
Beachvolleybal
- Vrouwen
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
stand | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
vrouwen |
Zaalvolleybal
- Mannen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | mannen | zie onder |
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Sets | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 |
Ronde | Datum | MEZT | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
Kwartfinale | |||||
Halve finale | |||||
Finale |
- Vrouwen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | vrouwen | zie onder |
# | Ploeg | Punten | Wedstrijden | Sets | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | V | W | V | Ratio | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 |
Ronde | Datum | MEZT | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
Kwartfinale | |||||
Halve finale | |||||
Finale |
Waterpolo
- Mannen
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Mannen |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Vrouwen |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Wielersport
BMX
- Freestyle
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
freestyle | |||||
- Vrouwen
atlete | onderdeel | plaatsingsronde | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
freestyle | |||||
- Race
- Mannen
atleet | onderdeel | kwartfinale | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | uitslag | rang | ||
race |
Mountainbiken
- Vrouwen
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
mountainbike |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Brandon McNutty[3] | wegwedstrijd | ||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
tijdrit | |||
wegwedstrijd |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Taylor Knibb[3] | wegwedstrijd | ||
tijdrit | |||
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
Worstelen
Grieks-Romeinse stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
−87 kg | |||||||
−97 kg | |||||||
−130 kg |
Vrije stijl
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
−74 kg | |||||||
−86 kg | |||||||
−97 kg | |||||||
−125 kg |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
−50 kg | |||||||
−53 kg | |||||||
−57 kg | |||||||
−62 kg | |||||||
−68 kg | |||||||
−76 kg |
Zeilen
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Ian Barrows Hans Henken |
49er |
- Vrouwen
atlete(s) | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Daniela Moroz | Formula Kite | n.v.t. | |||||||||||||||||||||||||
Dominique Stater | IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
49erFX | ||||||||||||||||
Erika Reineke | ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Stuart McNay Lara Dallman-Weiss |
470 | |||||||||||||||
nacra 17 |
Zwemmen
- Mannen
- Vrouwen
- Gemengd
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
- ↑ The Revenge Team? VS trekt met absoluut sterrenensemble naar de Spelen, LeBron James maakt comeback. Sporza (17-04-2024).
- ↑ Belg Mighty Jimm in top 8 op WK Breaking in Leuven, wereldtitels voor Amerikaanse en Litouwse dansers. Sporza (24-09-2023).
- ↑ a b c Olympische triatlete wint Amerikaans kampioenschap tijdrijden en doet dubbel in Parijs. 3athlon.be (16-05-2024).