Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 2002
Verenigde Staten op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Verenigde Staten | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | USA | |||||||||||||||||||||
NOC | United States Olympic Committee externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2002 in Salt Lake City | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Verenigde Staten op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2002, die in Salt Lake City werden gehouden, nam het gastland Verenigde Staten voor de negentiende keer deel.
Medailleoverzicht
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jakub Fiala | afdaling (m) | 27e | 1.41,84 (+2,71) |
combinatie (m) | 19e | 3.30,43 (+12,87) afdaling: 1.41,85 slalom: 1.48,58 — 51,24+57,34 | |
Chip Knight | slalom (m) | 11e | 1.44,86 (+3,80) — 50,85+54,01 |
Scott Macartney | afdaling (m) | 29e | 1.41,86 (+2,73) |
super g (m) | 25e | 1.25,80 (+4,22) | |
Bode Miller | reuzenslalom (m) | 2.24,16 (+0,88) — 1.12,89+1.11,27 | |
slalom (m) | 24e | 1.52,79 (+11,73) — 48,37+1.04,42 | |
combinatie (m) | 3.17,84 (+0,28) afdaling: 1.41,23 slalom: 1.36,61 — 46,88+49,73 | ||
Casey Puckett | combinatie (m) | dnf-s1 | opgave slalom run 1 afdaling: 1.41,80 |
Daron Rahlves | afdaling (m) | 16e | 1.40,84 (+1,71) |
super g (m) | 8e | 1.22,48 (+0,90) | |
Tom Rothrock | slalom (m) | dnf-2 | opgave run 2 — 50,61+dnf |
Erik Schlopy | reuzenslalom (m) | dns-2 | niet gestart run 2 — 1.24,06+dns |
slalom (m) | 13e | 1.45,21 (+4,15) — 51,27+53,94 | |
Dane Spencer | reuzenslalom (m) | 16e | 2.25,68 (+2,40) — 1.14,03+1.11,65 |
Marco Sullivan | afdaling (m) | 9e | 1.40,37 (+1,24) |
super g (m) | dnf | opgave | |
Thomas Vonn | super g (m) | 9e | 1.23,22 (+1,64) |
reuzenslalom (m) | 19e | 2.26,46 (+3,18) — 1.14,59+1.11,87 | |
Kirsten Clark | afdaling (v) | 12e | 1.41,03 (+1,47) |
super g (v) | 14e | 1.15,13 (+1,54) | |
reuzenslalom (v) | 26e | 2.36,42 (+6,41) — 1.18,38+1.18,04 | |
Lindsey Kildow | slalom (v) | 32e | 2.00,73 (+14,63) — 56,84+1.03,89 |
combinatie (v) | 6e | 2.48,05 (+4,77) slalom: 1.31,44 — 45,95+45,49 afdaling: 1.16,61 | |
Kristina Koznick | reuzenslalom (v) | 17e | 2.34,22 (+4,21) — 1.18,04+1.16,18 |
slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 | |
Caroline Lalive | afdaling (v) | dnf | opgave |
super g (v) | dnf | opgave | |
combinatie (v) | dns-s2 | niet gestart slalom run 2 slalom: — 1.02,45+dns | |
Julia Mancuso | combinatie (v) | 13e | 2.51,33 (+8,05) slalom: 1.33,73 — 47,66+46,07 afdaling: 1.17,60 |
Jonna Mendes | afdaling (v) | 11e | 1.40,97 (+1,41) |
super g (v) | 16e | 1.15,25 (+1,66) | |
Katie Monahan | super g (v) | 17e | 1.15,59 (+2,00) |
Tasha Nelson | slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 |
Sarah Schleper | reuzenslalom (v) | 21e | 2.35,96 (+5,95) — 1.18,61+1.17,35 |
slalom (v) | dnf-1 | opgave run 1 | |
Alex Shaffer | reuzenslalom (v) | 28e | 2.37,38 (+7,37) — 1.19,38+1.18,00 |
Picabo Street | afdaling (v) | 16e | 1.41,17 (+1,61) |
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dan Campbell | 20 km (m) | 76e | 1:00.58,6 (+9.55,3) pen.: 6 (2 + 1 + 2 + 1) |
Jay Hakkinen | 10 km sprint (m) | 26e | 26.43,5 (+1.52,2) pen.: 1 (1 + 0) |
12,5 km achtervolging (m) | 13e | +1.37,2 pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1) | |
20 km (m) | 26e | 55.13,8 (+4.10,5) pen.: 3 (0 + 2 + 0 + 1) | |
Lawton Redman | 10 km sprint (m) | 54e | 27.43,4 (+2.52,1) pen.: 2 (1 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 52e | +6.24,4 pen.: 6 (1 + 0 + 3 + 2) | |
Jeremy Teela | 10 km sprint (m) | 20e | 26.36,6 (+1.45,3) pen.: 2 (0 + 2) |
12,5 km achtervolging (m) | 23e | +2.43,5 pen.: 3 (0 + 1 + 2 + 0) | |
20 km (m) | 14e | 53.56,5 (+2.53,2) pen.: 2 (1 + 1 + 0 + 0) | |
Team Jeremy Teela Jay Hakkinen Dan Campbell Lawton Redman |
4x7,5 km estafette (m) |
15e | 1:30.27,1 (+6.44,8) pen.: 2-18 23.06,9 pen.: 1-6 (0-3 + 1-3) 21.55,0 pen.: 0-4 (0-3 + 0-1) 23.01,0 pen.: 1-4 (0-1 + 1-3) 22.24,2 pen.: 0-4 (0-1 + 0-3) |
Andrea Nahrgang | 7,5 km sprint (v) | 50e | 23.48,7 (+3.07,3) pen.: 1 (1 + 0) |
10 km achtervolging (v) | 47e | +7.00,8 pen.: 3 (0 + 1 + 1 + 1) | |
Kristina Sabasteanski | 15 km (v) | 55e | 55.00,9 (+7.31,8) pen.: 4 (0 + 1 + 0 + 3) |
Kara Salmela | 7,5 km sprint (v) | 49e | 23.44,1 (+3.02,7) pen.: 3 (1 + 2) |
10 km achtervolging (v) | 45e | +6.00,0 pen.: 5 (2 + 0 + 1 + 2) | |
15 km (v) | 59e | 57.25,9 (+9.56,8) pen.: 8 (1 + 1 + 2 + 4) | |
Rachel Steer | 7,5 km sprint (v) | 60e | 24.41,7 (+4.00,3) pen.: 3 (2 + 1) |
10 km achtervolging (v) | dnf | ingehaald | |
15 km (v) | 31e | 51.50,6 (+4.21,5) pen.: 2 (0 + 1 + 1 + 0) | |
Team Andrea Nahrgang Kara Salmela Rachel Steer Kristina Sabasteanski |
4x7,5 km estafette (v) |
15e | 1:41.16,0 (+13.21,0) pen.: 3-16 25.23,7 pen.: 1-3 (0-0 + 1-3) 25.45,6 pen.: 1-6 (1-3 + 0-3) 24.21,1 pen.: 0-2 (0-2 + 0-0) 25.45,6 pen.: 1-5 (0-2 + 1-3) |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Todd Hays Garrett Hines |
2-mansbob (m) Verenigde Staten I |
4e | 3.10,65 (+0,54) (47,71 / 47,70 / 47,61 / 47,63) |
Brian Shimer Darrin Steele |
2-mansbob (m) Verenigde Staten II |
9e | 3.11,93 (+1,82) (47,92 / 47,99 / 48,07 / 47,95) |
Todd Hays Randy Jones Bill Schuffenhauer Garrett Hines |
4-mansbob (m) Verenigde Staten I |
3.07,81 (+0,30) (46,65 / 46,61 / 47,22 / 47,33) | |
Brian Shimer Mike Kohn Doug Sharp Dan Steele |
4-mansbob (m) Verenigde Staten II |
3.07,86 (+0,35) (46,83 / 46,82 / 46,98 / 47,23) | |
Jean Racine Gea Johnson |
2-mansbob (v) Verenigde Staten I |
5e | 1.38,73 (+0,97) (49,31 / 49,42) |
Jill Bakken Vonetta Flowers |
2-mansbob (v) Verenigde Staten II |
1.37,76 (48,81 / 48,95) |
Curling
Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tim Somerville Mike Schneeberger Myles Brundidge John Gordon Don Barcombe jr. |
mannen | 7e | Groepsfase: 10- 5 Verenigde Staten - Zweden 3- 8 Verenigde Staten - Canada 8- 9 Verenigde Staten - Duitsland 5- 6 Verenigde Staten - Noorwegen 6- 2 Verenigde Staten - Zwitserland 8- 3 Verenigde Staten - Frankrijk 7- 9 Verenigde Staten - Denemarken 4- 6 Verenigde Staten - Finland 6- 7 Verenigde Staten - Groot-Brittannië |
Kari Erickson Debbie McCormick Stacey Liapis Ann Swisshelm Joni Cotten |
vrouwen | 4e | Groepsfase: 8- 7 Verenigde Staten - Japan 6- 5 Verenigde Staten - Zweden 4- 6 Verenigde Staten - Canada 4- 9 Verenigde Staten - Denemarken 6- 7 Verenigde Staten - Zwitserland 11- 4 Verenigde Staten - Rusland 7- 6 Verenigde Staten - Duitsland 6- 5 Verenigde Staten - Groot-Brittannië 11- 2 Verenigde Staten - Noorwegen Halve finale: 4- 9 Verenigde Staten - Zwitserland Bronzen finale: 5- 9 Verenigde Staten - Canada |
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Travis Mayer | moguls (m) | 27,59 p. (kwalificatie: 27,05 p.) | |
Jonny Moseley | 4e | 26,78 p. (kwalificatie: 25,13 p.) | |
Jeremy Bloom | 9e | 26,19 p. (kwalificatie: 25,98 p.) | |
Evan Dybvig | 28e | dnq (kwalificatie: 9,96 p.) | |
Joe Pack | aerials (m) | 251,64 p. (kwalificatie: 243,26 p.) | |
Brian Currutt | 6e | 245,19 p. (kwalificatie: 226,01 p.) | |
Jeret Peterson | 9e | 238,05 p. (kwalificatie: 237,39 p.) | |
Eric Bergoust | 12e | 218,49 p. (kwalificatie: 244,30 p.) | |
Shannon Bahrke | moguls (v) | 25,06 p. (kwalificatie: 23,74 p.) | |
Hannah Hardaway | 5e | 24,77 p. (kwalificatie: 23,84 p.) | |
Ann Battelle | 7e | 24,62 p. (kwalificatie: 24,10 p.) | |
Jillian Vogtli | 18e | dnq (kwalificatie: 22,16 p.) | |
Tracy Evans | aerials (v) | 14e | dnq (kwalificatie: 152,07 p.) |
Brenda Petzold | 17e | dnq (kwalificatie: 137,80 p.) |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Timothy Goebel | mannen | 4,5 p. (korte kür: 3 - lange kür: 3) | |
Todd Eldredge | 6e | 10,5 p. (korte kür: 9 - lange kür: 6) | |
Michael Weiss | 7e | 11,0 p. (korte kür: 8 - lange kür: 7) | |
Sarah Hughes | vrouwen | 3,0 p. (korte kür: 4 - lange kür: 1) | |
Michelle Kwan | 3,5 p. (korte kür: 1 - lange kür: 3) | ||
Sasha Cohen | 4e | 5,5 p. (korte kür: 3 - lange kür: 4) | |
Kyoko Ina John Zimmerman |
paarrijden | 5e | 7,5 p. (korte kür: 5 - lange kür: 5) |
Tiffany Scott Philip Dulebohn |
13e | 18,5 p. (korte kür: 11 - lange kür: 13) | |
Naomi Lang Peter Tchernyshev |
ijsdansen | 11e | 22,2 p. (verpl.1: 12 - verpl.2: 11 - org.: 11 - vrij: 11) |
Beata Handra Charles Sinek |
23e | 44,2 p. (verpl.1: 20 - verpl.2: 20 - org.: 22 - vrij: 23) |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
John Bauer | 15 km klassiek (m) | 12e | 38.55,7 (+1.48,3) |
50 km klassiek (m) | 33e | 2:19.35,7 (+13.14,9) | |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 19e | +1.01,0 (klassiek:27.00,2 + vrije stijl:23.49,9) | |
Lars Flora | sprint (m) | 36e | dnq, kwal.:3.01,41 (+11,34) |
15 km klassiek (m) | 54e | 42.11,5 (+5.04,1) | |
30 km vrije stijl massastart (m) | 54e | 1:20.42,7 (+9.11,7) | |
Kris Freeman | sprint (m) | 41e | dnq, kwal.:3.02,68 (+12,61) |
15 km klassiek (m) | 22e | 39.34,3 (+2.26,9) | |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 14e | +43,1 (klassiek:26.57,3 + vrije stijl:23.35,0) | |
Andrew Johnson | 30 km vrije stijl massastart (m) | 21e | 1:14.26,9 (+2.55,9) |
50 km klassiek (m) | 51e | 2:32.44,3 (+26.23,5) | |
Torin Koos | sprint (m) | 35e | dnq, kwal.:3.01,32 (+11,25) |
Carl Swenson | sprint (m) | 29e | dnq, kwal.:2.58,56 (+8,49) |
30 km vrije stijl massastart (m) | 56e | 1:21.17,3 (+9.46,3) | |
Justin Wadsworth | 30 km vrije stijl massastart (m) | dnf | opgave |
50 km klassiek (m) | dnf | opgave | |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 42e | +2.31,3 (klassiek:28.32,5 + vrije stijl:23.48,2) | |
Patrick Weaver | 15 km klassiek (m) | 16e | 39.24,4 (+2.17,0) |
achtervolging 10 km+10 km (m) | 45e | +2.50,3 (klassiek:27.38,3 + vrije stijl:25.01,2) | |
Team John Bauer Kris Freeman Justin Wadsworth Carl Swenson |
4x10 km estafette (m) |
5e | 1:34.05,5 (+1.20,0) 24.40,9 24.34,9 22.40,7 22.09,0 |
Tessa Benoit | sprint (v) | 38e | dnq, kwal.:3.28,35 (+15,59) |
10 km klassiek (v) | 52e | 33.09,1 (+5.03,5) | |
Kristina Joder | sprint (v) | 48e | dnq, kwal.:3.34,18 (+21,42) |
15 km vrije stijl massastart (v) | 53e | 48.06,0 (+8.11,6) | |
Barb Jones | 15 km vrije stijl massastart (v) | 43e | 45.04,3 (+5.09,9) |
30 km klassiek (v) | 35e | 1:45.18,7 (+14.21,6) | |
Nina Kemppel | 10 km klassiek (v) | 38e | 30.51,9 (+2.46,3) |
15 km vrije stijl massastart (v) | 29e | 42.53,1 (+2.58,7) | |
30 km klassiek (v) | 15e | 1:37.08,7 (+6.11,6) | |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 30e | +1.17,9 (klassiek:13.58,1 + vrije stijl:12.29,8) | |
Aelin Peterson | sprint (v) | 46e | dnq, kwal.:3.34,05 (+21,29) |
10 km klassiek (v) | 53e | 33.18,9 (+5.13,3) | |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 51e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:14.33,7 + vrije stijl:dnq) | |
Kikkan Randall | sprint (v) | 44e | dnq, kwal.:3.30,27 (+17,51) |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 60e | niet geplaatst vrije stijl (klassiek:14.53,0 + vrije stijl:dnq) | |
Wendy Wagner | 10 km klassiek (v) | 36e | 30.50,7 (+2.45,1) |
30 km klassiek (v) | 23e | 1:39.54,8 (+8.57,7) | |
achtervolging 5 km+5 km (v) | 48e | +2.15,2 (klassiek:14.11,1 + vrije stijl:13.14,1) | |
Team Wendy Wagner Nina Kemppel Barb Jones Aelin Peterson |
4x5 km estafette (v) |
13e | 53.23,4 (+3.52,8) 14.03,4 13.49,9 12.35,2 12.54,9 |
Noordse combinatie
Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Matt Dayton | individueel (m) | 18e | +4.00,6 — schans: 209,5 p — 15 km: 38.22,3 |
sprint (m) | 36e | +2.35,8 — schans: 87,1 p — 7,5 km: 16.57,9 | |
Bill Demong | individueel (m) | 19e | +4.06,4 — schans: 239,5 p — 15 km: 40.58,1 |
sprint (m) | 14e | +1.16,0 — schans: 108,2 p — 7,5 km: 16.57,1 | |
Todd Lodwick | individueel (m) | 7e | +2.27,7 — schans: 240,5 p — 15 km: 39.24,4 |
sprint (m) | 5e | +52,0 — schans: 109,0 p — 7,5 km: 16.36,1 | |
Johnny Spillane | individueel (m) | 32e | +5.53,8 — schans: 218,0 p — 15 km: 40.57,5 |
sprint (m) | 32e | +1.56,3 — schans: 91,3 p — 7,5 km: 16.34,4 | |
Team Todd Lodwick Matt Dayton Johnny Spillane Bill Demong |
team (m) | 4e | +1.22,9 — schans: 905,0 p — 20 km: 48.20,1 schans: 239,5 p — 5 km: 12.07,7 schans: 201,0 p — 5 km: 11.50,4 schans: 215,5 p — 5 km: 12.23,7 schans: 249,0 p — 5 km: 11.58,3 |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Adam Heidt | mannen | 4e | 2.58,606 (+0,665) (44,660 / 44,750 / 44,421 / 44,775) |
Tony Benshoof | 17e | 3.00,102 (+2,161) (44,776 / 45,653 / 44,787 / 44,886) | |
Nick Sullivan | 26e | 3.02,093 (+4,152) (45,439 / 45,309 / 45,726 / 45,619) | |
Becky Wilczak | vrouwen | 5e | 2.54,254 (+1,790) (43,509 / 43,481 / 43,420 / 43,844) |
Ashley Hayden | 8e | 2.54,658 (+2,194) (43,765 / 43,645 / 43,428 / 43,820) | |
Courtney Zablocki | 13e | 2.55,154 (+2,690) (43,934 / 44,103 / 43,734 / 43,383) | |
Brian Martin Mark Grimmette |
dubbel | 1.26,216 (+0,134) (43,111 / 43,105) | |
Chris Thorpe Clay Ives |
1.26,220 (+0,138) (43,013 / 43,207) |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
KC Boutiette | 5000 m (m) | 5e | 6.22,97 (+8,31) |
Kip Carpenter | 500 m (m) | 1.09,47 (+0,24) — 34,68+34,79 | |
1000 m (m) | 4e | 1.07,89 (+0,71) | |
Joey Cheek | 500 m (m) | 6e | 1.09,60 (+0,37) — 34,78+34,82 |
1000 m (m) | 1.07,61 (+0,43) | ||
1500 m (m) | 4e | 1.45,34 (+1,39) | |
Casey FitzRandolph | 500 m (m) | 1.09,23 — 34,42+34,81 | |
1000 m (m) | 7e | 1.08,15 (+0,97) | |
Jason Hedstrand | 10.000 m (m) | 12e | 13.32,99 (+34,07) |
Derek Parra | 1500 m (m) | 1.43,95 | |
5000 m (m) | 6.17,98 (+3,32) | ||
10.000 m (m) | 13e | 13.33,44 (+34,52) | |
Nick Pearson | 1000 m (m) | 6e | 1.07,97 (+0,79) |
1500 m (m) | 6e | 1.45,51 (+1,56) | |
Marc Pelchat | 500 m (m) | 28e | 1.12,58 (+3,35) — 37,59+34,99 |
JP Shilling | 1500 m (m) | 14e | 1.46,29 (+2,34) |
Jondon Trevena | 5000 m (m) | 15e | 6.30,15 (+15,49) |
Annie Driscoll | 3000 m (v) | 21e | 4.15,61 (+17,91) |
5000 m (v) | 14e | 7.35,23 (+48,32) | |
Elli Ochowicz | 500 m (v) | 22e | 1.17,71 (+2,96) — 38,85+38,86 |
Catherine Raney | 3000 m (v) | 13e | 4.07,59 (+9,89) |
5000 m (v) | 9e | 7.06,89 (+19,98) | |
Jennifer Rodriguez | 1000 m (v) | 1.14,24 (+0,41) | |
1500 m (v) | 1.55,32 (+1,30) | ||
3000 m (v) | 7e | 4.04,99 (+7,29) | |
Amy Sannes | 500 m (v) | dnf | opgave — 38,86+00,00 |
1000 m (v) | 14e | 1.15,09 (+1,26) | |
1500 m (v) | 8e | 1.56,29 (+2,27) | |
Becky Sundstrom | 500 m (v) | 20e | 1.17,60 (+2,85) — 38,89+38,71 |
1000 m (v) | 16e | 1.15,88 (+2,05) | |
1500 m (v) | 13e | 1.57,33 (+3,31) | |
Chris Witty | 500 m (v) | 14e | 1.16,73 (+1,98) — 38,37+38,36 |
1000 m (v) | 1.13,83 | ||
1500 m (v) | 5e | 1.55,71 (+1,69) |
Schansspringen
Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Alan Alborn | normale schans ind. (m) | 11e | 240,0 p. — 118,0 p. (91,0 m) + 122,0 p. (93,0 m) kwalificatie 11e — 90,0 p. (114,5 m) |
grote schans ind. (m) | 34e | 105,4 p. — 105,4 p. (115,5 m) + dnq kwalificatie 4e — 119,5 p. (114,1 m) | |
Brendan Doran | normale schans ind. (m) | 44e | 96,5 p. — 96,5 p. (82,5 m) + dnq kwalificatie 36e — 80,0 p. (91,5 m) |
grote schans ind. (m) | 57e | kwalificatie 43e — uitgeschakeld: 97,0 p. (68,1 m) | |
Clint Jones | normale schans ind. (m) | 51e | kwalificatie 39e — uitgeschakeld: 80,0 p. (89,5 m) |
grote schans ind. (m) | 42e | 94,4 p. — 94,4 p. (110,5 m) + dnq kwalificatie 22e — 111,5 p. (97,2 m) | |
Tommy Schwall | grote schans ind. (m) | 65e | kwalificatie 51e — uitgeschakeld: 85,0 p. (44,0 m) |
Brian Welch | normale schans ind. (m) | 51e | kwalificatie 39e — uitgeschakeld: 80,0 p. (89,5 m) |
Team Brian Welch Tommy Schwall Clint Jones Alan Alborn |
grote schans team (m) | 11e | 728,4 punten 63,9 p. (95,5 m) + 60,3 p. (93,5 m) 84,0 p. (105,0 m) + 78,6 p. (102,0 m) 109,5 p. (117,5 m) + 102,7 p. (114,0 m) 115,4 p. (120,5 m) + 114,0 p. (120,0 m) |
Shorttrack
Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Apolo Anton Ohno | 500 m (m) | 11e | dnq, hf 2: diskwalificatie, kf 1 (2e): 42,895, vr 2 (2e): 43,214 |
1000 m (m) | Finale: 1.30,160, hf 2 (1e): 1.27,428, kf 2 (1e): 1.28,650, vr 6 (2e): 1.33,167 | ||
1500 m (m) | Finale: 2.18,541, hf 2 (2e): 2.25,152, vr 2 (2e): 2.26,809 | ||
Rusty Smith | 500 m (m) | Finale: 42,027, hf 1 (1e): 41,916, kf 2 (1e): 42,359, vr 4 (2e): 42,849 | |
1000 m (m) | 9e | dnq, kf 4 (3e): 1.28,078, vr 7 (1e): 1.28,183 | |
1500 m (m) | 6e | B-finale: 2.27,155, hf 1 (3e): 2.16,906, vr 3 (1e): 2.25,179 | |
Ron Biondo Apolo Anton Ohno Rusty Smith Daniel Weinstein |
5000 m aflossing (m) | 4e | Finale: 7.03,926, hf 2 (1e): 7.09,788 |
Caroline Hallisey | 500 m (v) | 5e | Finale: 44,679, hf 1 (2e): 44,307, kf 1 (2e): 44,826, vr 8 (2e): 45,535 |
1000 m (v) | 10e | dnq, kf 1 (3e): 1.33,007, vr 4 (2e): 1.37,716 | |
Amy Peterson | 500 m (v) | 13e | dnq, kf 2 (3e): 46,120, vr 6 (2e): 45,448 |
1500 m (v) | 13e | dnq, hf 2 (5e): 2.26,118, vr 1 (3e): 2.27,062 | |
Erin Porter | 1000 m (v) | 27e | dnq, vr 3 (4e): 1.56,409 |
1500 m (v) | dq | dnq, vr 3: diskwalificatie | |
Julie Goskowicz Caroline Hallisey Amy Peterson Erin Porter |
3000 m aflossing (v) | 7e | B-finale: 4.20,730, hf 2 (4e): 4.36,002 |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jim Shea jr. | mannen | 1.41,96 — 50,89+51,07 | |
Lincoln Dewitt | 5e | 1.42,83 (+0,87) — 51,63+51,20 | |
Chris Soule | 7e | 1.42,98 (+1,02) — 51,89+51,09 | |
Tristan Gale | vrouwen | 1.45,11 — 52,26+52,85 | |
Lea Ann Parsley | 1.45,21 (+0,10) — 52,27+52,94 |
Snowboarden
Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ross Powers | halfpipe (m) | 46,1 p. kwal. 1: 33,9 kwal. 2:42,1 q | |
Danny Kass | 42,5 p. kwal. 1: 36,7 kwal. 2:42,7 q | ||
JJ Thomas | 42,1 p. kwal. 1: 19,7 kwal. 2:43,5 q | ||
Tommy Czeschin | 6e | 40,6 p. kwal. 1: 41,8 q | |
Chris Klug | parallel- reuzen- slalom (m) |
kwalificatie: 37,17 (11e) ronde 1: wint van Jérôme Sylvestre, CAN (-0.31)(+0.26) -0.05 kwartfinale: wint van Walter Feichter, ITA (-1.78)(+0.75) -1.03 halve finale: verliest van Philipp Schoch, SUI (+1.49)(dq) bronzen finale: wint van Nicolas Huet, FRA (-0.15)(-1.21) -1.36 | |
Jeff Greenwood | 20e | dnq kwalificatie: 37,84 | |
Peter Thorndike | 27e | dnq kwalificatie: 38,85 | |
Kelly Clark | halfpipe (v) | 47,9 p. kwal. 1: 42,1 q | |
Shannon Dunn-Downing | 5e | 37,2 p. kwal. 1: 31,3 kwal. 2:39,0 q | |
Tricia Byrnes | 6e | 36,4 p. kwal. 1: 30,8 kwal. 2:35,7 q | |
Lisa Kosglow | parallel- reuzen- slalom (v) |
8e | kwalificatie: 42,30 (7e) ronde 1: wint van Åsa Windahl, SWE (-2.07)(+0.75) -1.32 kwartfinale: verliest van Karine Ruby, FRA (+0.63)(+2.07) +2.70 |
Sondra Van Ert | 17e | dnq kwalificatie: 43,15 | |
Rosey Fletcher | 26e | dnq kwalificatie: 45,11 | |
Lisa Odynski | 27e | dnq kwalificatie: 45,47 |
IJshockey
Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Organizing Committee for the XIX Olympic Winter Games (2002). Salt Lake 2002, Official Report of the XIX Olympic Winter Games, Verenigde Staten. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Winterspelen van 2002; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4, deel 5, deel 6 en deel 7
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité