Spanje op de Olympische Zomerspelen 2024
Spanje op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Spanje | ||||||||||||||||
IOC-landcode | ESP | ||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico Español (es) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Spanje op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Spanje op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Spanje zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek | 23 | 18 | 41 |
Badminton | 1 | 1 | 2 |
Basketbal | 0 | 16 | 16 |
Boksen | 5 | 1 | 6 |
Boogschieten | 1 | 1 | 2 |
Golf | 2 | 0 | 2 |
Gymnastiek | 6 | 11 | 17 |
Handbal | 14 | 14 | 28 |
Hockey | 16 | 16 | 32 |
Kanovaren | 12 | 9 | 21 |
Moderne vijfkamp | 0 | 1 | 1 |
Paardensport | nog te bepalen | 8 | |
Roeien | 6 | 3 | 9 |
Schermen | 1 | 1 | 2 |
Schietsport | 2 | 2 | 4 |
Schoonspringen | 2 | 1 | 3 |
Surfen | 1 | 2 | 3 |
Synchroonzwemmen | 0 | 8 | 8 |
Taekwondo | 2 | 2 | 4 |
Tafeltennis | 1 | 1 | 2 |
Tennis | 5 | 2 | 7 |
Triatlon | 3 | 2 | 5 |
Voetbal | 18 | 18 | 36 |
Volleybal | 2 | 4 | 6 |
Waterpolo | 12 | 12 | 24 |
Wielersport | 7 | 2 | 9 |
Zeilen | 6 | 7 | 13 |
Zwemmen | 11 | 7 | 18 |
Totaal | 159 | 162 | 329 |
Deelnemers en Resultaten
Atletiek
Loopnummers
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Mohamed Attaoui | 800 m | n.v.t. | |||||||
Saúl Ordóñez | n.v.t. | ||||||||
Adrián Ben | n.v.t. | ||||||||
1500 m | n.v.t. | ||||||||
Mario García | n.v.t. | ||||||||
Adel Mechaal | n.v.t. | ||||||||
Thierry Ndikumwenayo | 5000 m | n.v.t. | |||||||
Daniel Arce | 3000 m steeplechase | n.v.t. | |||||||
Víctor Ruiz | n.v.t. | ||||||||
Ibrahim Chakir | marathon | n.v.t. | |||||||
Tariku Novales | n.v.t. | ||||||||
Yago Rojo | n.v.t. | ||||||||
Álvaro Martín | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||
Diego García | n.v.t. | ||||||||
Alberto Amezcua | n.v.t. | ||||||||
4x400m | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Marta Pérez | 1500 m | ||||||||
Esther Guerrero | |||||||||
Marta García | 5000 m | ||||||||
Irene Sánchez-Escribano | 3000 m steeplechase | n.v.t. | |||||||
Majida Maayouf | marathon | n.v.t. | |||||||
Ester Navarrete | n.v.t. | ||||||||
Meritxell Soler | n.v.t. | ||||||||
Laura García-Caro | 20 km snelwandelen | n.v.t. | |||||||
Cristina Montesinos | n.v.t. | ||||||||
María Pérez | n.v.t. | ||||||||
4x400m | n.v.t. |
- Gemengd
atleten | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
marathon snelwandelene | n.v.t. | ||||||||
n.v.t. |
Technische nummers
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Jordan Díaz | hinkstapspringen |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Ana Peleteiro | hinkstapspringen |
Badminton
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Pablo Abián | enkelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Carolina Marín | enkelspel |
Basketbal
3X3
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
3x3 |
Groep | ||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | V | V | T | Saldo | |||
1 | ||||||||
2 | ||||||||
3 | ||||||||
4 | ||||||||
5 | ||||||||
6 | ||||||||
7 | ||||||||
8 |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | ||||||
kwartfinale | ||||||
halve finale | ||||||
finale |
Team
- Vrouwen[1]
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Servië | ||||||||
2 | Spanje | ||||||||
3 | China | ||||||||
4 | Puerto Rico |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 13:30 | Spanje | China | ||||
31 juli 2024 | 11:00 | Puerto Rico | Spanje | ||||
3 augustus 2024 | 13:30 | Servië | Spanje | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Boksen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Rafael Lozano | vlieggewicht | ||||||
José Quiles | vedergewicht | ||||||
Oier Ibarretxe | lichtgewicht | ||||||
Enmanuel Reyes | zwaargewicht | ||||||
Ayoub Ghadfa | superzwaargewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Laura Fuertes | vlieggewicht |
Boogschieten
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
individueel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
individueel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
team |
Golf
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | totaal | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | score | score | score | score | par | rang | ||
mannen | ||||||||
Gymnastiek
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
team | n.v.t. | ||||||||||||||||
Totaal |
- Vrouwen
Turnster(s) | Onderdeel | Kwalificatie | Finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toestel | Totaal | Plaats | Toestel | Totaal | Plaats | ||||||||
Sprong | Brug | Balk | Vloer | Sprong | Brug | Balk | Vloer | ||||||
Laura Casabuena | meerkamp | ||||||||||||
Ana Pérez | |||||||||||||
Alba Petisco |
Ritmisch
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
individueel | |||||||||||||
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
team |
Trampoline
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
trampoline |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
trampoline |
Handbal
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mannen | zie onder |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 | |||||||||
5 | |||||||||
6 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vrouwen | zie onder |
Groepsfase | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
4 | |||||||||
5 | |||||||||
6 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Hockey
- Mannen
De Spaanse mannen hockeyploeg weet zich te plaatsen voor Parijs dankzij een finaleplaats in het Olympisch Kwalificatietoernooi in Valencia, Spanje.
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Spaanse mannen hockeyploeg Nog te bepalen |
Mannen |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Nederland | ||||||||
2 | Duitsland | ||||||||
3 | Groot-Brittannië | ||||||||
4 | Spanje | ||||||||
5 | Frankrijk | ||||||||
6 | Zuid-Afrika |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 10:00 | Groot-Brittannië | Spanje | ||||
28 juli 2024 | 17:00 | Duitsland | Spanje | ||||
30 juli 2024 | 10:00 | Spanje | Frankrijk | ||||
31 juli 2024 | 19:45 | Spanje | Zuid-Afrika | ||||
2 augustus 2024 | 10:30 | Nederland | Spanje | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
De Spaanse vrouwen hockeyploeg weet zich te plaatsen dankzij een finaleplaats op het Olympisch kwalificatietoernooi in Valencia, Spanje.
Hockeyer(s) | Onderdeel | Plaats |
---|---|---|
Spaanse vrouwen hockeyploeg Nog te bepalen |
Vrouwen |
Groep B | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Australië | ||||||||
2 | Argentinië | ||||||||
3 | Groot-Brittannië | ||||||||
4 | Spanje | ||||||||
5 | Verenigde Staten | ||||||||
6 | Zuid-Afrika |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 13:15 | Groot-Brittannië | Spanje | ||||
29 juli 2024 | 13:15 | Spanje | Verenigde Staten | ||||
31 juli 2024 | 10:00 | Argentinië | Spanje | ||||
1 augustus 2024 | 17:30 | Spanje | Zuid-Afrika | ||||
3 augustus 2024 | 12:45 | Australië | Spanje | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Kanovaren
Slalom
- Kayak Cross
Atleet | Onderdeel | Kwalificatie | Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | Tijd | Rang | ||
Manuel Ochoa | KX-1 (mannen) | ||||||||
Miquel Travé | |||||||||
Maialen Chourraut | KX-1 (vrouwen) | ||||||||
Miren Lazkano |
- Slalom
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
run 1 | rang | run 2 | rang | beste run | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Miquel Travé | C-1 slalom (mannen) | ||||||||||
Pau Echaniz | K-1 slalom (mannen) | ||||||||||
Miren Lazkano | C-1 slalom (vrouwen) | ||||||||||
Maialen Chourraut | K-1 slalom (vrouwen) |
Sprint
- Mannen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Pablo Crespo | C-1 1000 m | ||||||||
Diego Domínguez Joan Antoni Moreno |
C-2 500 m | ||||||||
Francisco Cubelos | K-1 1000 m | ||||||||
Adrián del Río Rodrigo Germade |
K-2 500 m | ||||||||
Carlos Arévalo Saúl Craviotto Rodrigo Germade Marcus Walz |
K-4 500 m |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
María Corbera | C-1 200 m | ||||||||
Antía Jácome | |||||||||
María Corbera Antía Jácome |
C-2 500 m | ||||||||
Begoña Lazkano | K-1 500 m | ||||||||
Estefanía Fernández Carolina García Sara Ouzande Teresa Portela |
K-4 500 m |
Moderne vijfkamp
- Vrouwen
atlete | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Laura Heredia | moderne vijfkamp |
Paardensport
Dressuur
ruiter | paard | onderdeel | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | totaal | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | technisch | artistiek | uitslag | rang | |||
individueel | ||||||||||
zie hierboven | team |
Eventing
ruiter | paard | onderdeel | dressuur | cross-country | springen | totaal | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kwalificatie | finale | ||||||||||||||
strafpunten | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | totaal | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | |||||||||||||||
Jumping
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | rang | |||
individueel | ||||||
team |
Roeien
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Rodrigo Conde Aleix García |
dubbeltwee | ||||||||||
Dennis Carracedo Caetano Horta |
lichte dubbeltwee | ||||||||||
Jaime Canalejo Javier García |
twee-zonder |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Virginia Díaz | skiff | ||||||||||
Esther Briz Aina Cid |
twee-zonder |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Carlos Llavador | floret |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Lucía Martín-Portugués | sabel |
Schietsport
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Alberto Fernández | trap | ||||
Andrés García |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Fátima Gálvez | trap | ||||
Mar Molné |
Schoonspringen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
3 meter plank synchroon | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | punten | rang | ||
10 m toren |
Surfen
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Rang | ||
Andy Criere | mannen |
- Vrouwen
Atleet | Onderdeel | Ronde 1 | Ronde 2 | Ronde 3 | Kwartfinale | Halve finale | Finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Score | Rang | Score | Rang | Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Tegenstander Uitslag |
Rang | ||
Nadia Erostarbe | vrouwen | |||||||||
Janire González |
Synchroonzwemmen
atlete | onderdeel | technische routine | vrije routine (voorronde) | vrije routine (finale) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | ||
duet | |||||||||
team | n.v.t. |
Taekwondo
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Adrián Vicente | -58 kg | |||||||
Javier Pérez | -68 kg |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Adriana Cerezo | -49 kg | |||||||
Cecilia Castro | -67 kg |
Tafeltennis
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Álvaro Robles | enkelspel |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
María Xiao | enkelspel |
- Gemengd
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Álvaro Robles María Xiao |
dubbelspel |
Tennis
- Mannen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Carlos Alcaraz | enkelspel | |||||||
Pablo Carreño | ||||||||
Alejandro Davidovich | ||||||||
Rafael Nadal | ||||||||
Carlos Alcaraz Rafael Nadal[2] |
dubbelspel | n.v.t. | ||||||
n.v.t. |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Cristina Bucșa | enkelspel | |||||||
Sara Sorribes | ||||||||
Cristina Bucșa Sara Sorribes |
dubbelspel | n.v.t. |
Triatlon
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alberto González | Mannen | |||||||
Roberto Sánchez | ||||||||
Antonio Serrat | ||||||||
Miriam Casillas | vrouwen | |||||||
Anna Godoy |
- Gemengd
Atleet | Evenement | Zwemmen (250 m) | Rang 1 | Fietsen (7 km) | Rang 2 | Lopen (1.5 km) | Totaal Groeps tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mixed relay | n.v.t. | |||||||
Totaal | n.v.t. |
Voetbal
- Mannen
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | mannen | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Oezbekistan | ||||||||
2 | Spanje | ||||||||
3 | Egypte | ||||||||
4 | Dominicaanse Republiek |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
24 juli 2024 | 15:00 | Oezbekistan | Spanje | ||||
27 juli 2024 | 15:00 | Dominicaanse Republiek | Spanje | ||||
30 juli 2024 | 15:00 | Spanje | Egypte | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
- Vrouwen
Het Spaanse damesvoetbalteam kwalificeerde zich voor de Olympische Spelen door zich te plaatsen voor de finale van de UEFA Women's Nations League 2023/24.[3]
Atleten | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
nog te bepalen | vrouwen | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Spanje | ||||||||
2 | Japan | ||||||||
3 | Nigeria | ||||||||
4 | Brazilië |
Ronde | Datum | Lokale tijd | Land | Score | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
25 juli 2024 | 17:00 | Spanje | Japan | ||||
28 juli 2024 | 19:00 | Spanje | Nigeria | ||||
31 juli 2024 | 17:00 | Brazilië | Spanje | ||||
kwartfinale | |||||||
halve finale | |||||||
finale |
Volleybal
Beachvolleybal
- Mannen
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
stand | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Adrián Gavira Pablo Herrera |
mannen |
- Vrouwen
atleten | onderdeel | eerste ronde | tussenronde | achtste finale | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
stand | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Daniela Álvarez Tania Moreno |
vrouwen | ||||||||||
Liliana Fernández Paula Soria |
Waterpolo
- Mannen
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Mannen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Australië | ||||||||
2 | Servië | ||||||||
3 | Frankrijk | ||||||||
4 | Hongarije | ||||||||
5 | Japan | ||||||||
6 | Spanje |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
28 juli 2024 | 10:30 | Australië | Spanje | ||||
30 juli 2024 | 21:05 | Spanje | Hongarije | ||||
1 augustus 2024 | 12:05 | Servië | Spanje | ||||
3 augustus 2024 | 10:30 | Spanje | Japan | ||||
5 augustus 2024 | 20:05 | Frankrijk | Spanje | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
- Vrouwen
Waterpoloster(s) | Onderdeel | Resultaat |
---|---|---|
Nog te bepalen | Vrouwen |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Frankrijk | ||||||||
2 | Griekenland | ||||||||
3 | Italië | ||||||||
4 | Verenigde Staten | ||||||||
5 | Spanje |
Ronde | Datum | Tijd | Land | Uitslag | Land | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||||
27 juli 2024 | 18:30 | Spanje | Frankrijk | ||||
29 juli 2024 | 15:35 | Verenigde Staten | Spanje | ||||
31 juli 2024 | 20:05 | Spanje | Griekenland | ||||
4 augustus 2024 | 15:35 | Italië | Spanje | ||||
Kwartfinale | |||||||
Halve finale | |||||||
Finale |
Wielersport
Baanwielrennen
- Koppelkoers
atleet | onderdeel | punten | rondes | rang |
---|---|---|---|---|
koppelkoers (mannen) |
- Omnium
atleet | onderdeel | scratchrace | temporace | afvalrace | puntenrace | totaal punten | rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
rang | punten | rang | punten | rang | punten | rang | punten | ||||
omnium (mannen) |
Mountainbiken
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Jofre Cullell | mountainbike | ||
David Valero |
Wegwielrennen
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
Zeilen
- Mannen
atlete(s) | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Ignacio Baltasar | IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Diego Botín Florián Trittel |
49er | |||||||||||||||
ILCA 7 | n.v.t. |
- Vrouwen
atlete(s) | onderdeel | voorrondes | kwartfinale | halve finale(s) | finales(s) | rang | |||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||||
Gisela Pulido | Formula Kite | n.v.t. | |||||||||||||||||||||||||
IQFoil | n.v.t. |
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Támara Echegoyen Paula Barceló |
49erFX | |||||||||||||||
ILCA 6 | n.v.t. |
- Gemengd
atlete | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Jordi Xammar Nora Brugman |
470 | |||||||||||||||
Tara Pacheco Andrés Barrio |
nacra 17 |
Zwemmen
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Sergio de Celis | 100 m vrije slag | ||||||
Carlos Garach | 800 m vrije slag | n.v.t. | |||||
1500 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
Hugo González | 100 m rugslag | ||||||
200 m rugslag | |||||||
200 m wisselslag | |||||||
Mario Mollà | 100 m vlinderslag | ||||||
Arbidel González | 200 m vlinderslag | ||||||
4x100 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
4x200 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
4x100 m wisselslag | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Carmen Weiler | 100 m rugslag | ||||||
África Zamorano | 200 m rugslag | ||||||
Emma Carrasco | 400 m wisselslag | ||||||
4x200 m vrije slag | n.v.t. | ||||||
María de Valdés | 10km open water | n.v.t. | |||||
Ángela Martínez | n.v.t. |
- ↑ Hongaarse nachtmerrie en Duits sprookje: deze 11 landen vergezellen Belgian Cats op de Olympische Spelen. Sporza (12-02-2024).
- ↑ Een koningskoppel in Parijs: Spanje rekent op droomduo Alcaraz-Nadal in dubbelspel op Olympische Spelen. Sporza (12-06-2024).
- ↑ Spanje kroont zich tot eerste Women's Nations League-winnaar na dominante finale tegen Frankrijk. Sporza (28-02-2024).