Portugal op de Olympische Zomerspelen 1952
Portugal op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Portugal | ||||||||||||||||||||||||||
IOC-landcode | POR | ||||||||||||||||||||||||||
NOC | Comité Olímpico de Portugal (pt) externe link | ||||||||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki | |||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||
Portugal op de Zomerspelen | |||||||||||||||||||||||||||
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||||||||||||
Portugal op de Winterspelen | |||||||||||||||||||||||||||
1952 · 1956-1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||||||||||||
|
Portugal nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki, Finland. Voor het eerst namen Portugese vrouwen deel aan de Spelen.
Medailles
Brons
- Francisco de Andrade en Joaquim Mascarenhas de Fiúza — Zeilen, star.
Resultaten en deelnemers per onderdeel
Atletiek
Mannen 100m:
- R. Maia — 1e ronde: 6e (heat 11)
- T. Salvador Paquete — 1e ronde: 5e (heat 5)
Mannen 200m:
- E. Eleutério — 1e ronde: 5e (heat 5)
- F. Casimiro — 1e ronde: 4e (heat 15)
Mannen 400m:
- F. Casimiro — 1e ronde: 7e (heat 6)
Mannen 400m horden:
- F. Fernandes — 1e ronde: 4e (heat 7)
Mannen 4×100m estafette:
- E. Eleutério, F. Casimiro, R. Maia en T. Salvador Paquete — 1e ronde: 6e (heat 1)
Mannen hink-stap-springen:
Mannen tienkamp:
- F. Fernandes — 16e (5604 punten)
Paardensport
Mannen individueel dressuur:
- A. Reymão Nogueira — 20e (429,5 punten)
- Fernando Paes - 26e (346 punten)
- Francisco Valadas Jr. — 21e (422 punten)
Mannenteam dressuur:
- A. Reymão Nogueira, Fernando Paes en Francisco Valadas Jr. — 8e (1196,5 punten)
Mannen individueel eventing:
- António Pereira de Almeida — 23e (216,2 punten)
- Fernando Marques Cavaleiro — 19e (183 punten)
- Joaquim Duarte Silva — 24e (218,8 punten)
Mannenteam eventing:
- António Pereira de Almeida, Fernando Marques Cavaleiro en Joaquim Duarte Silva — 4e (618 punten)
Mannen individueel springconcours:
- Henrique Alves Calado — 16e (20 punten)
- J. Alves Carvalhosa — 26e (24 punten)
- J. Craveiro Lopes — 19e (20 punten)
Mannenteam springconcours:
- Henrique Alves Calado, J. Alves Carvalhosa en J. Craveiro Lopes — 8e (64 punten)
Schermen
Mannen individueel degen:
- A. Pinto — 2e ronde: 9e (poule 1)
- C. Pereira Dias — 2e ronde: 9e (poule 3)
- M. Mourão — halve finale: 9e (poule 1)
Mannenteam degen:
- A. Pinto, C. Pereira Dias, Francisco Sousa Uva, J. Penha e Costa en M. Mourão — 1e ronde: 3e (poule 4)
Mannen individueel sabel:
- J. Gouveia Pessanha — 1e ronde: 8e (poule 2)
- J. Pinto Ferreira — 1e ronde: 7e (poule 5)
- A. Andrade e Silva — 1e ronde: 6e (poule 7)
Mannenteam sabel:
- A. Andrade e Silva, A. Andrade Barreto, J. Gouveia Pessanha, J. Paiva e Pona Franco en J. Pinto Ferreira — 1e ronde: 3e (poule 5)
Turnen
Mannen individueel:
- A. Araújo Leite — 178e (77,85 punten)
- Vloer — 151e (15,50)
- Ringen — 159e (15,15)
- Paardvoltige — 157e (12,85)
- Paardsprong — 180e (11,25)
- Brug — 177e (12,85)
- Rekstok — 174e (10,25)
- Joaquim Santa Marta Granger — 162e (88,50 punten)
- Vloer — 153e (15,45)
- Ringen — 107e (17,05)
- Paardvoltige — 171e (11,30)
- Paardsprong — 178e (13,25)
- Brug — 139e (16,25)
- Rekstok — 145e (15,20)
- M. Prazeres — 173e (84,50 punten)
- Vloer — 166e (14,75)
- Ringen — 177e (12,60)
- Paardvoltige — 113e (15,80)
- Paardsprong — 142e (16,90)
- Brug — 175e (13,15)
- Rekstok — 171e (11,30)
- M. Robalo Gouveia — 146e (93,35 punten)
- Vloer — 126e (16,35)
- Ringen — 131e (16,00)
- Paardvoltige — 167e (11,55)
- Paardsprong — 110e (17,65)
- Brug — 164e (14,65)
- Rekstok — 109e (16,75)
- M. Seara Cardoso — 183e (61,50 punten)
- Vloer — 159e (15,10)
- Ringen — 181e (9,80)
- Paardvoltige — 173e (10,85)
- Paardsprong — 184e (5,65)
- Brug — 179e (10,00)
- Rekstok — 176e (10,10)
- Raul Caldeira — 174e (82,80 punten)
- Vloer — 129e (16,30)
- Ringen — 178e (11,10)
- Paardvoltige — 169e (11,45)
- Paardsprong — 172e (14,55)
- Brug — 173e (13,25)
- Rekstok — 126e (16,15)
Mannentoernooi:
- A. Araújo Leite, Joaquim Santa Marta Granger, M. Prazeres, M. Robalo Gouveia, M. Seara Cardoso en Raul Caldeira — 23e (428,65 punten)
Vrouwen individueel:
- Dália Vairinho Cunha — 109e (65,08 punten)
- Vloer — 113e (16,53)
- Paardsprong — 96e (16,50)
- Brug — 123e (14,69)
- Evenwichtsbalk — 86e (17,36)
- Maria Silva Amorim — 124e (62,29 punten)
- Vloer — 123e (16,23)
- Paardsprong — 106e (16,20)
- Brug — 131e (12,50)
- Evenwichtsbalk — 86e (17,36)
- Natália Cunha e Silva — 133e (50,16 punten)
- Vloer — 133e (14,29)
- Paardsprong — 128e (14,52)
- Brug — 129e (13,79)
- Evenwichtsbalk — 133e (7,36)
Moderne vijfkamp
Mannen individueel:
- A. Lopes Jonet — 48e (210 punten)
- Paardrijden — 48 punten
- Schermen — 26 punten
- Schieten — 43 punten
- Zwemmen — 47 punten (6:16,3)
- Crosscountry — 46 punten (17:46,8)
- J. Serra Pereira — 46e (197 punten)
- Paardrijden — 21 punten
- Schermen — 48 punten
- Schieten — 31 punten
- Zwemmen — 49 punten (7:26,2)
- Crosscountry — 48 punten (18:04,2)
- R. Durão — 41e (179 punten)
- Paardrijden — 31 punten
- Schermen — 16 punten
- Schieten — 35 punten
- Zwemmen — 48 punten (7:07,7)
- Crosscountry — 49 punten (18:04,5)
Mannentoernooi:
- A. Lopes Jonet, J. Serra Pereira en R. Durão — 15e (546 punten)
Roeien
Mannen acht-met-stuurman:
- A. Simões Neto, C. Roque da Benta, F. Andias Fortes, J. Matos Pinheiro, J. Maia Lemos, J. Rodrigues de Paula, J. Silva Cravo, M. Cruz Regala en Z. Sarrasolas Andias — 1e repechage: 3e (heat 1)
Zeilen
Mannen 5,5m:
- Duarte de Almeida Bello, Fernando Pinto Coelho Bello en Júlio de Sousa Leite Gorinho — 4e (4450 punten)
Mannen dragon:
- A. Graça, Carlos Rogenmoser Lourenço en J. Miguez Tito — 8e (2782 punten)
Mannen finn:
- Mário Quina — 17e (2787 punten)
Mannen star:
- Francisco de Andrade en J. Mascarenhas de Fiuza — 3e (4903 punten)
Schieten
Mannen 25m snelvuurpistool:
- A. Paulino de Jesus — 44e (530)
- R. Tavares — 21e (556)
Mannen 50m kleinkalibergeweer:
- L. Howorth — 37e (393)
- J. Pereira Sampaio — 55e (381)
Mannen 50m geweer 3 posities:
- L. Howorth — 31e (1114)
- J. Pereira Sampaio — 37e (1095)
Zwemmen
Mannen 100m vrije stijl:
- F. Madeira — 1e ronde: 6e (heat 4)
- G. Duarte — 1e ronde: 6e (heat 7)
Mannen 400m vrije stijl:
- F. Madeira — 1e ronde: 6e (heat 8)
Mannen 100m rugslag:
- E. Barbeiro — 1e ronde: 6e (heat 5)
- E. Surgey — 1e ronde: 7e (heat 2)
Mannen 200m schoolslag:
- E. Barbeiro — 1e ronde: 8e (heat 6)
Waterpolo
Mannentoernooi:
- A. Almeida, E. Barbeiro, Francisco Alves, F. Madeira, J. Pinto, J. Vale, Máximo Couto, O. Cabral en R. Basto — kwalificatieronde (17e - 21e)
Officials
- César de Melo (chef de mission)
- G. Brito Capelo (roeien)
- M. Saraiva Lobo (roeien)
- (en) The Organising Committee for the Games of the XV Olympiad Helsinki 1952 (1955). XV Olympiad Helsinki 1952; Official Report. Werner Söderström Osakeyhtiö, Porvoo. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1952; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1 en deel 2.
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité