Oostenrijkse voetbalbeker 2011/12
De Oostenrijkse voetbalbeker 2011/12 (Duits: ÖFB Cup 2011/12) was de 78ste editie van dit Oostenrijkse voetbalbekertoernooi. Het begon op 5 augustus 2011 en eindigde met de finale op 20 mei 2012 in het Ernst-Happel-Stadion in Wenen. Aan het toernooi deden 97 clubteams mee.
Red Bull Salzburg won de beker voor de eerste keer in de clubgeschiedenis door SV Ried in de eindstrijd met 3-0 te verslaan. De doelpunten kwamen op naam van ex-Feyenoorder Leonardo (strafschop), Franz Schiemer en Stefan Hierländer. De club onder leiding van de Nederlandse trainer-coach Ricardo Moniz behaalde dit seizoen "de dubbel", want Red Bull won eveneens de strijd om de Oostenrijkse landstitel.
Uitslagen
Datum | Tijdstip | Stadion | Wedstrijd | Uitslag |
---|---|---|---|---|
Eerste ronde | ||||
05.08.2011 | 19:00 | Sportplatz | ASC Götzendorf − SKN St. Pölten | 3:2 |
05.08.2011 | 19:00 | ATSV Arena | ATSV Wolfsberg − Wolfsberger AC/St. Andrä | 1:2 |
05.08.2011 | 18:00 | Generali-Arena | Austria Wien Amateure − Vienna | 4:0 |
05.08.2011 | 19:00 | Stadion Donawitz | DSV Leoben − FC Lustenau 07 | 2:3 |
05.08.2011 | 19:00 | Peter Rinder-Stadion | Donau Linz − SV Grödig | 0:3 |
05.08.2011 | 18:30 | Birkenwiese | FC Dornbirn − SV Stegersbach | 4:0 |
05.08.2011 | 19:00 | Postsportplatz | Post SV Wien − Kapfenberger SV 1919 | 0:3 |
05.08.2011 | 18:00 | Gerhard Hanappi-Stadion | Rapid Wien Amateure − SC Wiener Neustadt | 1:0 |
05.08.2011 | 19:00 | XXWin-Arena | SC Kundl − TSV Hartberg | 0:3 |
05.08.2011 | 20:00 | Ertl Glas-Stadion | SKU Amstetten − SC Schwaz | 4:1 |
05.08.2011 | 19:00 | Messendorf Trainingszentrum | Sturm Graz Amateure − LASK Linz | 2:5[1] |
05.08.2011 | 19:00 | Sportplatz | SV Allerheiligen − Union Vöcklamarkt | 1:0 |
05.08.2011 | 19:30 | Sportclub-Platz | Wiener Sportklub − ASK Bad Vöslau | 1:2 |
06.08.2011 | 19:00 | Sportplatz | ASKÖ Stinatz − Blau-Weiß Linz | 1:3 |
06.08.2011 | 18:00 | Liefering | FC Red Bull Salzburg Juniors − SC Brunn/Gebirge | 5:0 |
06.08.2011 | 17:00 | EDV 2000-Arena | Hellas Kagran − Wacker Innsbruck | 0:4 |
06.08.2011 | 19:00 | Stadion der Stadt Linz 'Gugl' | LASK Juniors − Rapid Wien | 0:7 |
06.08.2011 | 17:00 | SAK-Platz | SAK Klagenfurt − 1. SC Sollenau | 3:1 |
06.08.2011 | 17:30 | Casinostadion | SC Bregenz − Austria Lustenau | 0:2 |
06.08.2011 | 18:00 | Siemens Energy-Stadion | SC Weiz − TSV Neumarkt | 5:1 |
06.08.2011 | 17:00 | Heidebodenstadion | SC/ESV Parndorf 1919 − SV Austria Salzburg | 3:0 |
06.08.2011 | 18:00 | Schirmitzbühel | SG Austria/Kapfenberg Amateure − SV Mattersburg | 1:3 |
06.08.2011 | 18:00 | Untersbergarena | SV Grödig 1B − Sturm Graz | 0:4 |
06.08.2011 | 17:00 | Sportplatz Fennerkaserne | Union Innsbruck − SV Grieskirchen | 3:2 |
06.08.2011 | 18:00 | Sportpark | Union St. Florian − SC Rheindorf Altach | 2:0 |
06.08.2011 | 18:00 | Vorwärts-Stadion | Vorwärts Steyr − FC Admira | 1:6 |
06.08.2011 | 16:00 | Alpenstadion | WSG Wattens − SV St. Margarethen | 2:2[2] |
07.08.2011 | 17:00 | Franz Kovacsich-Platz | ASK Baumgarten − FC Red Bull Salzburg | 0:3 |
07.08.2011 | 18:00 | Trenkwalder Arena | Admira Amateure − Austria Wien | 1:3 |
07.08.2011 | 18:00 | Stadion Gratkorn | FC Gratkorn − SV Ried im Innkreis | 0:3 |
07.08.2011 | 10:30 | Stadion Reichenau | SVG Reichenau − SG Austria Klagenfurt | 0:0[3] |
07.08.2011 | 19:00 | Stadion Villach-Lind | Villacher SV − SC Retz | 4:2 |
Tweede ronde | ||||
20.09.2011 | 19:30 | Sportplatz | ASC Götzendorf − SV Ried im Innkreis | 2:3 |
20.09.2011 | 19:00 | Generali-Arena | Austria Wien Amateure − LASK Linz | 0:5 |
20.09.2011 | 18:30 | Birkenwiese | FC Dornbirn − SV Grödig | 0:2 |
20.09.2011 | 18:30 | Gerhard Hanappi-Stadion | Rapid Wien Amateure − Wolfsberger AC/St. Andrä | 4:2 |
20.09.2011 | 19:00 | Heidebodenstadion | SC/ESV Parndorf 1919 − FC Admira | 0:1 |
20.09.2011 | 19:30 | Ertl Glas-Stadion | SKU Amstetten − FC Lustenau 07 | 2:4[1] |
20.09.2011 | 16:30 | Sportplatz Fennerkaserne | Union Innsbruck − Austria Lustenau | 0:7 |
20.09.2011 | 19:00 | Sportpark | Union St. Florian − Blau-Weiß Linz | 0:2 |
20.09.2011 | 19:30 | Stadion Villach-Lind | Villacher SV − TSV Hartberg | 1:2[1] |
21.09.2011 | 16:00 | Sportanlage Rohrwiese | ASK Bad Vöslau − Rapid Wien | 1:4 |
21.09.2011 | 19:00 | Stadion Wals Siezenheim | FC Red Bull Salzburg Juniors − SV Mattersburg | 1:1[4] |
21.09.2011 | 16:15 | SAK-Platz | SAK Klagenfurt − FC Red Bull Salzburg | 0:4 |
21.09.2011 | 19:00 | Siemens Energy-Stadion | SC Weiz − Sturm Graz | 0:4 |
21.09.2011 | 19:30 | Greabochstadion | SV St. Margarethen − Wacker Innsbruck | 0:3 |
21.09.2011 | 16:30 | Sportplatz Reichenau | SVG Reichenau − Kapfenberger SV 1919 | 2:1[1] |
21.09.2011 | 19:00 | Sportplatz | SV Allerheiligen − Austria Wien | 1:3 |
Achtste finales | ||||
25.10.2011 | 18:30 | Reichshofstadion | Austria Lustenau − FC Lustenau 07 | 4:1 |
25.10.2011 | 19:00 | Bullen-Arena Wals-Siezenheim | FC Red Bull Salzburg Juniors − Blau-Weiß Linz | 3:1 |
25.10.2011 | 19:00 | Gerhard Hanappi-Stadion | Rapid Wien Amateure − TSV Hartberg | 0:2 |
25.10.2011 | 19:00 | Tivoli | Wacker Innsbruck − SV Grödig | 0:1 |
26.10.2011 | 16:00 | Bullen-Arena Wals-Siezenheim | FC Red Bull Salzburg − LASK Linz | 2:1 |
26.10.2011 | 16:00 | Gerhard Hanappi-Stadion | Rapid Wien − SV Ried im Innkreis | 1:2[1] |
26.10.2011 | 10:30 | Sportplatz Reichenau | SVG Reichenau − Austria Wien | 0:2 |
26.10.2011 | 18:00 | UPC-Arena | Sturm Graz − FC Admira | 3:1 |
Kwartfinales | ||||
10.04.2012 | 18:00 | Untersbergarena | SV Grödig − SV Ried im Innkreis | 2:3 |
11.04.2012 | 18:00 | Reichshofstadion | Austria Lustenau − Austria Wien | 1:2 |
11.04.2012 | 19:00 | Bullen-Arena Wals-Siezenheim | FC Red Bull Salzburg − FC Red Bull Salzburg Juniors | 4:1 |
11.04.2012 | 19:00 | UPC-Arena | Sturm Graz − TSV Hartberg | 2:4[1] |
Halve finales | ||||
01.05.2012 | 18:00 | Stadion Hartberg | TSV Hartberg − FC Red Bull Salzburg | 0:1 |
02.05.2012 | 20:30 | Keine Sorgen-Arena | SV Ried im Innkreis − Austria Wien | 2:0 |
Finale | ||||
20.05.2012 | 16:00 | Ernst-Happel-Stadion | FC Red Bull Salzburg − SV Ried im Innkreis | 3:0 |
Schema
kwartfinale | halve finale | finale | ||||||||
11 april | ||||||||||
Sturm Graz | 2 | |||||||||
1 mei | ||||||||||
TSV Hartberg | 4 | |||||||||
TSV Hartberg | 0 | |||||||||
11 april | ||||||||||
Red Bull Salzburg | 1 | |||||||||
Red Bull Salzburg | 4 | |||||||||
20 mei | ||||||||||
RB Salzburg Juniors | 1 | |||||||||
Red Bull Salzburg | 3 | |||||||||
10 april | ||||||||||
SV Ried | 0 | |||||||||
SV Grödig | 2 | |||||||||
2 mei | ||||||||||
SV Ried | 3 | |||||||||
SV Ried | 2 | |||||||||
11 april | ||||||||||
Austria Wien | 0 | |||||||||
Austria Lustenau | 1 | |||||||||
Austria Wien | 2 | |||||||||