Lijst van olympische medaillewinnaars atletiek (mannen)
Atletiek is een van de sporten die op de moderne Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport bij de mannen.
Zie ook het artikel Atletiek op de Olympische Zomerspelen.
Zie ook de Lijst van olympische medaillewinnaars atletiek (vrouwen) voor het overzicht bij de vrouwen.
Huidige onderdelen
100 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 16 | 15 | 9 |
JAM | 3 | 4 | 1 |
GBR | 3 | 2 | 3 |
CAN | 2 | 0 | 5 |
TRI | 1 | 2 | 1 |
URS | 1 | 0 | 1 |
EUA | 1 | 0 | 0 |
ITA | 1 | 0 | 0 |
RSA | 1 | 0 | 0 |
CUB | 0 | 2 | 0 |
NAM | 0 | 2 | 0 |
GER | 0 | 1 | 2 |
POR | 0 | 1 | 0 |
AUS | 0 | 0 | 2 |
BAR | 0 | 0 | 1 |
BUL | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
NZL | 0 | 0 | 1 |
PAN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Usain Bolt 2-0-0 Carl Lewis 1-1-1 Justin Gatlin 1-0-1 Valeri Borzov 1-0-1 Maurice Greene |
0-2-0 Frankie Fredericks 0-2-0 Ralph Metcalfe 0-1-1 Ato Boldon 0-1-1 Lennox Miller 0-0-2 Andre De Grasse |
200 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 17 | 19 | 12 |
JAM | 4 | 1 | 2 |
CAN | 3 | 1 | 0 |
ITA | 2 | 0 | 1 |
GRE | 1 | 0 | 0 |
URS | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 3 | 3 |
NAM | 0 | 2 | 0 |
AUS | 0 | 1 | 1 |
FRA | 0 | 1 | 1 |
IND | 0 | 1 | 0 |
TRI | 0 | 0 | 3 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
PAN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Usain Bolt 1-1-0 Shawn Crawford 1-1-0 Andre De Grasse 1-1-0 Carl Lewis 1-1-0 Andy Stanfield 1-0-1 Pietro Mennea 1-0-1 Don Quarrie |
0-2-0 Frankie Fredericks 0-2-0 Charles Paddock 0-1-1 Thane Baker 0-1-1 Nathaniel Cartmell 0-0-2 Ato Boldon |
400 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 19 | 13 | 12 |
GBR | 2 | 3 | 2 |
JAM | 2 | 2 | 1 |
CAN | 1 | 1 | 1 |
GRN | 1 | 1 | 1 |
RSA | 1 | 0 | 1 |
URS | 1 | 0 | 1 |
BAH | 1 | 0 | 0 |
CUB | 1 | 0 | 0 |
EUA | 0 | 2 | 0 |
GER | 0 | 1 | 1 |
TRI | 0 | 1 | 1 |
AUS | 0 | 1 | 0 |
CIV | 0 | 1 | 0 |
COL | 0 | 1 | 0 |
DOM | 0 | 1 | 0 |
KEN | 0 | 0 | 2 |
DEN | 0 | 0 | 1 |
FIN | 0 | 0 | 1 |
GDR | 0 | 0 | 1 |
POL | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 0 | 1 |
UGA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Michael Johnson 1-1-1 Kirani James 1-1-0 Steve Lewis 1-1-0 Jeremy Wariner 1-0-1 LaShawn Merritt |
0-2-0 Herb McKenley 0-1-1 Guy Butler |
4 x 100 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 15 | 3 | 0 |
GBR | 2 | 4 | 2 |
URS | 2 | 4 | 1 |
JAM | 2 | 1 | 0 |
ITA | 1 | 1 | 2 |
CAN | 1 | 0 | 2 |
EUA | 1 | 0 | 1 |
TRI | 1 | 0 | 1 |
GER | 0 | 2 | 1 |
POL | 0 | 2 | 0 |
JPN | 0 | 2 | 0 |
FRA | 0 | 1 | 3 |
CUB | 0 | 1 | 2 |
BRA | 0 | 1 | 2 |
NGR | 0 | 1 | 1 |
SWE | 0 | 1 | 1 |
GDR | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
FRG | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | ||
---|---|---|---|
3-0-0 Frank Wykoff 2-0-0 Kemar Bailey-Cole 2-0-0 Yohan Blake 2-0-0 Usain Bolt 2-0-0 Vladimir Moeravjov 2-0-0 Harrison Dillard 2-0-0 Carl Lewis 2-0-0 Loren Murchison |
1-1-0 Jon Drummond 1-1-0 Maurice Greene 1-1-0 Mike Marsh 1-1-0 Dennis Mitchell 1-1-0 Tim Montgomery 1-0-1 Aleksandr Aksinin 1-0-1 Keston Bledman 1-0-1 Marc Burns 1-0-1 Emmanuel Callender 1-0-1 Richard Thompson |
0-2-0 Helmut Körnig 0-2-0 Leonid Bartenev 0-2-0 Joeri Konovalov 0-2-0 Vladimir Soecharev 0-2-0 Boris Tokarjev 0-2-0 Justin Gatlin |
0-1-1 Vicente de Lima 0-1-1 Édson Ribeiro 0-1-1 André da Silva 0-1-1 Erich Borchmeyer 0-1-1 Valeri Borzov 0-1-1 Juris Silovs 0-1-1 Walter Rangeley 0-0-2 Aaron Brown 0-0-2 Andre De Grasse 0-0-2 Brendon Rodney 0-0-2 Jocelyn Delecour 0-0-2 Claude Piquemal |
4 x 400 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 18 | 3 | 0 |
GBR | 2 | 5 | 5 |
JAM | 1 | 3 | 1 |
BAH | 1 | 1 | 2 |
KEN | 1 | 1 | 0 |
NGR | 1 | 0 | 2 |
URS | 1 | 0 | 0 |
FRA | 0 | 2 | 2 |
AUS | 0 | 2 | 0 |
GER | 0 | 1 | 2 |
SWE | 0 | 1 | 1 |
CUB | 0 | 1 | 0 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
GDR | 0 | 1 | 0 |
NED | 0 | 1 | 0 |
POL | 0 | 1 | 0 |
RSA | 0 | 1 | 0 |
FRG | 0 | 0 | 3 |
CAN | 0 | 0 | 2 |
TRI | 0 | 0 | 2 |
BOT | 0 | 0 | 1 |
BWI | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige | ||
---|---|---|---|
2-0-0 Steve Lewis 2-0-0 Antonio McKay 2-0-0 Andrew Valmon 2-0-0 Jeremy Wariner 1-1-2 Chris Brown 1-1-1 Michael Mathieu |
1-1-0 Ramon Miller 1-1-0 Charles Asati 1-1-0 Hezahiah Nyamau 1-1-0 Godfrey Rampling 1-1-0 Angelo Taylor 1-1-0 Mal Whitfield 1-0-1 Enefiok Udo-Obong 1-0-1 Guy Butler |
0-1-1 Manfred Kinder 0-1-1 Greg Haughton 0-1-1 Kriss Akabusi 0-1-1 Du'aine Ladejo 0-1-1 Mark Richardson 0-0-2 Jimmy Ball 0-0-2 Philip Edwards 0-0-2 Alex Wilson |
800 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 8 | 4 | 9 |
KEN | 6 | 3 | 5 |
GBR | 6 | 3 | 0 |
AUS | 2 | 0 | 0 |
NZL | 2 | 0 | 0 |
GER | 1 | 0 | 3 |
BRA | 1 | 1 | 0 |
NOR | 1 | 0 | 1 |
CUB | 1 | 0 | 0 |
RUS | 1 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 2 | 2 |
RSA | 0 | 2 | 1 |
BEL | 0 | 2 | 0 |
ITA | 0 | 2 | 0 |
JAM | 0 | 2 | 0 |
ALG | 0 | 1 | 1 |
DEN | 0 | 1 | 1 |
URS | 0 | 1 | 1 |
HUN | 0 | 1 | 0 |
SUD | 0 | 1 | 0 |
SUI | 0 | 1 | 0 |
SWE | 0 | 1 | 0 |
BOT | 0 | 0 | 1 |
BWI | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
GRE | 0 | 0 | 1 |
MAR | 0 | 0 | 1 |
POL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Douglas Lowe 2-0-0 David Rudisha 2-0-0 Peter Snell 2-0-0 Mal Whitfield 1-1-0 Joaquim Cruz 1-1-0 Mel Sheppard |
0-2-0 Sebastian Coe 0-2-0 Arthur Wint 0-1-1 Wilson Kipketer 0-1-1 Wilson Kiprugut 0-0-2 Philip Edwards |
1500 m
Land | |||
---|---|---|---|
GBR | 5 | 5 | 4 |
KEN | 4 | 3 | 2 |
USA | 3 | 7 | 4 |
NZL | 3 | 1 | 3 |
FIN | 3 | 0 | 1 |
ALG | 2 | 1 | 0 |
AUS | 2 | 0 | 1 |
MAR | 1 | 2 | 1 |
ESP | 1 | 1 | 1 |
SWE | 1 | 1 | 0 |
ITA | 1 | 0 | 1 |
IRL | 1 | 0 | 0 |
NOR | 1 | 0 | 0 |
LUX | 1 | 0 | 0 |
FRA | 0 | 3 | 2 |
GDR | 0 | 1 | 1 |
BEL | 0 | 1 | 0 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
SUI | 0 | 1 | 0 |
TCH | 0 | 1 | 0 |
FRG | 0 | 0 | 2 |
CAN | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
POR | 0 | 0 | 1 |
QAT | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Sebastian Coe 1-1-0 Hicham El Guerrouj 1-1-0 Taoufik Makhloufi |
0-1-1 Bernard Lagat 0-1-1 Nicholas Willis |
5000 m
Land | |||
---|---|---|---|
FIN | 7 | 4 | 2 |
ETH | 3 | 2 | 2 |
GBR | 2 | 1 | 3 |
MAR | 2 | 0 | 2 |
KEN | 1 | 4 | 4 |
USA | 1 | 2 | 2 |
FRA | 1 | 2 | 0 |
NZL | 1 | 1 | 0 |
TCH | 1 | 1 | 0 |
TUN | 1 | 1 | 0 |
GER | 1 | 0 | 1 |
BDI | 1 | 0 | 0 |
BEL | 1 | 0 | 0 |
UGA | 1 | 0 | 0 |
URS | 1 | 0 | 0 |
EUA | 0 | 2 | 0 |
FRG | 0 | 1 | 1 |
ALG | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 0 |
SUI | 0 | 1 | 0 |
TAN | 0 | 1 | 0 |
SWE | 0 | 0 | 4 |
GDR | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
POL | 0 | 0 | 1 |
POR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Mo Farah 2-0-0 Lasse Virén 1-2-0 Paavo Nurmi 1-1-0 Dieter Baumann 1-1-0 Kenenisa Bekele 1-1-0 Mohammed Gammoudi 1-1-0 Lauri Lehtinen 1-1-0 Ville Ritola 1-1-0 Emil Zátopek |
0-1-1 Paul Chelimo 0-1-1 Eliud Kipchoge 0-0-2 Paul Bitok 0-0-2 Edvin Wide |
10.000 m
Land | |||
---|---|---|---|
FIN | 7 | 4 | 4 |
ETH | 6 | 3 | 6 |
GBR | 2 | 1 | 2 |
MAR | 2 | 0 | 1 |
URS | 2 | 0 | 1 |
TCH | 2 | 0 | 0 |
KEN | 1 | 4 | 3 |
USA | 1 | 1 | 1 |
ITA | 1 | 1 | 0 |
POL | 1 | 0 | 0 |
FRA | 0 | 3 | 0 |
SWE | 0 | 1 | 2 |
TUN | 0 | 1 | 1 |
UGA | 0 | 1 | 1 |
BEL | 0 | 1 | 0 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
HUN | 0 | 1 | 0 |
POR | 0 | 1 | 0 |
AUS | 0 | 0 | 3 |
ERI | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Kenenisa Bekele 2-0-0 Mo Farah 2-0-0 Haile Gebrselassie 2-0-0 Paavo Nurmi 2-0-0 Lasse Virén 2-0-0 Emil Zátopek 1-1-0 Ville Ritola |
0-2-0 Alain Mimoun 0-2-0 Sileshi Sihine 0-2-0 Paul Tergat 0-1-1 Mohammed Gammoudi 0-1-1 Volmari Iso-Hollo 0-1-1 Edvin Wide |
110 m horden
- 1896: 100 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 19 | 21 | 17 |
CUB | 2 | 2 | 1 |
JAM | 2 | 0 | 2 |
CAN | 2 | 0 | 0 |
FRA | 1 | 1 | 1 |
RSA | 1 | 1 | 0 |
CHN | 1 | 0 | 0 |
GDR | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 3 | 1 |
ESP | 0 | 1 | 0 |
URS | 0 | 0 | 2 |
FIN | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Lee Calhoun 2-0-0 Roger Kingdom 1-1-0 Sydney Atkinson 1-1-0 Guy Drut 1-0-1 Willie Davenport 1-0-1 Anier García 1-0-1 Hayes Jones 1-0-1 Hansle Parchment |
0-2-0 Alejandro Casañas 0-2-0 Jack Davis 0-2-0 Terrence Trammell 0-1-1 Mark Crear 0-1-1 Donald Finlay |
400 m horden
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 19 | 13 | 10 |
GBR | 2 | 1 | 5 |
DOM | 2 | 0 | 0 |
GDR | 1 | 0 | 0 |
IRL | 1 | 0 | 0 |
NOR | 1 | 0 | 0 |
UGA | 1 | 0 | 0 |
URS | 0 | 2 | 1 |
JAM | 0 | 2 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 1 |
FRA | 0 | 1 | 1 |
FRG | 0 | 1 | 1 |
CEY | 0 | 1 | 0 |
FIN | 0 | 1 | 0 |
KEN | 0 | 1 | 0 |
KSA | 0 | 1 | 0 |
SEN | 0 | 1 | 0 |
ZAM | 0 | 1 | 0 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
NZL | 0 | 0 | 1 |
PHI | 0 | 0 | 1 |
PUR | 0 | 0 | 1 |
RSA | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 0 | 1 |
TUR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 Edwin Moses 2-0-0 Glenn Ashby Davis 2-0-0 Félix Sánchez 2-0-0 Angelo Taylor 1-1-0 Kerron Clement 1-1-0 Glenn Hardin 1-1-0 Harry Hillman 1-0-2 Morgan Taylor 1-0-1 David Hemery |
3000 m steeplechase
- 1900: 2500 m
- 1904: 2590 m
- 1908: 3200 m
Land | |||
---|---|---|---|
KEN | 11 | 7 | 5 |
FIN | 4 | 3 | 2 |
GBR | 3 | 5 | 2 |
USA | 2 | 2 | 5 |
SWE | 2 | 1 | 1 |
POL | 2 | 1 | 0 |
MAR | 1 | 0 | 1 |
BEL | 1 | 0 | 0 |
CAN | 1 | 0 | 0 |
FRA | 0 | 3 | 3 |
URS | 0 | 2 | 2 |
ETH | 0 | 1 | 1 |
HUN | 0 | 1 | 0 |
TAN | 0 | 1 | 0 |
ITA | 0 | 0 | 2 |
GDR | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Volmari Iso-Hollo 2-0-0 Ezekiel Kemboi 1-1-0 Brimin Kipruto 1-1-0 Bronisław Malinowski |
0-2-1 Mahiedine Mekhissi-Benabbad |
Tienkamp
- 1904: All-round: 100 yards, kogelstoten, hoogspringen, 880 yard snelwandelen, kogelslingeren, polsstokhoogspringen, 120 yards horden, gewichtwerpend (25,4 kg), verspringen, 1 mijl
- 1912-1920: 100 m, verspringen, kogelstoten, hoogspringen, 400 m, discuswerpen, 110 m horden, polsstokhoogspringen, speerwerpen, 1500 m
- 1924-2020: 100 m, verspringen, kogelstoten, hoogspringen, 400 m, 110 m horden, discuswerpen, polsstokhoogspringen, speerwerpen, 1500 m
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 14 | 8 | 7 |
GBR | 3 | 0 | 0 |
URS | 1 | 3 | 4 |
FIN | 1 | 2 | 0 |
CZE | 1 | 1 | 1 |
GDR | 1 | 1 | 0 |
CAN | 1 | 0 | 2 |
EST | 1 | 0 | 1 |
EUA | 1 | 0 | 1 |
NOR | 1 | 0 | 0 |
TCH | 1 | 0 | 0 |
FRG | 0 | 3 | 2 |
FRA | 0 | 3 | 0 |
SWE | 0 | 2 | 2 |
GER | 0 | 1 | 1 |
BLR | 0 | 1 | 0 |
ESP | 0 | 1 | 0 |
TPE | 0 | 1 | 0 |
CUB | 0 | 0 | 2 |
AUS | 0 | 0 | 1 |
KAZ | 0 | 0 | 1 |
POL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Ashton Eaton 2-0-0 Bob Mathias 2-0-0 Daley Thompson 1-1-0 Milton Campbell 1-1-0 Bryan Clay 1-1-0 Rafer Johnson 1-1-0 Roman Šebrle 1-0-1 Nikolaj Avilov 1-0-1 Damian Warner |
0-2-0 Akilles Järvinen 0-2-0 Kévin Mayer 0-1-1 Hans-Joachim Walde 0-0-2 Vassili Koesnezov 0-0-2 Floyd Simmons 0-0-2 Leonel Suárez |
Hink-stap-springen
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 8 | 8 | 2 |
URS | 4 | 5 | 4 |
SWE | 3 | 3 | 2 |
JPN | 3 | 1 | 1 |
GBR | 2 | 2 | 1 |
BRA | 2 | 1 | 3 |
POL | 2 | 0 | 0 |
POR | 2 | 0 | 0 |
AUS | 1 | 1 | 1 |
FIN | 1 | 0 | 2 |
BUL | 1 | 0 | 0 |
CHN | 0 | 1 | 1 |
CUB | 0 | 1 | 1 |
ARG | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 1 | 0 |
GDR | 0 | 1 | 0 |
ISL | 0 | 1 | 0 |
ROU | 0 | 1 | 0 |
BAH | 0 | 0 | 2 |
ITA | 0 | 0 | 2 |
RUS | 0 | 0 | 2 |
BUR | 0 | 0 | 1 |
GRE | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 0 | 1 |
TUR | 0 | 0 | 1 |
VEN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-0 Viktor Sanjejev 2-0-0 Myer Prinstein 2-0-0 Adhemar da Silva 2-0-0 Józef Szmidt 2-0-0 Christian Taylor 1-1-0 James Brendan Connolly 1-1-0 Mike Conley 1-1-0 Jonathan Edwards 1-0-2 Vilho Tuulos |
0-2-0 Will Claye 0-1-1 Nelson Prudêncio 0-0-2 Erik Almlöf 0-0-2 Vitold Krejer 0-0-2 João Carlos de Oliveira |
Hoogspringen
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 14 | 13 | 8 |
URS | 4 | 1 | 3 |
CAN | 2 | 2 | 0 |
RUS | 2 | 0 | 1 |
SWE | 1 | 2 | 2 |
POL | 1 | 2 | 1 |
AUS | 1 | 1 | 1 |
GDR | 1 | 1 | 1 |
QAT | 1 | 2 | 0 |
CUB | 1 | 1 | 0 |
FRG | 1 | 0 | 0 |
ITA | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 3 | 2 |
FRA | 0 | 1 | 2 |
GER | 0 | 1 | 1 |
HUN | 0 | 1 | 1 |
NOR | 0 | 1 | 0 |
ALG | 0 | 0 | 1 |
BLR | 0 | 0 | 1 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
CHN | 0 | 0 | 1 |
CZE | 0 | 0 | 1 |
PHI | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-2-0 Mutaz Essa Barshim 1-1-0 Valeri Broemel 1-1-0 Javier Sotomayor 1-1-0 Jacek Wszoła 1-0-1 Derek Drouin |
0-2-1 Patrik Sjöberg 0-1-1 Hollis Conway 0-1-1 Artur Partyka 0-1-1 John Curtis Thomas 0-0-2 Dwight Stones |
Polsstokhoogspringen
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 19 | 15 | 13 |
FRA | 3 | 1 | 1 |
POL | 3 | 1 | 0 |
URS | 1 | 2 | 1 |
EUN | 1 | 1 | 0 |
SWE | 1 | 0 | 3 |
BRA | 1 | 0 | 1 |
GDR | 1 | 0 | 1 |
AUS | 1 | 0 | 0 |
FIN | 0 | 2 | 1 |
JPN | 0 | 2 | 1 |
RUS | 0 | 2 | 1 |
GER | 0 | 1 | 2 |
EUA | 0 | 1 | 1 |
DEN | 0 | 1 | 0 |
FRG | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 0 | 2 |
GRE | 0 | 0 | 2 |
ESP | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-1 Bob Richards 1-1-0 Renaud Lavillenie 1-1-0 Bob Seagren 1-1-0 Tadeusz Ślusarski 1-0-1 Wolfgang Nordwig 1-0-1 / Maksim Tarasov 1-0-1 Thiago Braz da Silva |
0-2-0 Shuhei Nishida 0-2-0 / Igor Trandenkov |
Verspringen
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 22 | 15 | 10 |
GBR | 2 | 0 | 2 |
GDR | 1 | 2 | 1 |
CUB | 1 | 1 | 2 |
SWE | 1 | 0 | 2 |
GRE | 1 | 0 | 0 |
PAN | 1 | 0 | 0 |
AUS | 0 | 4 | 0 |
RSA | 0 | 2 | 0 |
CAN | 0 | 1 | 1 |
FRG | 0 | 1 | 0 |
GER | 0 | 1 | 0 |
HAI | 0 | 1 | 0 |
JAM | 0 | 1 | 0 |
URS | 0 | 0 | 3 |
JPN | 0 | 0 | 2 |
ESP | 0 | 0 | 1 |
FIN | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
NOR | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
4-0-0 Carl Lewis 1-1-1 Ralph Boston 1-1-0 Myer Prinstein 1-1-0 Randy Williams 1-0-1 Arnie Robinson 1-0-1 Greg Rutherford |
0-2-0 Mike Powell 0-1-1 Calvin Bricker 0-0-2 Joe Greene 0-0-2 Igor Ter-Ovanesjan |
Discuswerpen
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 13 | 9 | 13 |
GER | 3 | 2 | 1 |
LTU | 3 | 0 | 1 |
FIN | 2 | 3 | 0 |
ITA | 1 | 2 | 1 |
TCH | 1 | 2 | 1 |
GDR | 1 | 2 | 0 |
SWE | 1 | 1 | 1 |
HUN | 1 | 1 | 0 |
URS | 1 | 1 | 0 |
EST | 1 | 0 | 2 |
FRG | 1 | 0 | 1 |
POL | 0 | 2 | 0 |
GRE | 0 | 1 | 2 |
BLR | 0 | 1 | 1 |
BOH | 0 | 1 | 0 |
IRI | 0 | 1 | 0 |
CUB | 0 | 0 | 2 |
AUT | 0 | 0 | 1 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
RSA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
4-0-0 Al Oerter 2-0-1 Virgilijus Alekna 2-0-0 Bud Houser 2-0-0 Martin Sheridan 1-1-1 Ludvík Daněk 1-1-0 Adolfo Consolini 1-1-0 Lars Riedel 1-1-0 / Jürgen Schult 1-1-0 Armas Taipale 1-1-0 / Romas Ubartas 1-0-1 Rolf Danneberg 1-0-1 Gerd Kanter |
0-2-0 Piotr Małachowski 0-0-2 John Powell |
Kogelslingeren
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 7 | 5 | 7 |
URS | 6 | 5 | 5 |
HUN | 5 | 2 | 2 |
POL | 2 | 0 | 3 |
IRL | 2 | 0 | 0 |
GER | 1 | 2 | 0 |
EUN | 1 | 1 | 1 |
FIN | 1 | 1 | 0 |
SLO | 1 | 1 | 0 |
JPN | 1 | 0 | 1 |
TJK | 1 | 0 | 0 |
BLR | 0 | 2 | 3 |
SWE | 0 | 2 | 1 |
CAN | 0 | 1 | 1 |
FRG | 0 | 1 | 1 |
GDR | 0 | 1 | 0 |
ITA | 0 | 1 | 0 |
NOR | 0 | 1 | 0 |
TUR | 0 | 1 | 0 |
YUG | 0 | 1 | 0 |
EUA | 0 | 0 | 1 |
GBR | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 John Flanagan 2-1-0 Joeri Sedych 2-0-0 Pat O'Callaghan 1-2-0 Matt McGrath 1-2-0 Gyula Zsivótzky 1-1-0 Romuald Klim 1-1-0 Primož Kozmus 1-1-0 Sergej Litvinov 1-0-1 Anatoli Bondartsjoek 1-0-1 Koji Murofushi 1-0-1 Imre Németh 1-0-1 Wojciech Nowicki |
0-1-1 / Igor Astapkovitsj 0-1-1 Vadzim Dzevjatowski 0-1-1 Ivan Tsichan 0-0-2 Jüri Tamm |
Kogelstoten
Land | |||
---|---|---|---|
USA | 18 | 22 | 12 |
POL | 3 | 0 | 0 |
FIN | 2 | 2 | 0 |
GDR | 2 | 0 | 2 |
URS | 1 | 2 | 2 |
GER | 1 | 1 | 2 |
UKR | 1 | 0 | 1 |
ITA | 1 | 0 | 0 |
GRE | 0 | 1 | 1 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
NZL | 0 | 0 | 2 |
TCH | 0 | 0 | 2 |
BLR | 0 | 0 | 1 |
DEN | 0 | 0 | 1 |
EUN | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
SUI | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Parry O'Brien 2-1-0 Ralph Rose 2-0-0 Ryan Crouser 2-0-0 Tomasz Majewski 1-1-0 Randy Barnes 1-1-0 Randy Matson 1-1-0 Adam Nelson 1-1-0 Bill Nieder 1-0-1 Udo Beyer 1-0-1 Bob Garrett 1-0-1 Dallas Long |
0-2-0 Joe Kovacs 0-2-0 George Woods 0-1-1 Aleksandr Barysjnikov 0-1-1 John Godina 0-0-2 Jim Fuchs 0-0-2 Tomas Walsh |
Speerwerpen
Land | |||
---|---|---|---|
FIN | 7 | 7 | 8 |
URS | 3 | 2 | 2 |
SWE | 3 | 1 | 2 |
NOR | 3 | 1 | 1 |
CZE | 2 | 1 | 1 |
GER | 2 | 0 | 0 |
HUN | 1 | 2 | 4 |
USA | 1 | 2 | 2 |
TCH | 1 | 1 | 0 |
TRI | 1 | 0 | 1 |
FRG | 1 | 0 | 0 |
IND | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 3 | 1 |
LAT | 0 | 2 | 0 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
KEN | 0 | 1 | 0 |
POL | 0 | 1 | 0 |
UKR | 0 | 1 | 0 |
RUS | 0 | 0 | 2 |
GDR | 0 | 0 | 1 |
ROU | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-1-0 Jan Železný 2-0-0 Eric Lemming 2-0-0 Jonni Myyrä 2-0-0 Andreas Thorkildsen 1-1-1 Jānis Lūsis 1-0-1 Viktor Tsyboelenko 1-0-1 Keshorn Walcott |
0-2-1 Steve Backley 0-1-2 Gergely Kulcsár 0-1-2 Seppo Räty 0-0-2 Sergej Makarov |
Marathon
Land | |||
---|---|---|---|
ETH | 4 | 1 | 3 |
KEN | 3 | 3 | 2 |
USA | 3 | 2 | 5 |
FRA | 2 | 2 | 0 |
RSA | 2 | 2 | 0 |
ITA | 2 | 1 | 1 |
ARG | 2 | 1 | 0 |
FIN | 2 | 0 | 3 |
GDR | 2 | 0 | 0 |
JPN | 1 | 2 | 2 |
GRE | 1 | 1 | 0 |
KOR | 1 | 1 | 0 |
LUX | 1 | 0 | 0 |
POR | 1 | 0 | 0 |
TCH | 1 | 0 | 0 |
UGA | 1 | 0 | 0 |
GBR | 0 | 4 | 1 |
MAR | 0 | 2 | 0 |
NED | 0 | 2 | 0 |
BEL | 0 | 1 | 3 |
CHI | 0 | 1 | 0 |
EST | 0 | 1 | 0 |
IRL | 0 | 1 | 0 |
YUG | 0 | 1 | 0 |
NZL | 0 | 0 | 2 |
SWE | 0 | 0 | 2 |
BRA | 0 | 0 | 1 |
DJI | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
URS | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Abebe Bikila 2-0-0 Waldemar Cierpinski 2-0-0 Eliud Kipchoge 1-1-0 Frank Shorter 1-0-1 Mamo Wolde |
0-1-1 Karel Lismont 0-1-1 Erick Wainaina |
20 km snelwandelen
Land | |||
---|---|---|---|
ITA | 5 | 0 | 4 |
URS | 3 | 3 | 4 |
MEX | 2 | 3 | 1 |
GBR | 2 | 3 | 0 |
CHN | 2 | 1 | 1 |
SWE | 2 | 1 | 0 |
GDR | 1 | 2 | 3 |
RUS | 1 | 1 | 1 |
CAN | 1 | 1 | 0 |
ECU | 1 | 1 | 0 |
ESP | 1 | 1 | 0 |
POL | 1 | 0 | 0 |
TCH | 1 | 0 | 0 |
AUS | 0 | 1 | 3 |
JPN | 0 | 1 | 1 |
SUI | 0 | 1 | 1 |
EUA | 0 | 1 | 0 |
GUA | 0 | 1 | 0 |
USA | 0 | 1 | 0 |
RSA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-1 Vladimir Goloebnitsji 2-0-0 Ugo Frigerio 2-0-0 John Mikaelsson 1-1-0 Jefferson Pérez 1-0-2 Maurizio Damilano 1-0-1 Peter Frenkel 1-0-1 Wang Zhen |
0-2-0 Ernest Webb 0-1-1 Hans Reimann 0-1-1 Erich Schwab 0-0-2 Bruno Junk |
50 km snelwandelen
Land | |||
---|---|---|---|
POL | 4 | 0 | 0 |
GBR | 3 | 1 | 1 |
ITA | 3 | 0 | 3 |
GDR | 2 | 1 | 1 |
SWE | 1 | 2 | 2 |
URS | 1 | 2 | 1 |
AUS | 1 | 2 | 0 |
MEX | 1 | 1 | 1 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
FRG | 1 | 0 | 0 |
NZL | 1 | 0 | 0 |
SVK | 1 | 0 | 0 |
RUS | 0 | 2 | 2 |
LAT | 0 | 2 | 1 |
SUI | 0 | 2 | 0 |
ESP | 0 | 1 | 1 |
GER | 0 | 1 | 1 |
HUN | 0 | 1 | 1 |
TCH | 0 | 1 | 0 |
CHN | 0 | 1 | 0 |
CAN | 0 | 0 | 2 |
USA | 0 | 0 | 2 |
IRL | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Robert Korzeniowski 1-2-0 Jared Tallent 1-1-1 John Ljunggren 1-0-1 Abdon Pamich |
0-1-1 Denis Nizjegorodov 0-1-1 Ronald Weigel 0-0-2 Evan Dunfee 0-0-2 Larry Young |
Afgevoerde onderdelen
1900-1924
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ a b 1912, vijfkamp en tienkamp: Jim Thorpe werd in 1913 gediskwalificeerd, eerherstel volgde in 1982. In 2022 werden Hugo Wieslander en Ferdinand Bie teruggezet naar de tweede plaats.
- ↑ 2012: Het CAS ontnam de resultaten van de Rus Sergej Kirdjapkin behaald in de periode 20 augustus 2009 tot en met 15 oktober 2012, inclusief de gouden medaille op de Olympische Spelen (nrc.nl, 24 maart 2016). . Gearchiveerd op 28 oktober 2020.
- ↑ www.olympic.org
- ↑ In Die Geschichte der olympischen Leichtathletik - Band 1: 1896-1936 klasseert Ekkerhard zur Megede Frank Waller als nr. 2 met 25,0 s als (geschatte) eindtijd.
- ↑ De Rus Ivan Oechov werd gediskwalificeerd vanwege dopinggebruik.