Letland op de Olympische Winterspelen 2010
Letland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Letland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | LAT | |||||||||||||||||||||
NOC | Latvian Olympic Committee (lv) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Winterspelen 2010 in Vancouver | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Letland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Letland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Rusland (1912) Sovjet-Unie (1952–1988) | ||||||||||||||||||||||
|
Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010, die in Vancouver (Canada) werden gehouden, nam Letland voor de negende keer deel aan de Winterspelen.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Rodelen | Andris Sics Juris Sics |
dubbel | |
Skeleton | Martins Dukurs | mannen |
Deelnemers en resultaten
Het overzicht van de deelnemers en resultaat per sport volgt binnenkort.
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Roberts Rode | Afdaling (m) | 58e | 2.03,36 (+9,05) |
Supercombinatie (m) | DNF | DNF-1 | |
Kristaps Zvejnieks | Reuzenslalom (m) | 62e | 2.58,62 (+20,79) 1.28,29+1.21,77 |
Slalom (m) | 37e | 1.51,29 (+11,97) — 53,82+57,47 | |
Liene Fimbauere | Reuzenslalom (v) | 51e | 2.46,93 (+19,22) — 1.25,16+1.01,81 |
Slalom (v) | 49e | 2.02,11 (+19,22) — 1.00,30+1.01,81 |
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ilmārs Bricis | 10 km sprint (m) | 14e | 25.41,3 (+1.33,5) pen.: 2 (1 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 32e | 36.14,9 (+2.36,5) pen.: 4 (0 + 0 + 2 + 2) | |
20 km individueel (m) | 74e | 56.33,9 (+8.11,4) pen.: 6 (3 + 1 + 1 + 1) | |
Kaspars Dumbris | 20 km individueel (m) | 73e | 56.30,1 (+8.07,6) pen.: 5 (2 + 0 + 2 + 1) |
Kristaps Libietis | 10 km sprint (m) | 64e | 27.32,5 (+3,24,7) pen.: 1 (1 + 0) |
20 km individueel (m) | 70e | 56.02,4 (+7.39,9) pen.: 3 (2 + 0 + 1 + 0) | |
Edgars Piksons | 10 km sprint (m) | 78e | 28.23,0 (+4.15,2) pen.: 2 (1 + 1) |
20 km individueel (m) | 37e | 52.52,5 (+4.30,0) pen.: 2 (1 + 1 + 0 + 0) | |
Andrejs Rastorgujevs | 10 km sprint (m) | 50e | 27.05,3 (+2.57,5) pen.: 3 (2 + 1) |
12,5 km achtervolging (m) | 58e | 41.35,9 (+7.57,5) pen.: 9 (2 + 2 + 3 + 2) | |
Edgars Piksons Ilmārs Bricis Andrejs Rastorgujevs Kristaps Libietis |
4×7,5 km estafette (m) | 19e | 1:35.15,5 (+13.37,4) pen.: 7 (5+8 2+8) 26.11,5 (3+3 2+3) 21.47,2 (0+1 0+2) 23.31,6 (2+3 0+0) 23.45,2 (0+1 0+3) |
Liga Glazere | 7,5 km sprint (v) | 69e | 22.47,7 (+2.52,1) pen.: 1 (0 + 1) |
15 km individueel (v) | 78e | 50.20,3 (+9.27,5) pen.: 5 (3 + 0 + 1 + 1) | |
Žanna Juškāne | 7,5 km sprint (v) | 79e | 23.32,4 (+3.36,8) pen.: 3 (1 + 2) |
Gerda Krumina | 7,5 km sprint (v) | 48e | 22.09,3 (+2.13,7) pen.: 1 (0 + 1) |
10 km achtervolging (v) | 57e | 37.58,7 (+7.42,7) pen.: 4 (0 + 2 + 1 + 1) | |
15 km individueel (v) | 69e | 48.00,1 (+7.07,3) pen.: 4 (0 + 3 + 1 + 0) | |
Madara Līduma | 7,5 km sprint (v) | 57e | 22.23,8 (+2.28,2) pen.: 4 (2 + 2) |
10 km achtervolging (v) | 38e | 34.02,6 (+3.46,6) pen.: 3 (0 + 0 + 2 + 1) | |
15 km individueel (v) | 67e | 47.30,2 (+6.37,4) pen.: 6 (0 + 3 + 1 + 2) | |
Žanna Juškāne Madara Līduma Liga Glazere Gerda Krumina |
4×6 km estafette (v) | 19e | 1:18.56,2 (+9.19,9) pen.:4 (2+5 2+7 ) 21.06,7 (2+3 0+2) 18.09,7 (0+1 0+1) 20.51,6 (0+0 2+3) 18.48,2 (0+1 0+1) |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Edgars Maskalans Daumants Dreiškens |
tweemansbob (m) | 8e | 3.29,08 (52,16 / 52,32 / 52,17 / 52,43) |
Edgars Maskalans Mihails Arhipovs Raivis Broks Pāvels Tulubjevs |
viermansbob (m) | 11e | 3.26,65 (51,60 / 51,42 / 51,85 / 51,78) |
- Van de startgerechtige bobsleeën namen er bij de mannen twee niet aan de wedstrijden deel, één in de tweemansbob en één in de viermansbob.
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jānis Paipals | sprint (m) | kw. | kwalificatie: 4.04,18 (+29,92) 62e |
15 km vrije stijl (m) | 72e | 38.18,0 (+4.41,7) | |
30 km achtervolging (m) | 54e | ingehaald | |
Anete Brice | 10 km vrije stijl (v) | 70e | 30.51,8 (+5.53,4) |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mārtiņš Rubenis | mannen | 11e | 3.15,668 (48,818 / 48,381 / 49,210 / 48,809) |
Inars Kivlenieks | 18e | 3.16,204 (48,960 / 49,065 / 49,259 / 48,920) | |
Guntis Rekis | 26e | 3.17,447 (49,275 / 49,625 / 49,476 / 49,071) | |
Maija Tīruma | vrouwen | 9e | 2.47,654 (41,773 / 41,933 / 42,012 / 41,936) |
Anna Orlova | 13e | 2.48,305 (41,998 / 41,947 / 42,260 / 42,100) | |
Agnese Koklaca | 24e | 2.50,388 (42,627 / 42,334 / 43,091 / 42,336) | |
Andris Sics Juris Sics |
dubbel | 1.22,969 (41,420 / 41,549) | |
Oskars Gudramovics Peteris Kalnins |
12e | 1.23,995 (41,982 / 42,013) |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Haralds Silovs | 5000 m (m) | 20e | 6.35,69 |
Shorttrack
Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Haralds Silovs | 500 m (m) | 12e | vr6: 41,673 (2e), kf4: 41,837 (3e) |
1000 m (m) | 14e | vr8: 1.25,951 (2e), kf4: 1.50,292 (4e) | |
1500 m (m) | 10e | vr6: 2.14,900 (2e), hf3: 2.14,009 (4e), b-finale: 2.19,435 (4e) |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Martins Dukurs | mannen | 3.29,80 (52,32 / 52,59 / 52,28 / 52,61) | |
Tomass Dukurs | 4e | 3.31,13 (52,94 / 52,88 / 52,62 / 52,69) |
IJshockey
Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ģirts Ankipāns |
mannen | kwalificatie ronde |
Groep B: 2- 8 Rusland 2- 5 Tsjechië 0- 6 (nv) Slowakije Kwalificatieronde: 2- 3 (nv) Tsjechië |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Vancouver Organizing Committee for the 2010 Olympic and Paralympic Winter Games (2010). Vancouver 2010, Official Report of the XXI Olympic Winter Games, Canada. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Winterspelen van 2010; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2 en deel 3.
- (en) Uitslagen Vancouver 2010 per sport
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com
- (en) Medailledatabase van het Internationaal Olympisch Comité