Eurovision Young Musicians 2000
Eurovision Young Musicians 2000 | ||
---|---|---|
Gastland | Noorwegen | |
Locatie | Grieg Concert Hall, Bergen | |
Omroep | NRK | |
Datum | 15 juni 2000 | |
Presentatoren | Arild Erikstad | |
Winnaar | ||
Land | Polen | |
Artiest | Stanislaw Drzewiecki | |
Andere gegevens | ||
Stemgegevens | Een jury kies de top3 deelnemers | |
Aantal landen | 18 | |
Terugkerend | België Duitsland Frankrijk Hongarije Nederland Polen Rusland | |
Terugtrekkend | Cyprus Kroatië Zweden | |
Intervalact | The Brazz Brothers | |
Chronologie | ||
◄ 1998 – 2002 ► |
Het Eurovision Young Musicians 2000 was de tiende editie van het muziekfestival en vond plaats op 15 juni 2000 in de Grieg Concert Hall in Bergen.
Deelnemende landen
24 landen hebben de intentie gehad om aan het festival deel te nemen, maar slechts acht landen konden zich kwalificeren voor de grote finale.
Jury
Esa-Pekka Salonen
Michael Thompson
Beata Schanda
Michael Collins
Boris Kuschnir
Evelyn Glennie
Leif Ove Andsnes
Overzicht
Finale
Plaats | Land | Muzikant | Instrument |
---|---|---|---|
1 | Polen | Stanisław Drzewiecki | Piano |
2 | Finland | Timo-Veikko Valve | Cello |
3 | Rusland | Nikolaj Tokarev | Piano |
- | Frankrijk | David Guerrier | Trompet |
- | Hongarije | Ödön Rácz | Contrabas |
- | Nederland | Gwyneth Wentink | Harp |
- | Noorwegen | David Coucheron | Viool |
- | Oostenrijk | Martin Grubinger | Percussie |
Halve finale
Land | Artiest | Instrument | Resultaat |
---|---|---|---|
België | Yossif Ivanov | Viool | uit |
Duitsland | Martin Helmchen | Piano | uit |
Estland | Vambola Krigul | Percussie | uit |
Finland | Timo-Veikko Valve | Cello | gekwalificeerd |
Frankrijk | David Guerrier | Trompet | gekwalificeerd |
Hongarije | Ödön Rácz | Contrabas | gekwalificeerd |
Ierland | Rebecca Čápová | Piano | uit |
Letland | Ieva Rūtentāle | Dwarsfluit | uit |
Nederland | Gwyneth Wentink | Harp | gekwalificeerd |
Noorwegen | David Coucheron | Viool | gekwalificeerd |
Oostenrijk | Martin Grubinger | Percussie | gekwalificeerd |
Polen | Stanisław Drzewiecki | Piano | gekwalificeerd |
Rusland | Nikolaj Tokarev | Piano | gekwalificeerd |
Slovenië | Kristijan Kranjčan | Cello | uit |
Slowakije | ? | ? | uit |
Spanje | Jelena Pogoszova | Viool | uit |
Verenigd Koninkrijk | Guy Johnston | Viool | uit |
Zwitserland | Nathalie Amstutz | Harp | uit |
Wijzigingen
Terugkerende landen
Terugtrekkende landen
Trivia
- Jurylid Leif Ove Andsnes deed in 1988 zelf aan het festival mee. Hij werd toen tweede namens Noorwegen.