Europeada 2016
Europeada 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Europeada 2016 | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | Italië | |||
Datum | 18 - 26 juni 2016 | |||
Teams | 24 (van 1 confederatie) | |||
Stadions | 1 (in 1 gaststad) | |||
Winnaar | Zuid-Tirol (3e titel) | |||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 67 | |||
Doelpunten | 268 (4 per wedstrijd) | |||
|
Het Europeada 2016 is een voetbaltoernooi dat plaatsvond van 18 tot en met 26 juni 2016 in Zuid-Tirol. Dit was de derde editie van dit kampioenschap voor landenteams die geen lid kunnen worden van de FIFA en/of geen erkend land zijn.[1] De overkoepelende FUEV (Föderalistische Union Europäischer Volksgruppen) organiseerde het toernooi in samenwerking met de voetbalbond van het als gastland optredende Duitsland.
Het Zuid-Tirol won dit kampioenschap door in de finale te winnen van Occitanië (2-1).[2]
Het Zuid-Tirol vrouwen won dit kampioenschap door in de finale te winnen van Occitanië (3-2).[3]
Deelname
Deelname herentoernooi
|
|
|
|
|
Serviërs uit Kroatië |
Deelname vrouwen
|
Herentoernooi
Eerste ronde
Groep A
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ladinisch | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 13 | 1 | +12 |
Hongaarse minderheid in Roemenië | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 3 | +7 |
Adalet | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 14 | -10 |
Turken van West-Thracië | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 9 | -9 |
| ||||
19 juni 2016 |
Ladinisch | 2-1 | Hongaarse minderheid in Roemenië | |
David Huber 27', 57' | (verslag) | 73' Norbert Dénes |
| ||||
19 juni 2016 |
Adalet | 3-0 (reglementair) | Turken van West-Thracië | |
(verslag) |
| ||||
20 juni 2016 |
Hongaarse minderheid in Roemenië | 6-1 | Adalet | |
Petru Silion 14', 42', 64', 83' Balázs Székely 87' Ákos Süto 90' |
(verslag) | 57' Artur Temirov |
| ||||
20 juni 2016 |
Ladinisch | 3-0 (reglementair) | Turken van West-Thracië | |
(verslag) |
| ||||
21 juni 2016 |
Hongaarse minderheid in Roemenië | 3-0 (reglementair) | Turken van West-Thracië | |
(verslag) |
| ||||
21 juni 2016 |
Ladinisch | 8-0 | Adalet | |
Samuel Frontull Peter Mittermair Marco Mutschlec Florian Rubatscher Davide Porcu Aron Kostner Alex Elzenbaumer |
(verslag) |
Groep B
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kroaten uit Servië | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 20 | 2 | +18 |
Romansh League | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 7 | +2 |
Roma uit Hongarije | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 8 | -2 |
Estse nationale minderheden | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 18 | -18 |
| ||||
19 juni 2016 |
Roma uit Hongarije | 4-0 | Estse nationale minderheden | |
György Juhász Patrik Tarlósi |
(verslag) |
| ||||
19 juni 2016 |
Kroaten uit Servië | 5-2 | Romansh League | |
Davor Poljaković 35', 42' Bojan Ušumović 49' Ricard Rascani 70', 90' |
(verslag) | 1', 90' Mauro Demont |
| ||||
20 juni 2016 |
Kroaten uit Servië | 10-0 | Estse nationale minderheden | |
Dario Vojnić 51', 57', 65' Igor Skenderović 17', 24' Damir Lukać 3' Davor Šimić 66' Milan Petres 82' Richard Rascani 50' Slaviša Stipancevic 45' |
(verslag) |
| ||||
20 juni 2016 |
Romansh League | 3-2 | Roma uit Hongarije | |
Tiziano Vinzens 32', 38' Matiu Dermont 89' |
(verslag) | 73' Csaba Bencsik 90+1' Patrik Tarlósi |
| ||||
21 juni 2016 |
Romansh League | 4-0 | Estse nationale minderheden | |
Ronny Caduff 60', 65' Alig Matias 34' Tiziano Vinzenz 81' |
(verslag) |
| ||||
21 juni 2016 |
Kroaten uit Servië | 5-0 | Roma uit Hongarije | |
Davor Simic 8' Richard Rajcani 23', 35' Kristijan Corba 28' Dario Vojnic 45' |
(verslag) |
Groep C
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Opper-Hongarije | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 2 | +11 |
Slovenen van Karinthië | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 15 | 3 | +12 |
Sorben | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 6 | +3 |
Noord-Sleeswijk | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 27 | -26 |
| ||||
19 juni 2016 |
Opper-Hongarije | 1-0 | Slovenen van Karinthië | |
Lajos Kalmár 63' | (verslag) |
| ||||
19 juni 2016 |
Sorben | 5-1 | Noord-Sleeswijk | |
David Jursch 2', 11' Jonas Krautschick 14', 71' Peter Domaschke 88' |
(verslag) | 37' Lorcan Mensing |
| ||||
20 juni 2016 |
Opper-Hongarije | 2-2 | Sorben | |
Renáto Meszlényi 35' Mèszàros Dàvid 73' |
(verslag) | 1' Simon Sauer 55' Peter Domaschke |
| ||||
20 juni 2016 |
Slovenen van Karinthië | 12-0 | Noord-Sleeswijk | |
Thomas Riedl 16', 31', 43' Maximilian Kumer 72', 77', 85' Christian Dlopst 11', 38' Darjan Aleksič 71' Florian Kelih 80' Markus Mikl 40' Matija Smrtnik 49' |
(verslag) |
| ||||
21 juni 2016 |
Opper-Hongarije | 10-0 | Noord-Sleeswijk | |
Renato Meszlenyi 41', 45' David Zoller 60', 88' György Prágai 50', 75' Nemeth Zoli 18' Lajos Kalmar 46' Jozsef Katona 71' David Meszaros 82' |
(verslag) |
| ||||
21 juni 2016 |
Slovenen van Karinthië | 3-2 | Sorben | |
Daniel Fratschko 24' Marjan Kropiunik 65' Rafael Lerchster goal' |
(verslag) | 26' Denny Krahl 50' Peter Domaschke |
Groep D
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Occitanië | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 3 | +6 |
Slowaakse minderheid uit Hongarije | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 7 | +5 |
Zuid-Sleeswijk | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 4 | +5 |
Aroemenen | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 18 | -16 |
| ||||
19 juni 2016 |
Occitanië | 4-1 | Aroemenen | |
Mathieu Irigoyemboyde Quentin Chalut Natal Guillaume Lafuente |
(verslag) | Danut Stere |
| ||||
19 juni 2016 |
Slowaakse minderheid uit Hongarije | 3-2 | Zuid-Sleeswijk | |
Gabor Krajcs Robert Furar Daniel Zima |
(verslag) | Jonas Walter Lukas Linhardt |
| ||||
20 juni 2016 |
Zuid-Sleeswijk | 6-0 | Aroemenen | |
Viorel Craciun 3' Tim Meyer 20', 89' Lukas Larsen 25' Jonas Walter 62' Jaris Düring 83' |
(verslag) |
| ||||
20 juni 2016 |
Occitanië | 4-1 | Slowaakse minderheid uit Hongarije | |
Mickael Bertini 51', 93' Boris Massarè 52' Mathieu Irigoyemborde 85' |
(verslag) | 84' Róbert Furár |
| ||||
21 juni 2016 |
Slowaakse minderheid uit Hongarije | 8-1 | Aroemenen | |
Róbert Furár 28', 43', 86' Máté Mészáros 37', 87' Daniel Zima 6' Ákos Barta 23' Dávid László 39' |
(verslag) | 48' Alexandru Nicolae Bujicu |
| ||||
21 juni 2016 |
Occitanië | 1-1 | Zuid-Sleeswijk | |
Pierre Barremaecker 26' | (verslag) | 17' Steffen Eglseder |
Groep E
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zuid-Tirol | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 3 | +11 |
Friezen noorden | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 15 | -5 |
Man | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 |
Opper-Silezië | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 10 | -4 |
| ||||
19 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 3-0 | Man | |
Stefan Pareiner Piter Maier Thomas Piffrader |
(verslag) |
| ||||
19 juni 2016 |
Friezen noorden | 5-5 | Opper-Silezië | |
Jannik Drews 45', 58', 70' Lasse Paulsen 48' Tobias Zuth 75' |
(verslag) | 2', 6' Tomasz Schichta 32' Adam Zajac 22' Damian Skoruppa 90+2' Damian Serwuszok |
| ||||
20 juni 2016 |
Friezen noorden | 3-2 | Man | |
Lasse Paulsen 20' Tobias Zuth |
(verslag) | Furo Davies |
| ||||
20 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 3-1 | Opper-Silezië | |
Simon Greif 12' Lukas Hofer 17' Piter Maier 84' |
(verslag) | 15' Tomasz Copik |
| ||||
21 juni 2016 |
Man | 2-0 | Opper-Silezië | |
Frank Jones 13' Sean Doyle 54' |
(verslag) |
| ||||
21 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 8-2 | Friezen noorden | |
Stefan Pareiner 56', 65' Martin Pichler 62' Martin Ritsch 26' Matthias Bacher 41' Piter Maier 15' Simon Greif 13' Thomas Piffrader 44' |
(verslag) | 2', 7' Jannik Drews |
Groep F
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Duitsers uit Rusland | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 17 | 1 | +16 |
Serviërs uit Kroatië | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 10 | 2 | +8 |
Duitse minderheid in Hongarije | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 13 | -9 |
Luserna Cimbre | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 18 | -15 |
| ||||
19 juni 2016 |
Serviërs uit Kroatië | 8-0 | Luserna Cimbre | |
Nenad Erić Strahinja Božić Nemanja Dorić |
(verslag) |
| ||||
19 juni 2016 |
Duitsers uit Rusland | 9-0 | Duitse minderheid in Hongarije | |
Ilia Shtein Artur Shleermakher Timur Dzebosov David Togoev Aleksandr Genze |
(verslag) |
| ||||
20 juni 2016 |
Duitsers uit Rusland | 0-0 | Serviërs uit Kroatië | |
(verslag) |
| ||||
20 juni 2016 |
Serviërs uit Kroatië | 2-2 | Duitse minderheid in Hongarije | |
Nenad Erić 45' Aleksandar Glamocak 90' |
(verslag) | 7', 9' Viktor Schneider |
| ||||
21 juni 2016 |
Duitse minderheid in Hongarije | 2-2 | Luserna Cimbre | |
László Várfalvi 67' ? 70' |
(verslag) | 25', 35' Moreno Nicolussi |
| ||||
21 juni 2016 |
Duitsers uit Rusland | 8-1 | Luserna Cimbre | |
Ivan Vigil 11' Artur Shleermakher 29' Artem Gafner 30' Konstantin Takoev 38', 64' Nikolai Sharlapov 43' Andrei Buller 45' Sergei Paniugov 67' |
(verslag) | 54' Moreno Nicolussi |
Knock-outfase
Kwartfinales
| ||||
23 juni 2016 |
Kroaten uit Servië | 2-0 | Ladinisch | |
Davor Rajkovaca 29' Dario Vojnic 67' |
(verslag) |
| ||||
23 juni 2016 |
Occitanië | 1-1ns (4-2) | Opper-Hongarije | |
Mathieu Irigoyemborde 94' | (verslag) | 101' Meslenyi Freistoss |
| ||||
23 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 6-1 | Hongaarse minderheid in Roemenië | |
Matthias Bacher 11', 50', 75', 88' Lukas Hofer 47' Stefan Pareiner 60' |
(verslag) | 4' Ákos Sütö |
| ||||
23 juni 2016 |
Slovenen van Karinthië | 6-3 | Duitsers uit Rusland | |
Markus Mikl 23', 49' Christian Dlopst 61' Darjan Aleksič 90+3' Marjan Kropiunik 96' Thomas Riedl 107' |
(verslag) | 28' Konstantin Takoev 70' Ilia Shtein 82' Andrei Buller |
Halve finale klassering
| ||||
24 juni 2016 |
Opper-Hongarije | 3-1 | Ladinisch | |
Lajos Kalmár Mate Köböl Renáto Meszlényi |
(verslag) | Peter Mittermair |
| ||||
24 juni 2016 |
Duitsers uit Rusland | 4-3 | Hongaarse minderheid in Roemenië | |
(verslag) |
Halve finales
| ||||
24 juni 2016 |
Occitanië | 3-0 (reglementair) | Kroaten uit Servië | |
(verslag) |
| ||||
24 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 2-0 | Slovenen van Karinthië | |
Lukas Hofer 60' Matthias Bacher 62' |
(verslag) |
Wedstrijd voor 7e plaats
| ||||
25 juni 2016 |
Ladinisch | 3-0 (reglementair) | Hongaarse minderheid in Roemenië | |
(verslag) |
Wedstrijd voor 5e plaats
| ||||
25 juni 2016 |
Opper-Hongarije | 1-0 | Duitsers uit Rusland | |
Ganyovics Erik 90+2' | (verslag) |
Wedstrijd voor 3e plaats
| ||||
25 juni 2016 |
Slovenen van Karinthië | 3-0 (reglementair) | Kroaten uit Servië | |
(verslag) |
Finale
| ||||
25 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 2-1 | Occitanië | |
Elmar Haller 2' Thomas Piffrader 119' |
(verslag) | 67' Brice Martinez |
2016 Europeada kampioen |
---|
ZUID-TIROL Derde titel |
Plaatsingswedstrijden
- 23e/24e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Estse nationale minderheden | 3-0 | Kroaten uit Servië | |
(verslag) |
- 21e/22e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Aroemenen | 3-0 | Noord-Sleeswijk | |
Angelo Anagnoste 26' Tanase Halep 38' Enach Pilici 50' |
(verslag) |
- 19e/20e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Opper-Silezië | 10-0 | Luserna Cimbre | |
Tomasz Schichta 47', 48', 54' Tomasz Copik 42', 44' Damian Kampa 21' Daniel Rakowiecki 30' Dawid Brehmer 35' Krzysztof Renner 51' Damian Serwuszok 59' |
(verslag) |
- 17e/18e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Duitse minderheid in Hongarije | 4-0 | Adalet | |
Robert Muth 11' Soma Vènosz 38' Ferenc Cseke 45' David Klencsàk 55' |
(verslag) |
- 15e/16e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Man | 3-0 (reglementair) | Roma uit Hongarije | |
(verslag) |
- 13e/14e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Sorben | 9-0 | Friezen noorden | |
Jonas Krautschick 4', 15' David Jursch 5', 17' Peter Domaschke 19' Simon Sauer 30' Sebastian Böhm 31', 57' Felix Rehor 54' |
(verslag) |
- 11e/12e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Zuid-Sleeswijk | 3-2 | Serviërs uit Kroatië | |
Lukas Larsen 20' Tim Meyer 49' Tue Düring 53' |
(verslag) | 26', 38' Nenad Erić |
- 9e/10e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Duitse minderheid in Hongarije | 4-2 | Romansh League | |
Dávid Murvai 16', 52' Róbert Furár 23', 39' |
(verslag) | 21' Rafael Machado 36' Pietro Jacomet |
Toernooi van vrouwen
Eerste ronde
Groep X
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Occitanië | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 14 | 2 | +12 |
Zuid-Tirol | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 |
Sorben | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 17 | -16 |
| ||||
19 juni 2016 |
Occitanië | 12-1 | Sorben | Muehlwald |
Rose Lavaud 18', 32', 34', 40' Sarah Dernis 23', 69', 78' Laurie Saulnier 2', 22' Solène Barbance 10' Laura Asensio 82' Morgane Ritter 44' |
(verslag) | 62' Chrystina Paschke |
| ||||
20 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 5-0 | Sorben | Sand in Taufers |
Katharina Pföstl goal', goal' Hannah Bielak 44' Daniela Consolati 51' Verena Erlacher 9' |
(verslag) |
| ||||
23 juni 2016 |
Occitanië | 2-1 | Zuid-Tirol | Ahrntal |
Solène Barbance 61' Rose Lavaud 74' |
(verslag) | 32' Stefanie Reiner |
Groep Y
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Duitsers uit Rusland | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 10 | 0 | +10 |
Ladinisch | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Romansh League | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 11 | -10 |
| ||||
19 juni 2016 |
Duitsers uit Rusland | 1-0 | Ladinisch | Saint-Vigil de Enneberg |
Viktoriia Kozlova 67' | (verslag) |
| ||||
20 juni 2016 |
Ladinisch | 2-1 | Romansh League | Pfalzen |
Iris Steinmayr 8' Giuana Prugger 47' |
(verslag) | 69' Fabiola Vincenz |
| ||||
23 juni 2016 |
Duitsers uit Rusland | 9-0 | Romansh League | San Martin de Tor |
Anastasiya Diyun 1', 5', 13', 67', 70' Kristina Nurgalicva 82', 84' Alena Trushkina 86' Angelina Grimberg 90' |
(verslag) |
Knock-outfase
Wedstrijd voor 5e plaats
| ||||
23 juni 2016 |
Sorben | 1-0 | Romansh League | Mühlwald |
Sophia Böhmak | (verslag) |
Halve finales
| ||||
23 juni 2016 |
Occitanië | 6-0 | Ladinisch | Pfalzen |
Laurie Saulnier Rose Lavaud Sarah Dernis Farah Lagra Solène Barbance |
(verslag) |
| ||||
23 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 1-0 | Duitsers uit Rusland | Sand in Taufers |
Catherine Pföstl 90' | (verslag) |
Wedstrijd voor 3e plaats
| ||||
24 juni 2016 |
Duitsers uit Rusland | 0-0ns (3-2) | Ladinisch | Olang Stadion, Olang |
(verslag) |
Finale
| ||||
24 juni 2016 |
Zuid-Tirol | 3-2 | Occitanië | Olang Stadion, Olang |
Nadine Nischler 78' Katrin Plankl 80' Anna Katharina Peer 86' |
(verslag) | 4', 42' Laurie Saulnier |
2016 Europeada kampioen |
---|
ZUID-TIROL Eerste titel |
Zie ook
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ Europeada 2016 (Europeada 2016). Gearchiveerd op 2 mei 2023.
- ↑ van de Europeadakampioenschap 2016 (Europeada 2016)
- ↑ van de Europeadakampioenschap vrouwen 2016 (Europeada 2016)