DDR-Liga 1971/72
In 1971/72 werd het 22ste seizoen van de DDR-Liga gespeeld, de tweede klasse van de DDR. FC Rot-Weiß Erfurt en BSG Chemie Leipzig promoveerden meteen terug naar de DDR-Oberliga. De competitie werd dit jaar fors uitgebreid van twee reeksen met veertien clubs naar vijf reeksen met twaalf clubs. De vijf groepswinnaars speelden een eindronde waarvan de top twee promoveerde.
Eindstand
Groep A
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TSG Wismar | 22 | 14 | 6 | 2 | 47:21 | 34-10 |
2. | FC Hansa Rostock II | 22 | 11 | 9 | 2 | 42:22 | 31-13 |
3. | SG Dynamo Schwerin | 22 | 13 | 4 | 5 | 46:20 | 30-14 |
4. | ASG Vorwärts Neubrandenburg (N) | 22 | 9 | 11 | 2 | 51:21 | 29-15 |
5. | BSG KKW Nord Greifswald | 22 | 11 | 4 | 7 | 31:22 | 26-18 |
6. | BSG CM Veritas Wittenberge (N) | 22 | 10 | 4 | 8 | 41:41 | 24-20 |
7. | BSG Post Neubrandenburg | 22 | 7 | 7 | 8 | 27:28 | 21-23 |
8. | BSG Motor WW Warnemünde | 22 | 8 | 5 | 9 | 30:32 | 21-23 |
9. | BSG Nord Torgelow (N) | 22 | 6 | 4 | 12 | 24:49 | 16-28 |
10. | BSG Lokomotive Bergen (N) | 22 | 5 | 4 | 13 | 37:53 | 14-30 |
11. | BSG Einheit Grevesmühlen (N) | 22 | 4 | 5 | 13 | 20:43 | 13-31 |
12. | BSG Aufbau Boizenburg (N) | 22 | 2 | 1 | 19 | 20:64 | 5-39 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Jürgen Hähnchen | BSG Lokomotive Bergen | 15 |
Hans-Jürgen Nasarek | BSG CM Veritas Wittenberge | ||
3. | Gerhard Pyrek | TSG Wismar | 13 |
4. | Gerhard Robe | BSG Nord Torgelow | 12 |
Manfred Scharon | FC Hansa Rostock II | ||
Dieter See | SG Dynamo Schwerin | ||
7. | Wolfgang Feige | BSG Motor WW Warnemünde | 11 |
Manfred Jatzek | TSG Wismar | ||
Jürgen Steinke | ASG Vorwärts Neubrandenburg | ||
10. | Klaus Materna | BSG CM Veritas Wittenberge | 10 |
Groep B
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Berliner FC Dynamo II[1] | 22 | 15 | 4 | 3 | 45:17 | 34-10 |
2. | BSG Stahl Eisenhüttenstadt (N) | 22 | 13 | 5 | 4 | 31:13 | 31-13 |
3. | BSG Energie Cottbus | 22 | 10 | 7 | 5 | 29:25 | 27-17 |
4. | FC Vorwärts Frankfurt/O. II | 22 | 10 | 6 | 6 | 39:32 | 26-18 |
5. | BSG Aktivist Schwarze Pumpe (N) | 22 | 7 | 11 | 4 | 24:22 | 25-19 |
6. | SG Dynamo Fürstenwalde (N)[2] | 22 | 10 | 3 | 9 | 43:38 | 21-23 |
7. | BSG EAB Lichtenberg 47 (N) | 22 | 6 | 8 | 8 | 27:28 | 20-24 |
8. | BSG Stahl Hennigsdorf (N) | 22 | 8 | 4 | 10 | 31:35 | 20-24 |
9. | ASG Vorwärts Cottbus | 22 | 7 | 5 | 10 | 22:29 | 19-25 |
10. | BSG Motor Babelsberg (N) | 22 | 6 | 5 | 11 | 34:37 | 17-27 |
11. | BSG Aktivist Brieske-Senftenberg (N) | 22 | 4 | 7 | 11 | 34:42 | 15-29 |
12. | BSG Einheit Pankow (N) | 22 | 2 | 3 | 17 | 12:53 | 7-37 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Peter Lyszczan | Berliner FC Dynamo II | 14 |
2. | Werner Seibt | BSG Motor Babelsberg | 12 |
3. | Hans-Dieter Großmann | SG Dynamo Fürstenwalde | 11 |
4. | Frieder Andrich | ASG Vorwärts Cottbus | 10 |
Horst Kittel | BSG Stahl Eisenhüttenstadt |
Groep C
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Chemie Leipzig (A) | 20 | 13 | 6 | 1 | 35:7 | 32-8 |
2. | BSG Lokomotive Stendal | 20 | 11 | 7 | 2 | 34:16 | 29-11 |
3. | ASG Vorwärts Leipzig (N) | 20 | 10 | 5 | 5 | 35:21 | 25-15 |
4. | Hallescher FC Chemie II | 20 | 8 | 5 | 7 | 35:33 | 21-19 |
5. | BSG Chemie Böhlen | 20 | 7 | 7 | 6 | 28:29 | 21-19 |
6. | BSG Lok/Vorwärts Halberstadt (N) | 20 | 6 | 8 | 6 | 18:19 | 20-20 |
7. | BSG Stahl Brandenburg | 20 | 7 | 5 | 8 | 30:26 | 19-21 |
8. | 1. FC Magdeburg II (N) | 20 | 7 | 3 | 10 | 25:30 | 17-23 |
9. | SG Dynamo Eisleben | 20 | 4 | 9 | 7 | 21:30 | 17-23 |
10. | BSG Lokomotive Leipzig-Ost (N) | 20 | 4 | 2 | 14 | 19:51 | 10-30 |
11. | BSG Chemie Buna Schkopau (N) | 20 | 3 | 3 | 14 | 15:33 | 9-31 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Otto Skrowny | ASG Vorwärts Leipzig | 13 |
2. | Bernd Trunzer | BSG Chemie Leipzig | 12 |
3. | Dieter Scherbarth | BSG Chemie Leipzig | 11 |
4. | Werner Peter | Hallescher FC Chemie II | 8 |
5. | Gerd Backhaus | BSG Lokomotive Stendal | 7 |
Dieter Kriegbaum | BSG Stahl Brandenburg | ||
Manfred Lienemann | ASG Vorwärts Leipzig |
Groep D
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Motor Werdau (N) | 20 | 12 | 5 | 3 | 39:23 | 29-11 |
2. | FSV Lokomotive Dresden | 20 | 11 | 6 | 3 | 42:20 | 28-12 |
3. | SG Dynamo Dresden II | 20 | 10 | 4 | 6 | 37:24 | 24-16 |
4. | BSG Wismut Aue II (N) | 20 | 11 | 2 | 7 | 32:26 | 24-16 |
5. | ASG Vorwärts Löbau (N) | 20 | 9 | 4 | 7 | 32:29 | 22-18 |
6. | BSG Motor WEMA Plauen | 20 | 8 | 3 | 9 | 42:37 | 19-21 |
7. | BSG Wismut Pirna-Copitz (N) | 20 | 7 | 5 | 8 | 21:33 | 19-21 |
8. | BSG Sachsenring Zwickau II | 20 | 7 | 4 | 9 | 38:37 | 18-22 |
9. | BSG Chemie Zeitz (N) | 20 | 7 | 3 | 10 | 32:29 | 17-23 |
10. | BSG Fortschritt Greiz (N) | 20 | 5 | 3 | 12 | 26:54 | 13-27 |
11. | BSG Chemie Glauchau | 20 | 3 | 1 | 16 | 23:52 | 7-33 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Horst Bormann | BSG Chemie Zeitz | 12 |
2. | Wolfgang Enge | BSG Sachsenring Zwickau II | 11 |
3. | Wolfgang Hoyer | BSG Motor Werdau | 10 |
4. | Norbert Straßburger | FSV Lokomotive Dresden | 9 |
Ulrich Tambor | BSG Fortschritt Greiz |
Groep E
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Rot-Weiß Erfurt (A) | 22 | 19 | 2 | 1 | 87:14 | 40-4 |
2. | ASG Vorwärts Meiningen | 22 | 14 | 5 | 3 | 55:20 | 33-11 |
3. | FC Carl Zeiss Jena II | 22 | 15 | 2 | 5 | 50:21 | 32-12 |
4. | BSG Wismut Gera | 22 | 11 | 8 | 3 | 44:25 | 30-14 |
5. | BSG Motor Nordhausen-West | 22 | 11 | 3 | 8 | 45:34 | 25-19 |
6. | BSG Zentronik Sömmerda (N) | 22 | 8 | 5 | 9 | 31:29 | 21-23 |
7. | BSG Motor Hermsdorf (N) | 22 | 9 | 2 | 11 | 41:37 | 20-24 |
8. | BSG Aktivist Kali Werra Tiefenort | 22 | 8 | 3 | 11 | 31:42 | 19-25 |
9. | BSG Motor Steinach | 22 | 7 | 3 | 12 | 28:49 | 17-27 |
10. | BSG Motor Weimar (N) | 22 | 6 | 1 | 15 | 25:47 | 13-31 |
11. | BSG Motor Suhl (N) | 22 | 5 | 2 | 15 | 25:46 | 12-32 |
12. | BSG Lokomotive Meiningen (N) | 22 | 1 | – | 21 | 10:97 | 2-42 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Günter Kluge | ASG Vorwärts Meiningen | 17 |
Gerd Möller | BSG Motor Hermsdorf | ||
Manfred Schütze | BSG Motor Nordhausen-West | ||
4. | Gerd Stieler | FC Rot-Weiß Erfurt | 15 |
Leonhard Urban | BSG Wismut Gera | ||
6. | Lutz Lindemann | FC Rot-Weiß Erfurt | 14 |
7. | Wolfgang Dummer | FC Rot-Weiß Erfurt | 13 |
Ludwig Hofmann | ASG Vorwärts Meiningen | ||
9. | Erhard Meyer | FC Rot-Weiß Erfurt | 11 |
Legende |
---|
Promotie naar de DDR-Oberliga |
Degradatie naar Bezirksliga |
(A) Degradant uit DDR-Oberliga vorig seizoen |
(N) Promovendi Bezirksliga vorig seizoen |
Promotie-eindronde
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Rot-Weiß Erfurt | 8 | 6 | 2 | – | 32:5 | 14:2 |
2. | BSG Chemie Leipzig | 8 | 3 | 4 | 1 | 11:5 | 10:6 |
3. | BSG Stahl Eisenhüttenstadt | 8 | 3 | 3 | 2 | 10:11 | 9:7 |
4. | TSG Wismar | 8 | 3 | – | 5 | 11:19 | 6:10 |
5. | BSG Motor Werdau | 8 | – | 1 | 7 | 7:31 | 1:15 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Rüdiger Schnuphase | FC Rot-Weiß Erfurt | 7 |
2. | Hans-Jürgen Albrecht | FC Rot-Weiß Erfurt | 4 |
Horst Kittel | BSG Stahl Eisenhüttenstadt | ||
Heino Kleiminger | TSG Wismar | ||
Klaus Lisiewicz | BSG Chemie Leipzig |