DDR-Liga 1965/66
In 1965/66 werd het zestiende seizoen van de DDR-Liga gespeeld, de tweede klasse van de DDR. 1. FC Union Berlin en BSG Wismut Gera promoveerden naar de DDR-Oberliga.
Oprichting FC's
Om de ontwikkeling van de voetbalsport te bevorderen besloot de DTSB om de voetbalafdelingen van de sportclubs zelfstandig te maken. De tien beste clubs werden een FC, de zwakkere teams sloten zich aan bij een BSG. Bijna alle nieuwe FC's speelden in de Oberliga. Ook TSC Berlin werd een FC om als tegengewicht te dienen voor de legerclub FC Vorwärts Berlin en de politieclub Berliner FC Dynamo. Deze veranderingen vonden allen plaats tijdens de winterstop van seizoen 1965/66.
Uit SC Neubrandenburg werd eerst op 19 januari 1966 de Fußball-Spielvereinigung (FSV) Neubrandenburg opgericht en daaruit BSG Post Neubrandenburg.
Sportclub | Nieuwe club |
---|---|
TSC Berlin | 1. FC Union Berlin (20 januari 1966) |
SC Neubrandenburg | BSG Post Neubrandenburg (26 april 1966) |
SC Cottbus | BSG Energie Cottbus (31 januari 1966) |
SC Potsdam | BSG Motor Babelsberg (januari 1966) |
SC Einheit Dresden | FSV Lokomotive Dresden (12 januari 1966) |
Eindstand
Groep Noord
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 1. FC Union Berlin | 30 | 18 | 9 | 3 | 52:26 | 45 |
2. | BSG Post Neubrandenburg (A) | 30 | 16 | 7 | 7 | 42:36 | 39 |
3. | BSG Energie Cottbus | 30 | 13 | 12 | 5 | 51:30 | 38 |
4. | ASG Vorwärts Cottbus | 30 | 16 | 4 | 10 | 50:33 | 36 |
5. | BSG Stahl Eisenhüttenstadt[1] | 30 | 12 | 12 | 6 | 46:29 | 34 |
6. | ASG Vorwärts Rostock | 30 | 12 | 9 | 9 | 53:39 | 33 |
7. | ASG Vorwärts Neubrandenburg | 30 | 11 | 9 | 10 | 28:29 | 31 |
8. | TSG Wismar | 30 | 11 | 8 | 11 | 36:37 | 30 |
9. | BSG Motor Hennigsdorf (N) | 30 | 10 | 8 | 12 | 50:39 | 28 |
10. | SG Dynamo Schwerin | 30 | 11 | 6 | 13 | 51:48 | 28 |
11. | BSG Motor Babelsberg | 30 | 9 | 10 | 11 | 36:46 | 28 |
12. | BSG Motor Köpenick (N) | 30 | 8 | 10 | 12 | 30:37 | 26 |
13. | BSG Motor Dessau | 30 | 8 | 10 | 12 | 41:54 | 26 |
14. | SG Dynamo Hohenschönhausen | 30 | 10 | 5 | 15 | 36:43 | 25 |
15. | BSG Aktivist Schwarze Pumpe (N) | 30 | 5 | 11 | 14 | 28:44 | 21 |
16. | BSG Einheit Greifswald[2] | 30 | 3 | 4 | 23 | 21:81 | 8 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Gerhard Kanter | BSG Motor Hennigsdorf | 16 |
2. | Heinz Kaulmann | 1. FC Union Berlin | 15 |
3. | Werner Grun | ASG Vorwärts Cottbus | 14 |
4. | Gerd Stieler | BSG Motor Dessau | 13 |
5. | Manfred Becker | SG Dynamo Schwerin | 12 |
Meinhard Uentz | BSG Post Neubrandenburg (5) 1. FC Union Berlin (7) | ||
7. | Joachim Ernst | 1. FC Union Berlin | 11 |
Dieter Scheitler | ASG Vorwärts Rostock | ||
Jochen Vick | BSG Post Neubrandenburg | ||
Lothar Wagner | BSG Energie Cottbus | ||
11. | Reinhard Gärtner | ASG Vorwärts Cottbus | 10 |
Christian Hofmann | SG Dynamo Hohenschönhausen | ||
Klaus Schernikau | TSG Wismar |
Groep Zuid
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Wismut Gera | 30 | 17 | 7 | 6 | 54:24 | 41 |
2. | BSG Motor Steinach (A) | 30 | 13 | 9 | 8 | 55:30 | 35 |
3. | BSG Motor WEMA Plauen | 30 | 13 | 8 | 9 | 56:40 | 34 |
4. | SG Dynamo Eisleben | 30 | 14 | 5 | 11 | 55:47 | 33 |
5. | ASG Vorwärts Leipzig | 30 | 12 | 9 | 9 | 46:39 | 33 |
6. | BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau | 30 | 14 | 5 | 11 | 41:37 | 33 |
7. | BSG Stahl Riesa | 30 | 12 | 7 | 11 | 50:37 | 31 |
8. | BSG Chemie Zeitz | 30 | 12 | 7 | 11 | 47:48 | 31 |
9. | ASG Vorwärts Meiningen (N) | 30 | 12 | 6 | 12 | 53:54 | 30 |
10. | BSG Motor Weimar | 30 | 11 | 8 | 11 | 41:45 | 30 |
11. | BSG Motor Eisenach | 30 | 10 | 9 | 11 | 45:50 | 29 |
12. | FSV Lokomotive Dresden | 30 | 9 | 8 | 13 | 35:37 | 26 |
13. | BSG Motor Bautzen | 30 | 11 | 4 | 15 | 39:64 | 26 |
14. | BSG Chemie Buna Schkopau (N) | 30 | 8 | 9 | 13 | 35:56 | 25 |
15. | BSG Motor WAMA Görlitz (N) | 30 | 7 | 8 | 15 | 34:57 | 22 |
16. | BSG Fortschritt Weißenfels | 30 | 7 | 7 | 16 | 36:58 | 21 |
Topschutters
Speler | Club | Goals | |
---|---|---|---|
1. | Werner Bamberger | BSG Motor WEMA Plauen | 20 |
Günter Kluge | ASG Vorwärts Meiningen | ||
3. | Siegward Reinicke | SG Dynamo Eisleben | 16 |
Günter Queck | BSG Motor Steinach | ||
5. | Helmut Kropp | FSV Lokomotive Dresden | 15 |
6. | Peter Prell | BSG Stahl Riesa | 14 |
Jürgen Schülbe | SG Dynamo Eisleben | ||
8. | Hans Böhme | BSG Motor Bautzen | 13 |
Jürgen Hartmann | BSG Fortschritt Weißenfels | ||
10. | Lothar Paul | BSG Chemie Zeitz | 11 |
Dieter Schmidt | BSG Motor WEMA Plauen | ||
Egon Wünsch | BSG Motor Weimar | ||
13. | Hilmar Feetz | BSG Wismut Gera | 10 |
Siegfried Fischer | BSG Chemie Zeitz | ||
Peter Guttwein | BSG Aktivist „Karl Marx“ Zwickau | ||
Franz Korn | BSG Motor Bautzen | ||
Otto Skrowny | BSG Wismut Gera | ||
Peter Wiedemann | BSG Motor WAMA Görlitz |
Legende |
---|
Promotie naar de DDR-Oberliga |
Degradatie naar Bezirksliga |
(A) Degradant uit DDR-Oberliga vorig seizoen |
(N) Promovendi Bezirksliga vorig seizoen |
Promovendi Bezirksliga
De 15 kampioenen van de Bezirksliga werden in drie groepen van vijf verdeeld. De twee besten van elke groep promoveerden.
Groep A
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SG Lichtenberg 47 | 4 | 3 | – | 1 | 12:6 | 6 |
2. | BSG Motor Stralsund | 4 | 3 | – | 1 | 9:3 | 6 |
3. | BSG Motor Eberswalde | 4 | 2 | – | 2 | 5:5 | 4 |
4. | BSG Lokomotive Prenzlau | 4 | 1 | – | 3 | 5:9 | 2 |
5. | BSG Aktivist Welzow | 4 | 1 | – | 3 | 3:11 | 2 |
Groep B
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Lokomotive Halberstadt | 4 | 4 | – | – | 12:3 | 8 |
2. | BSG Aktivist Böhlen | 4 | 3 | – | 1 | 6:3 | 6 |
3. | BSG Motor Ammendorf | 4 | 2 | – | 2 | 5:6 | 4 |
4. | BSG Motor Süd Brandenburg | 4 | 1 | – | 3 | 3:6 | 2 |
5. | BSG CM Veritas Wittenberge | 4 | – | – | 4 | 2:10 | 0 |
Groep C
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BSG Motor Nordhausen West | 4 | 2 | 2 | – | 7:3 | 6 |
2. | BSG Chemie Jena | 4 | 1 | 3 | – | 3:2 | 5 |
3. | BSG Motor West Karl-Marx-Stadt | 4 | 1 | 2 | 1 | 8:7 | 4 |
4. | TSG Gröditz | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:8 | 3 |
5. | BSG Aktivist Kali Werra Tiefenort | 4 | 1 | – | 3 | 6:9 | 2 |