Copa Libertadores 2019
Copa Libertadores 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | ||||
Datum | 22 januari – 23 november 2019 | |||
Teams | 47 (van 1 confederatie) | |||
Kampioen | CR Flamengo (2e titel) | |||
|
De Copa Libertadores de América 2019 was de 60ste editie van de Copa Libertadores, een jaarlijks voetbaltoernooi voor clubs uit Latijns-Amerika, georganiseerd door de CONMEBOL. Sinds 2014 is de officiële naam van het toernooi de Copa Bridgestone Libertadores. Het toernooi vond plaats van 22 januari 2019 tot en met 23 november 2019. River Plate uit Argentinië was de titelhouder, maar het verloor de finale in Lima met 2–1 van CR Flamengo uit Brazilië.
Kwalificatie
1e voorronde
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Delfín | 5–1 | Nacional | 3-0 | 2-1 |
Deportivo La Guaira | (u) 2–2 | Real Garcilaso | 1-0 | 1-2 |
Bolívar | 5–6 | Defensor Sporting | 2-4 | 3-2 |
2e voorronde
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Danubio | 4–5 | Atlético Mineiro | 1-2 | 2-3 |
Melgar | 1–0 | Universidad de Chile | 1-0 | 0-0 |
The Strongest | 2–6 | Libertad | 1-1 | 1-5 |
Palestino | 2–2 ns (4–1) | Independiente Medellín | 1-1 | 1-1 |
Talleres | 2–0 | São Paulo | 2-0 | 0-0 |
Deportivo La Guaira | 0–1 | Atlético Nacional | 0-1 | 0-0 |
Delfín | 1–1 (u) | Caracas | 1-1 | 0-0 |
Defensor Sporting | 3–1 | Barcelona | 3-0 | 0-1 |
3e voorronde
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
Defensor Sporting | 0–2 | Atlético Mineiro | 0-2 | 0-0 |
Melgar | 3–2 | Caracas | 2-0 | 1-2 |
Libertad | 1–1 ns (5–4) | Atlético Nacional | 1-0 | 0-1 |
Talleres | 3–4 | Palestino | 2-2 | 1-2 |
Groepsfase
De top 2 van elke groep plaatst zich voor de laatste 16 , terwijl de acht nummers 3 zich plaatsen voor de Copa Sudamericana 2019
Hoofdtoernooi
In de knock-out fase speelden de teams twee keer tegen elkaar, zowel uit als thuis. De finale bestond uit één wedstrijd gespeeld op neutraal terrein.
Laatste 16
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
River Plate | 0-0 ns (4–2) | Cruzeiro | 0-0 | 0-0 |
Godoy Cruz | 2-6 | Palmeiras | 2-2 | 0-4 |
Emelec | 2-2 ns (2–4) | Flamengo | 2-0 | 0-2 |
LDU Quito | 4-2 | Olimpia | 3-1 | 1-1 |
Athletico Paranaense | 0-3 | Boca Juniors | 0-1 | 0-2 |
Nacional | 0-3 | Internacional | 0-1 | 0-2 |
Grêmio | 5-0 | Libertad | 2-0 | 3-0 |
San Lorenzo | 1-2 | Cerro Porteño | 0-0 | 1-2 |
Kwartfinales
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
River Plate | 3-1 | Cerro Porteño | 2-0 | 1-1 |
Grêmio | (u) 2-2 | Palmeiras | 0-1 | 2-1 |
Flamengo | 3-1 | Internacional | 2-0 | 1-1 |
LDU Quito | 0-3 | Boca Juniors | 0-3 | 0-0 |
Halve finales
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
River Plate | 2-1 | Boca Juniors | 2-0 | 0-1 |
Grêmio | 1-6 | Flamengo | 1-1 | 0-5 |
Finale
23 november 2019 15:00 (UTC−5) 21:00 (UTC+1) |
River Plate | 1–2 | Flamengo | Stadion: Estadio Monumental "U", Lima[1] Scheidsrechter: Roberto Tobar ( Chili) |
Externe link
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ Finale Copa Libertadores verplaatst van Chili naar Peru. Gearchiveerd op 22 mei 2022.