ConIFA Wereldkampioenschap voetbal 2018
ConIFA Wereldkampioenschap voetbal 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
ConIFA Wereldkampioenschap voetbal 2018 | ||||
Toernooi-informatie | ||||
Gastland | Barawe | |||
Datum | 31 mei - 9 juni 2018 | |||
Teams | 16 (van 1 confederatie) | |||
Stadions | 10 (in 10 gaststeden) | |||
Winnaar | Karpato-Roethenië (1e titel) | |||
Toernooistatistieken | ||||
Wedstrijden | 48 | |||
Doelpunten | 175 (3,65 per wedstrijd) | |||
Topscorer(s) | Kamaljat Singh (6 goals) | |||
|
Het ConIFA Wereldkampioenschap voetbal 2018 vond plaats van 31 mei tot en met 9 juni in Engeland. Dit was de derde editie van dit kampioenschap voor landenteams die geen lid kunnen worden van de FIFA en/of geen erkend land zijn.[1] De overkoepelende ConIFA (Confederation of Independent Football Associations) organiseerde het toernooi in samenwerking met de voetbalbond van het als gastland optredende Barawe (in dit geval de Somaliërs in Engeland).
Karpato-Roethenië won dit kampioenschap door in de finale te winnen van Noord-Cyprus (0-0, strafschoppen 3-2).[2]
Deelname
Speelsteden
Stad | Stadion | Capaciteit |
---|---|---|
Groot-Londen | ||
Bedfont | Bedfont Recreation Ground | 3.000 |
Bromley | Hayes Lane | 5.000 |
Carshalton | Colston Avenue | 5.000 |
Enfield | Queen Elizabeth II | 2.500 |
Haringey | Coles Park | 2.500 |
Rotherhithe | St Paul's Sports Ground | 1.000 |
Sutton | Gander Green Lane | 5.000 |
Berkshire | ||
Bracknell | Larges Lane | 2.500 |
Slough | Arbor Park | 2.000 |
Essex | ||
Aveley | Parkside | 3.500 |
Eerste ronde
Groep A
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Barawe | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 2 | +5 |
Cascadia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 5 | +4 |
Man | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +3 |
Tamil Eelam | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | -12 |
| ||||
31 mei 2018 |
Man | 4-1 | Cascadia | Gander Green Lane, Sutton |
Stephen Whitley 15' Frank Jones 41' Sam Caine 62' Jack McVey 70' |
(verslag) | 18' Josh Doughty |
| ||||
31 mei 2018 |
Barawe | 4-0 | Tamil Eelam | Hayes Lane, Bromley |
Solomon Sambou 17' Shaun Lucien 30', 80' Gianni Crichlow 43' |
(verslag) |
| ||||
2 juni 2018 |
Barawe | 1-2 | Cascadia | Colston Avenue, Carshalton |
Mohammed Bettamer 9' | (verslag) | 35' Josh Doughty 45+1' Hector Morales |
| ||||
2 juni 2018 |
Man | 2-0 | Tamil Eelam | Colston Avenue, Carshalton |
Stephen Whitley 47' Sam Caine 57' |
(verslag) |
| ||||
3 juni 2018 |
Man | 0-2 | Barawe | Coles Park, Haringey |
(verslag) | 40' Mohammed Bettamer 56' Shaquille Ismail |
| ||||
3 juni 2018 |
Tamil Eelam | 0-6 | Cascadia | St Paul's Sports Ground, Rotherhithe |
(verslag) | 10', 87' Joel Nouble 32', 69' Tayshan Hayden-Smith 71' Yuri Farkas 89' Calum Ferguson |
Groep B
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karpato-Roethenië | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 |
Noord-Cyprus | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 4 | +2 |
Abchazië | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 |
Tibet | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 11 | -9 |
| ||||
31 mei 2018 |
Abchazië | 3-0 | Tibet | Queen Elizabeth II, Enfield |
Ruslan Akhvlediani 15' Dmitri Maskayev 61' Ruslan Shoniya 77' |
| ||||
31 mei 2018 |
Noord-Cyprus | 1-1 | Karpato-Roethenië | Queen Elizabeth II, Enfield |
Billy Mehmet 13' | (verslag) | 53' Alex Svedjuk |
| ||||
2 juni 2018 |
Abchazië | 0-2 | Karpato-Roethenië | Queen Elizabeth II, Enfield |
11' Zsolt Gajdos 90+8' István Sándor |
| ||||
2 juni 2018 |
Noord-Cyprus | 3-1 | Tibet | Queen Elizabeth II, Enfield |
Halil Turan 2', 67' Ugur Gök 73' |
(verslag) | 38' Kalsang Topgyal |
| ||||
3 juni 2018 |
Noord-Cyprus | 2-2 | Abchazië | Queen Elizabeth II, Enfield |
Ünal Kaya 32' Kenan Oshan 78' |
(verslag) | 20' Dmitri Maskayev 90' Vladimir Argun |
| ||||
3 juni 2018 |
Karpato-Roethenië | 5-1 | Tibet | Larges Lane, Bracknell |
Zsolt Gajdos 2' György Sándor 36' Ronald Takács 41', 77' Alex Svedjuk 75' |
73' Pema Lhundup |
Groep C
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Padanië | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 2 | +15 |
Szeklerland | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 10 | 3 | +7 |
Matabeleland | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 12 | -8 |
Tuvalu | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 15 | -14 |
| ||||
31 mei 2018 |
Padanië | 6-1 | Matabeleland | Gander Green Lane, Sutton |
Giacomo Innocenti 10', 47' Gabriele Piantoni 39', 42' Guilo Valente 60' Andrea Rota 61' |
(verslag) | 78' Thabiso Ndlela |
| ||||
31 mei 2018 |
Szeklerland | 4-0 | Tuvalu | Coles Park, Haringey |
Barna Bajkó 1', 63', 68' Szilárd Magyari 76' |
(verslag) |
| ||||
2 juni 2018 |
Szeklerland | 5-0 | Matabeleland | Coles Park, Haringey |
István Fülöp 31' Arthur Györgyi 40' Szilárd Magyari 42', 54' László Hodgyai 90+1' |
(verslag) |
| ||||
2 juni 2018 |
Padanië | 8-0 | Tuvalu | Coles Park, Haringey |
Federico Corno 8', 12', 38' Riccardo Ravasi 17' Guilo Valente 32', 44', 89' William Rosset 72' |
(verslag) |
| ||||
3 juni 2018 |
Padanië | 3-1 | Szeklerland | Bedfont Recreation Ground, Bedfont |
Gianluca Rolandone 19' Giacomo Innocenti 27' Ersid Pllumbaj 45' |
(verslag) | 90' László Szocs |
| ||||
3 juni 2018 |
Tuvalu | 1-3 | Matabeleland | Coles Park, Haringey |
Etimoni Timuani 27' | 25', 38' Shylock Ndlovu 91' Sipho Mlalazi |
Groep D
Team | Pts | Pld | W | D | L | GF | GA | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
West-Armenië | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | +5 |
British Punjabis | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 2 | +7 |
Zainichi Korian | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Kabylië | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 12 | -12 |
| ||||
31 mei 2018 |
British Punjabis | 8-0 | Kabylië | Arbor Park, Slough |
Amarvir Singh Sandhu 44' Amar Singh Purewal 22', 61' Gurjit Singh 82', 93' Kamaljat Singh 51', 66' Rajpal Singh Virk 53' |
(verslag) |
| ||||
31 mei 2018 |
Zainichi Korian | 0-0 | West-Armenië | Colston Avenue, Carshalton |
(verslag) |
| ||||
2 juni 2018 |
Zainichi Korian | 0-0 | Kabylië | Larges Lane, Bracknell |
(verslag) |
| ||||
2 juni 2018 |
British Punjabis | 0-1 | West-Armenië | Arbor Park, Slough |
(verslag) | 14' Vahagn Militosyan |
| ||||
3 juni 2018 |
British Punjabis | 1-1 | Zainichi Korian | Arbor Park, Slough |
Amar Singh Purewal 77' | 90+4' Mun Su-hyeon |
| ||||
3 juni 2018 |
West-Armenië | 4-0 | Kabylië | Queen Elizabeth II, Enfield |
Arman Mossian 23' Vicken Valenza-Berberian 61', 87' Vahagn Militosyan 89' |
Knock-outfase
Kwartfinales
| ||||
5 juni 2018 |
Barawe | 0-8 | Noord-Cyprus | Gander Green Lane, Sutton |
(verslag) | 15', 80' Ugur Gök 51' Serhan Önet 58' (e.d) Ayuub Ali 54', 69' Halil Turan 84' Billy Mehmet 89' Tansel Ekingen |
| ||||
5 juni 2018 |
Padanië | 2-0 | British Punjabis | Larges Lane, Bracknell |
Giacomo Innocenti 59' Nicolò Pavan 90' |
(verslag) |
| ||||
5 juni 2018 |
Karpato-Roethenië | 3-1 | Cascadia | Gander Green Lane, Sutton |
Gergo Gyürki 49' Ronald Takács 59' Zsolt Gajdos 87' |
(verslag) | 80' Hamza Haddadi |
| ||||
5 juni 2018 |
West-Armenië | 0-4 | Szeklerland | Hayes Lane, Bromley |
(verslag) | 36' Zsolt Tankó 61' Csaba Csizmadia 65' Lóránd Fülöp 86' Barna Bajkó |
Halve finales
| ||||
7 juni 2018 |
Noord-Cyprus | 3-2 | Padanië | Colston Avenue, Carshalton |
Billy Mehmet 36', 84' Halil Turan 80' |
30' Riccardo Ravasi 47' Giacomo Innocenti |
| ||||
7 juni 2018 |
Karpato-Roethenië | 4-2 | Szeklerland | Colston Avenue, Carshalton |
György Toma 36', 47' Gergo Gyürki 75' Csaba Peres 90+1' |
(verslag) | 77' Csaba Csizmadia 79' Barna Bajkó |
Wedstrijd voor 3e plaats
| ||||
9 juni 2018 |
Padanië | 0-0 ns (5-4) | Szeklerland | Queen Elizabeth II, Enfield |
Finale
| ||||
9 juni 2018 |
Noord-Cyprus | 0-0 ns (2-3) | Karpato-Roethenië | Queen Elizabeth II, Enfield |
(verslag) |
2018 Wereldkampioenschap kampioen |
---|
KARPATO-ROETHENIE Eerste titel |
Plaatsingswedstrijden
Eerste ronde
- 9e-16e plaats
| ||||
5 juni 2018 |
Man * | 0-3 (reglementair) | Tibet | Hayes Lane, Bromley |
- * Man trok zich op 5 juni terug uit het toernooi, resterende wedstrijden werden reglementair verloren met 0-3
| ||||
5 juni 2018 |
Matabeleland | 0-0 ns (3-4) | Kabylië | Queen Elizabeth II, Enfield |
(verslag) |
| ||||
5 juni 2018 |
Abchazië | 6-0 | Tamil Eelam | Parkside, Aveley |
Ruslan Akhvlediani 40', 71' Shabat Logua 63' Ruslan Shoniya 74', 88' Astamur Tarba 83' |
| ||||
5 juni 2018 |
Zainichi Korian | 5-0 | Tuvalu | Larges Lane, Bracknell |
Ken Tamiyama 18' Lee Tong-soung 20', 58' Sin Yong-ju 23' Mun Su-hyeon 83' |
Tweede ronde
- 13e-16e plaats
| ||||
7 juni 2018 |
Man | 0-3 (reglementair) | Matabeleland | Parkside, Aveley |
| ||||
7 juni 2018 |
Tuvalu | 3-4 | Tamil Eelam | Gander Green Lane, Sutton |
Alopua Petoa 3', 73' Sosene Vailine 55' |
7', 86', 90+1' Prashanth Ragavan 90+4' Janojan Pathmanathan |
| ||||
7 juni 2018 |
Tibet | 1-8 | Kabylië | Queen Elizabeth II, Enfield |
Kalsang Topgyal 43' | 25', 74', 77', 87' Sami Boudia 45' Ilyas Hadid 59', 51' Enzo Mezaib 81' Nadjim Bouabbas |
- 9e-12e plaats
| ||||
7 juni 2018 |
Abchazië | 2-0 | Zainichi Korian | Hayes Lane, Bromley |
Ruslan Akhvlediani 38' Aleksandr Kogoniya 78' |
- 5e-8e plaats
| ||||
7 juni 2018 |
Barawe | 0-5 | British Punjabis | Gander Green Lane, Sutton |
8', 65', 72', 90+2' Kamaljat Singh 46' Nathan Minhas |
| ||||
7 juni 2018 |
Cascadia | 4-0 | West-Armenië | Hayes Lane stadion, Bromley |
Calum Ferguson 24', 62' Max Oldham 54' Yuri Farkas 79' |
Derde ronde
- 15e-16e plaats
| ||||
9 juni 2018 |
Man | 0-3 (reglementair) | Tuvalu | Bedfont Recreation Ground, Bedfont |
(verslag) |
- 13e-14e plaats
| ||||
9 juni 2018 |
Matabeleland | 1-0 | Tamil Eelam | Parkside, Aveley |
Thabiso Ndlela 81' |
- 11e-12e plaats
| ||||
9 juni 2018 |
Tibet | 1-1 ns (1-4) | Zainichi Korian | St Paul's Sports Ground, Rotherhithe |
Tenzin Yougyal 20' | 84' (e.d) Tenzin Gelek |
- 9e-10e plaats
| ||||
9 juni 2018 |
Abchazië | 2-0 | Kabylië | Parkside, Aveley |
Shabat Logua 29' Georgi Zhanaa 56' |
- 7e-8e plaats
| ||||
9 juni 2018 |
Barawe | 0-7 | West-Armenië | Queen Elizabeth II, Enfield |
Norik Hovsepyan David Hovsepyan Artur Yedigaryan Fabrice Guzel Zaven Varjabetyan Vahagn Militosyan Arman Mossian |
- 5e-6e plaats
| ||||
9 juni 2018 |
Cascadia | 3-3 ns (3-4) | British Punjabis | St Paul's Sports Ground stadion, Rotherhithe |
Hector Morales 45' Calum Ferguson 54', 60' |
(verslag) | 18' Rajpal Singh Virk 24', 34' Nathan Minhas |
Topscorers
|
|
Zie ook
- ConIFA Wereldkampioenschap voetbal 2014, 2016, 2020
- ConIFA Europees kampioenschap voetbal 2015, 2017, 2019
Bronnen, noten en/of referenties