Lijst van leden van het Nationaal Congres van België
Hier volgt een volledige ledenlijst van leden en plaatsvervangers van het Nationaal Congres van België (1830).
- Louis Delwarde - arrondissement Aalst (Alost)
- Antoine de Meer de Moorsel - arrondissement Aalst
- Eugène Fransman - arrondissement Aalst
- E.H. Constant Van Crombrugghe - arrondissement Aalst
- Liévin Van der Looy - arrondissement Aalst
- Jean-Baptiste Claes - arrondissement Aalst
- Albert Cogels - arrondissement Aalst
- Henri Cogels - arrondissement Antwerpen (Anvers)
- Antoon Dhanis van Cannart - arrondissement Antwerpen
- Ferdinand du Bois - arrondissement Antwerpen
- Louis Jacobs - arrondissement Antwerpen
- Gérard Le Grelle - arrondissement Antwerpen
- Baron Jean Osy - arrondissement Antwerpen
- Joseph Werbrouck - arrondissement Antwerpen
- Nicolas Berger - arrondissement Antwerpen
- Baron Jean-Baptiste Nothomb - arrondissement Aarlen (Arlon)
- Leopold Bredart - arrondissement Aarlen
- Edouard de Rouille - arrondissement Aarlen
- Baron Frédéric de Sécus - arrondissement Aat (Ath)
- Eugène Defacqz - arrondissement Aat
- François Van Snick - arrondissement Aat
- Louis Beaucarné - arrondissement Aat
- Camille De Smet - arrondissement Aat
- Burggraaf Charles Desmanet de Biesme - arrondissement Oudenaarde (Audenarde)
- Charles Liedts - arrondissement Oudenaarde
- Jean Thienpont - arrondissement Oudenaarde
- Eugène van Hoobrouck de Mooreghem - arrondissement Oudenaarde
- Hubert Masbourg - arrondissement Oudenaarde
- Charles Coppieters Stochove - arrondissement Oudenaarde
- E.H. Léon de Foere - arrondissement Bastenaken (Bastogne)
- Felix de Muelenaere - arrondissement Brugge (Bruges)
- Baron Jean-Marie de Pélichy d'Huerne - arrondissement Brugge
- Paul Devaux - arrondissement Brugge
- Jean Barbanson - arrondissement Brugge
- Antoine Barthélémy - arrondissement Brugge
- François Beyts - arrondissement Brussel (Bruxelles)
- Graaf Ferdinand Cornet de Grez - arrondissement Brussel
- Graaf Philippe d'Arschot Schoonhoven - arrondissement Brussel
- Graaf Philippe de Celles - arrondissement Brussel
- Guillaume de Viron - arrondissement Brussel
- Philippe Huysman d'Annecroix - arrondissement Brussel
- Lucien Jottrand - arrondissement Brussel
- Jean-Baptiste Kockaert - arrondissement Brussel
- Albert Lefebvre - arrondissement Brussel
- Guillaume Marcq - arrondissement Brussel
- Ferdinand de Meeûs - arrondissement Brussel
- Nicolas Rouppe - arrondissement Brussel
- Sylvain Van de Weyer - arrondissement Brussel
- Baron Joseph van der Linden d'Hooghvorst - arrondissement Brussel
- Baron Joseph van Voldem de Lembeke - arrondissement Brussel
- Baron Jean Verseyden de Varick - arrondissement Brussel
- Markies Georges de Trazegnies - arrondissement Brussel
- Guillaume Dumont - arrondissement Charleroi
- Jules Frison - arrondissement Charleroi
- Jean-Baptiste Gendebien - arrondissement Charleroi
- Gustave Nalinne - arrondissement Charleroi
- Jean Pirmez - arrondissement Charleroi
- Félix de Bethune - arrondissement Kortrijk (Courtrai)
- Adolphe Bischoff - arrondissement Kortrijk
- Joseph Buyse - arrondissement Kortrijk
- Ferdinand Goethals - arrondissement Kortrijk
- Jean Goethals - arrondissement Kortrijk
- François Lesaffre - arrondissement Kortrijk
- Leonard Rosseuw - arrondissement Kortrijk
- Leonard Van Dorpe - arrondissement Kortrijk
- David Verbeke - arrondissement Kortrijk
- Henri Vercruysse - arrondissement Kortrijk
- Constant d'Hoffschmidt - arrondissement Diekirch
- Mathias Simons - arrondissement Diekirch (L)
- Nicolas Watlet - arrondissement Diekirch (L)
- José Feuillien de Coppin de Falaën - arrondissement Diekirch
- Ignace Henry - arrondissement Dinant
- François Pirson - arrondissement Dinant
- Victor Buylaert - arrondissement Dinant
- Pierre Morel - arrondissement Diksmuide (Dixmude)
- Joseph-Olivier Andries - arrondissement Diksmuide
- Louis Le Bègue - arrondissement Eeklo
- Edmond de Man - arrondissement Eeklo
- Olivier Roels - arrondissement Veurne (Furnes)
- Charles Coppens - arrondissement Veurne
- Louis Coppens - arrondissement Gent (Gand)
- Gustave de Jonghe - arrondissement Gent
- Markies Charles de Rodes - arrondissement Gent
- Pierre de Ryckere - arrondissement Gent
- Eugène De Smet - arrondissement Gent
- Joseph De Smet - arrondissement Gent
- Josse Delehaye - arrondissement Gent
- Robert Helias d'Huddeghem - arrondissement Gent
- Ferdinand Speelman - arrondissement Gent
- Charles Surmont de Volsberghe - arrondissement Gent
- Henri van Innis - arrondissement Gent
- Jean Vergauwen - arrondissement Gent
- Constantin Wannaar - arrondissement Gent
- Pierre Dams - arrondissement Gent
- Jacques de Martigny - arrondissement Grevenmacher (L)
- Charles de Brouckère - arrondissement Grevenmacher (L)
- Ridder Barthélémy de Theux de Meylandt - arrondissement Hasselt
- Baron Alphonse de Woelmont - arrondissement Hasselt
- Joseph Laurent Jasimé - arrondissement Hasselt
- Baron Erasme Surlet de Chokier - arrondissement Hasselt
- Pierre Teuwens - arrondissement Hasselt
- Jean Ghisbert de Leeuw - arrondissement Hasselt
- Joseph Forgeur - arrondissement Hoei (Huy)
- Joseph Lebeau - arrondissement Hoei
- Nicolas de Behr - arrondissement Hoei
- Etienne de Gerlache - arrondissement Luik (Liège)
- Etienne de Sauvage - arrondissement Luik
- Baron François de Stockem - arrondissement Luik
- Baron Louis de Waha - arrondissement Luik
- Pierre Destriveaux - arrondissement Luik
- Henri Dewandre - arrondissement Luik
- Jean-Baptiste d'Omalius - arrondissement Luik
- Alexandre d'Oreye - arrondissement Luik
- Graaf Emile d'Oultremont - arrondissement Luik
- Mathieu Leclercq - arrondissement Luik
- Gerard Nagelmackers - arrondissement Luik
- Henri Orban - arrondissement Luik
- Joseph Raikem - arrondissement Luik
- Charles Rogier - arrondissement Luik
- Pierre Claes - arrondissement Luik
- E.H. Philippe Corten - arrondissement Leuven (Louvain)
- François d'Elhoungne - arrondissement Leuven
- Jean de Neeff - arrondissement Leuven
- Louis Desmet - arrondissement Leuven
- Louis de Swert - arrondissement Leuven
- Antoine Peemans - arrondissement Leuven
- Jean-Baptiste Petens - arrondissement Leuven
- Henri van den Hove - arrondissement Leuven
- Michel van der Belen - arrondissement Leuven
- Pierre Van Meenen - arrondissement Leuven
- Pierre Vander Linden - arrondissement Leuven
- André Biver - arrondissement Leuven
- Louis Fendius - arrondissement Luxemburg (Luxembourg)
- Jean-Baptiste Roeser - arrondissement Luxemburg
- Jean-Baptiste Thorn - arrondissement Luxemburg
- Nicolas Cruts - arrondissement Luxemburg
- Graaf Jean-Baptiste d'Ansembourg - arrondissement Maastricht (Maestricht)
- Graaf Félix de Mérode - arrondissement Maastricht
- Graaf Clément de Renesse - arrondissement Maastricht
- Graaf François de Robiano - arrondissement Maastricht
- Rutger de Tiecken - arrondissement Maastricht
- Charles Destouvelles - arrondissement Maastricht
- Jean-François Hennequin - arrondissement Maastricht
- Burggraaf Charles Vilain XIIII - arrondissement Maastricht
- Jacques Bosmans - arrondissement Maastricht
- Ridder Philippe-Joseph Boucqueau de Villeraye - arrondissement Mechelen (Malines)
- Joseph ... - arrondissement Mechelen
- Henri Dayeneux - arrondissement Mechelen
- Graaf François de Robiano - arrondissement Mechelen
- François Domis - arrondissement Mechelen
- Théodore Jacques - arrondissement Marche-en-Famenne
- Jean-Baptiste Joos - arrondissement Marche
- Lambert Thonus - arrondissement Marche
- Charles Blargnies - arrondissement Bergen (Mons)
- Emmanuel Claus - arrondissement Bergen
- Burggraaf Philippe de Bousiese - arrondissement Bergen
- Baron François de Sécus - arrondissement Bergen
- Graaf Dieudonné du Val de Beaulieu - arrondissement Bergen
- Alexandre Gendebien - arrondissement Bergen
- Pacifique Goffint - arrondissement Bergen
- Alexandre Picquet - arrondissement Bergen
- Jean-Baptiste Brabant - arrondissement Namen (Namur)
- Ridder Justin de l'Abbeville - arrondissement Namen
- Florimond de Quarre - arrondissement Namen
- baron Goswin de Stassart - arrondissement Namen
- Charles Zoudé - arrondissement Namen
- Theophile Fallon - arrondissement Namen
- Isidore Fallon - arrondissement Namen
- Jean-Bernard Marlet - arrondissement Neufchâteau
- Léopold Zoudé - arrondissement Neufchâteau
- Pierre Baugniet - arrondissement Nijvel (Nivelles)
- Theodore Berthels - arrondissement Nijvel
- Jean-Baptiste Cols - arrondissement Nijvel
- Graaf Joseph de Baillet - arrondissement Nijvel
- Clément de Hemptinne - arrondissement Nijvel
- Maximilien de Mélin - arrondissement Nijvel
- Théodore Devillé - arrondissement Nijvel
- Albert Nopener - arrondissement Nijvel
- Paul Wyvekens - arrondissement Nijvel
- Jean MacLagan - arrondissement Oostende (Ostende)
- Jean-Baptiste Serruys - arrondissement Oostende
- Alexandre de Robaulx - arrondissement Philippeville
- Pierre-Guillaume Seron - arrondissement Philippeville
- E.H. Désiré de Haerne - arrondissement Roeselare (Roulers)
- Alexander Rodenbach - arrondissement Roeselare
- Constantin Rodenbach - arrondissement Roeselare
- Jonkheer Henri de Brouckère - arrondissement Roermond (Ruremonde)
- Baron Pierre de Liedel de Well - arrondissement Roermond
- Baron Louis de Schiervel - arrondissement Roermond
- Nicolas Gelders - arrondissement Roermond
- Théodore Olislagers de Sipernau - arrondissement Roermond
- Charles Annez de Zillebroeck - arrondissement Sint-Niklaas (Saint-Nicolas)
- Charles de Bergeyck - arrondissement Sint-Niklaas
- Guillaume d'Hanens - arrondissement Sint-Niklaas
- Augustin Janssens - arrondissement Sint-Niklaas
- P. van de Kerchove - arrondissement Sint-Niklaas
- Désiré Verduyn - arrondissement Sint-Niklaas
- Pierre-Antoine Verwilghen - arrondissement Sint-Niklaas
- Burggraaf Philippe Vilain XIIII - arrondissement Sint-Niklaas
- Graaf Dieudonné-Gustave Visart de Bocarmé - arrondissement Zinnik (Soignies)
- Graaf Werner de Mérode - arrondissement Zinnik
- Markies Théodore d'Yve de Bavay - arrondissement Zinnik
- Jean-François Gendebien - arrondissement Zinnik
- Markies François Rodriguez d'Evora y Vega - arrondissement Zinnik
- François ... - arrondissement Dendermonde (Termonde)
- Pierre Blomme - arrondissement Dendermonde
- Joseph de Decker - arrondissement Dendermonde
- Baron François van den Broucke de Terbecq - arrondissement Dendermonde
- François ... - arrondissement Tielt
- Burggraaf Charles Hippolyte Vilain XIIII - arrondissement Tielt
- Burggraaf Auguste de Jonghe d'Ardoye - arrondissement Tielt
- Charles-Joseph de Roo - arrondissement Tielt
- Jacques Wallaert - arrondissement Thuin
- Burggraaf Charles de Bousies de Rouveroy - arrondissement Thuin
- Baron Auguste de Leuze - arrondissement Doornik (Tournai)
- Louis de Sebille - arrondissement Doornik
- Lactance Allard - arrondissement Doornik
- Emmanuel Cauvin - arrondissement Doornik
- François de Bus - arrondissement Doornik
- Charles Le Cocq - arrondissement Doornik
- Graaf Charles Le Hon - arrondissement Doornik
- François Le Hon - arrondissement Turnhout
- Pierre Trentesaux - arrondissement Turnhout
- Pierre-Jean Denef - arrondissement Turnhout
- Louis Geudens - arrondissement Turnhout
- Karel Theodoor Le Bon - arrondissement Turnhout
- Léonard Ooms - arrondissement Verviers
- Pierre-Egide Peeters - arrondissement Verviers
- Jean-François Collet - arrondissement Verviers
- Pierre David - arrondissement Verviers
- Gilles Davignon - arrondissement Verviers
- Laurent Dethier - arrondissement Verviers
- Pascal Drèze - arrondissement Virton
- François Lardinois - arrondissement Virton
- Baron Edouard d'Huart - arrondissement Borgworm (Waremme)
- Emmanuel François - arrondissement Borgworm
- Hyacinthe Cartuyvels - arrondissement Borgworm
- Michel-Laurent de Selys Longchamps - arrondissement Ieper (Ypres)
- Jacques Fleussu - arrondissement Ieper
- François de Coninck - arrondissement Ieper
- François de Langhe - arrondissement Ieper
- Léon Mulle - arrondissement Ieper
- Jean-Baptiste Pollin - arrondissement Ieper
- Félix Struye - arrondissement Ieper
- De alfabetische volgorde van de arrondissementen is deze volgens de Franse naam